Aplikácie Google pre iOS sa čoskoro začnú používať Apple’s UIKit – všimnete si?

Na konci roka 2021 Google presúva svoje aplikácie pre iOS z Material Design smerom k UIKit. To znamená, že AppleZákladné stavebné bloky pre iOS sa použijú pre aplikácie Google na platforme a nie vlastné. To by mohlo znamenať, že niektoré prvky v aplikáciách Google pre iOS sa zmenia – niektoré z najdôležitejších a najvýraznejších prvkov však zostanú rovnaké.

Nič, čo poznáte a máte radi o aplikáciách Google v systéme iOS, sa zásadným spôsobom nezmení – aspoň nie na začiatku. Podľa Jeffa Verkoeyena Apple šéf dizajnu platforiem v spoločnosti Google bude táto zmena znamenať „zjednodušenie, pričom bude stále poskytovať rozlíšenie tam, kde je to dôležité“.

Verkoeyen navrhol, že vyhodnotenie prechodu od vlastných vlastných prvkov Google k prvkom UIKit (podľa Apple), ktorý sa začal na začiatku roka 2021. Prechod ako taký bude pre priemerného používateľa pravdepodobne relatívne nepostrehnuteľný.

Najlepšia časť tohto prepínača je v skutočnosti tou najlepšou súčasťou akejkoľvek súpravy na vývoj softvéru – najbežnejšie bity sú už zakódované, takže pozornosť sa môže sústrediť na prvky, vďaka ktorým bude konečný produkt vývojára výraznejší.

Tento krok urobil tento mesiac veľký krok, pretože verejné úložisko Material Components pre iOS bolo uvedené do „režimu údržby“. MCD Github môžete nájsť práve teraz s pripojenou značkou „V režime údržby“. Je pravdepodobné, že toto repo zaznamená veľké zmeny veľkou rýchlosťou do konca roka.

Pravdepodobne čoskoro začnete vidieť, ako sa aplikácie Google prispôsobujú Apple Prvky používateľského rozhrania – ale iba ak sa pozeráte VEĽMI pozorne. S najväčšou pravdepodobnosťou pôjde o menšie zmeny – a funkčnosť aplikácií bude v podstate totožná s tým, čo je dnes. Ak to, čo navrhuje Verkoeyen, je cieľ spoločnosti Google, môžeme očakávať efektívnejšie prostredie a potenciál pre rýchlejšie aktualizácie v budúcnosti pre aplikácie Google všetkých druhov.