Aplik├ícia sledovania kontaktov MyTrace malajzijskou vl├ídou je tu: Android iba zatia─ż

Teraz by ste mali po─Źu┼ą o rozhodnut├ş vl├ídy zmierni┼ą obmedzenia vypl├Żvaj├║ce z nariadenia o kontrole pohybu (MCO) od bud├║ceho pondelka, 4 Smie┼ą. Po─Źas tohto ozn├ímenia premi├ęr Muhyiddin Yasin uviedol dve aplik├ície, ktor├ę vl├ída vyvinula s cie─żom sledova┼ą kontakty.

Prvou bola aplik├ícia MySejahtera, ktor├í bola prvou aplik├íciou COVID-19, ktor├║ vydala vl├ída. Prekvapivo sa zmienil aj premi├ęr Muhyiddin MyTrace namiesto aplik├ície Gerak Malajzia, ktor├í ned├ívno vydala titulky v s├║vislosti s medzi┼ít├ítnymi cestami.

Aplik├ícia sledovania kontaktov MyTrace malajzijskou vl├ídou je tu: Android iba zatia─ż 1

Ako sa uk├ízalo, aplik├ícia bola pred nieko─żk├Żmi d┼łami k dispoz├şcii na stiahnutie. Pod─ża popis ministerstva vedy, techniky a inov├íci├ş (MOSTI)ÔÇ×MyTrace je aplik├ícia zalo┼żen├í na Bluetooth, ktor├í m├í org├ínom pom├┤c┼ą objavi┼ą t├Żch, ktor├ş mohli by┼ą v ├║zkom kontakte s pacientmi COVID-19.

T├Żmto sp├┤sobom by sa org├íny mohli s nimi skontaktova┼ą prostredn├şctvom telef├│nneho ─Ź├şsla, ktor├ę poskytne spolo─Źnos┼ą MyTrace. MOSTI trval na tom, ┼że aplik├ícia u┼ż m├í zaveden├ę bezpe─Źnostn├ę opatrenia, preto┼że neuklad├í ani nepren├í┼ía inform├ície o geolokacii pou┼ż├şvate─ża a tie┼ż anonymizuje telef├│nne ─Ź├şsla pou┼ż├şvate─żov.

Aplik├ícia sledovania kontaktov MyTrace malajzijskou vl├ídou je tu: Android iba zatia─ż 2

Napriek tomu, ─Źo povedal MOSTI, a hoci p├┤vodn├í sn├şmka obrazovky zdie─żan├í ministrom Khairy Jamaluddinom jasne uk├ízala iba jedno nastavenie Bluetooth, uk├ízalo sa, ┼że pou┼ż├şvatelia st├íle potrebuj├║ povoli┼ą nastavenie polohy pre aplik├íciu. Domovsk├í str├ínka aplik├ície v skuto─Źnosti jednozna─Źne po┼żiadala pou┼ż├şvate─żov, aby pre MyTrace fungovali s funkciou Bluetooth aj polohy.

Po in┼ítal├ícii by MyTrace po┼żiadal telef├│nne ─Ź├şsla pou┼ż├şvate─żov, aby poskytli k├│d OTP na spustenie aplik├ície at─Ć. Na rozdiel od MySejahtera a Gerak Malajzia, MyTrace nepo┼żadovala podrobn├ę inform├ície, ako s├║ meno, adresa alebo dokonca ─Ź├şslo IC.

Aplik├ícia sledovania kontaktov MyTrace malajzijskou vl├ídou je tu: Android iba zatia─ż 3

MyTrace prich├ídza s funkciou, ktor├í umo┼ż┼łuje pou┼ż├şvate─żom nahr├íva┼ą kontaktn├ę ├║daje na ├║rady. Od pou┼ż├şvate─żov sa v┼íak vy┼żaduje, aby tak urobili, iba ak ich kontaktoval lek├ír, ktor├Ż im mus├ş poskytn├║┼ą overovac├ş k├│d. Ak sa k├│d zhoduje s ├║dajmi uveden├Żmi v telef├│ne pou┼ż├şvate─ża, mali by odovzd├íva┼ą iba kontaktn├ę ├║daje.

Aby slu┼żba MyTrace fungovala pod─ża pl├ínu, pou┼ż├şvatelia ju musia necha┼ą na pozad├ş a vykon├íva┼ą ─Ćal┼íie ├║lohy na svojich telef├│noch. V s├║─Źasnosti je MyTrace iba k dispoz├şcii pre zariadenia s Androidom zatia─ż ─Źo verzia pre iOS je st├íle na ceste do obchodu App Store.

Aplik├ícia sledovania kontaktov MyTrace malajzijskou vl├ídou je tu: Android iba zatia─ż 4

Napriek predch├ídzaj├║cim vyhl├íseniam ministra Khairyho a Rady n├írodnej bezpe─Źnosti, ┼że org├íny pracuj├║ na kombin├ícii syst├ęmov MySejahtera a MyTrace, m├┤┼żete vidie┼ą, ┼że sa to nedosiahlo dodnes.

Nakoniec, verejnos┼ą st├íle kon─Ź├ş tromi r├┤znymi aplik├íciami COVID-19 od vl├ídy, ─Źo je celkom zbyto─Źn├ę, aj ke─Ć vlastnosti a z├ímery, ktor├ę stoja za ka┼żdou z nich, m├┤┼żu by┼ą rozhoduj├║ce, ke─Ć sa n├í┼í ┼żivot za─Ź├şna vzn├í┼ía┼ą z 4 M├┤┼że ─Ćalej.