Aplikácie Google získavajú v systéme iOS 15 nový režim zaostrenia

Google potvrdil, že aktualizoval svoje aplikácie pre použitie na iOS 15. Vyhľadávací gigant sľubuje mnoho nových funkcií na zlepšenie funkčnosti Google aplikácií na najnovšej verzii Appleoperačný systém pre iPhone a iPad. Veľká aktualizácia sa nazýva Focus mode a je zameraná na používateľov, ktorí počas dňa dostávajú veľa upozornení.

V režime zaostrenia, keď sa používatelia snažia pracovať pomocou aplikácií Google, sa upozornenia odosielajú čo najrelevantnejšie a včas, čo znamená, že niektoré upozornenia sú stlmené. Jedným z príkladov je navigácia pomocou Máp Google. Google sľubuje, že režim Focus bude používateľom stále ponúkať upozornenia, keď budú musieť odbočiť alebo ak na trase nastane zmena. Tieto upozornenia sa v režime zaostrenia nezmenia, pretože sú aktuálne.

Používatelia stále dostávajú pripomienky vecí, ako je domovská stránka Google, ak je pri vašich dverách niekto neznámy, alebo pripomienky v službe Úlohy Google spojené s konkrétnym časom. Upozornenia, ktoré sú včasné a nevyžadujú okamžitú akciu, sa dostanú do centra upozornení. Používatelia môžu tieto uložené upozornenia skontrolovať, kedykoľvek to bude vhodné. Google hovorí, že zmena upozornení sa začne zavádzať v jeho aplikáciách v najbližších týždňoch.

Ďalšou zmenou pre aplikácie Google sú väčšie widgety pre iPad. Predtým boli miniaplikácie dostupné pre iPhone a Google tvrdí, že ich používatelia považovali za užitočné pri prístupe k obľúbeným aplikáciám a funkciám Google. Widgety sú teraz k dispozícii pre iPad a pristanú pre Fotky Google a YouTube Hudba v extra veľkých verziách v najbližších týždňoch.

Ďalšia zmena je v platnosti práve teraz a umožňuje používateľom vyhľadať svoju obľúbenú skladbu v Spotlight. Keď sa skladba nájde, používatelia ju môžu prehrať priamo YouTube hudba. Všetky zmeny majú používateľom uľahčiť prístup k službe Google na ich zariadení so systémom iOS.