Aplikácia sledovania kontaktov MyTrace malajzijskou vládou je tu: Android iba zatiaľ

Teraz by ste mali počuť o rozhodnutí vlády zmierniť obmedzenia vyplývajúce z nariadenia o kontrole pohybu (MCO) od budúceho pondelka, 4 Smieť. Počas tohto oznámenia premiér Muhyiddin Yasin uviedol dve aplikácie, ktoré vláda vyvinula s cieľom sledovať kontakty.

Prvou bola aplikácia MySejahtera, ktorá bola prvou aplikáciou COVID-19, ktorú vydala vláda. Prekvapivo sa zmienil aj premiér Muhyiddin MyTrace namiesto aplikácie Gerak Malajzia, ktorá nedávno vydala titulky v súvislosti s medzištátnymi cestami.

Ako sa ukázalo, aplikácia bola pred niekoľkými dňami k dispozícii na stiahnutie. Podľa popis ministerstva vedy, techniky a inovácií (MOSTI)„MyTrace je aplikácia založená na Bluetooth, ktorá má orgánom pomôcť objaviť tých, ktorí mohli byť v úzkom kontakte s pacientmi COVID-19.

Týmto spôsobom by sa orgány mohli s nimi skontaktovať prostredníctvom telefónneho čísla, ktoré poskytne spoločnosť MyTrace. MOSTI trval na tom, že aplikácia už má zavedené bezpečnostné opatrenia, pretože neukladá ani neprenáša informácie o geolokacii používateľa a tiež anonymizuje telefónne čísla používateľov.

Napriek tomu, čo povedal MOSTI, a hoci pôvodná snímka obrazovky zdieľaná ministrom Khairy Jamaluddinom jasne ukázala iba jedno nastavenie Bluetooth, ukázalo sa, že používatelia stále potrebujú povoliť nastavenie polohy pre aplikáciu. Domovská stránka aplikácie v skutočnosti jednoznačne požiadala používateľov, aby pre MyTrace fungovali s funkciou Bluetooth aj polohy.

Po inštalácii by MyTrace požiadal telefónne čísla používateľov, aby poskytli kód OTP na spustenie aplikácie atď. Na rozdiel od MySejahtera a Gerak Malajzia, MyTrace nepožadovala podrobné informácie, ako sú meno, adresa alebo dokonca číslo IC.

MyTrace prichádza s funkciou, ktorá umožňuje používateľom nahrávať kontaktné údaje na úrady. Od používateľov sa však vyžaduje, aby tak urobili, iba ak ich kontaktoval lekár, ktorý im musí poskytnúť overovací kód. Ak sa kód zhoduje s údajmi uvedenými v telefóne používateľa, mali by odovzdávať iba kontaktné údaje.

Aby služba MyTrace fungovala podľa plánu, používatelia ju musia nechať na pozadí a vykonávať ďalšie úlohy na svojich telefónoch. V súčasnosti je MyTrace iba k dispozícii pre zariadenia s Androidom zatiaľ čo verzia pre iOS je stále na ceste do obchodu App Store.

Napriek predchádzajúcim vyhláseniam ministra Khairyho a Rady národnej bezpečnosti, že orgány pracujú na kombinácii systémov MySejahtera a MyTrace, môžete vidieť, že sa to nedosiahlo dodnes.

Nakoniec, verejnosť stále končí tromi rôznymi aplikáciami COVID-19 od vlády, čo je celkom zbytočné, aj keď vlastnosti a zámery, ktoré stoja za každou z nich, môžu byť rozhodujúce, keď sa náš život začína vznášať z 4 Môže ďalej.