Aplikácia Radar COVID nebude míňať dáta od niektorých španielskych operátorov

Radarový COVID

pomaly Radarový COVID dostáva sa do viacerých komunít (chýbajú len Katalánsko a Ceuta). Aplikácia na sledovanie koronavírusov sa chce stať jedným z najlepších nástrojov, ako sa vyhnúť možným infekciám. Problém je v tom, že spotrebúva dáta. Alebo skonzumované.

Viac než čokoľvek iné preto, že Carmen Artigas, ministerka zahraničia pre digitalizáciu a umelú inteligenciu, dosiahla dohodu o spolupráci so spoločnosťami Vodafone, Orange a Movistar. Výsledok? Aplikácia Radar COVID nebude spotrebovávať dáta od používateľov, ktorí majú týchto telefónnych operátorov.

Ktorí operátori ponúkajú bezplatné dáta na používanie COVID Radaru

Radarový COVID

S touto dohodou nielen Vodafone, Orange a Movistar budú operátori, ktorí ponúkajú možnosť využívania COVID Radaru bez spotreby dát. A je to tak, O2, Tuenti, Amena a Jazztel (prvé dve patria Telefónice, kým Amena a Jazztel Orangeu) sa k tejto iniciatíve pripájajú.

Ale, Čo sa stane s Pepephone, Yoigo a ostatnými telefónnymi operátormi, ktorí nepodpísali túto dohodu? Momentálne o tom nič nekomunikovali, ale určite sa pridajú k tejto iniciatíve.

Koľko údajov spotrebuje Radar COVID?

Radarový COVID

Aplikácia na sledovanie koronavírusu, ktorá má viac ako 4,7 miliónov stiahnutí, je zodpovedný za získavanie údajov o infekciách dvakrát denne, aby aktualizoval svoju databázu. Pomocou toho skontroluje, či bolo možné nadviazať kontakt s používateľom Radar COVID, ktorý bol testovaný pozitívne.

Jedným z cieľov je tiež dosiahnuť interoperabilitu. Pre to, Radar COVID bude začlenený do rámca Európskej komisie S cieľom, aby bolo možné prijať oznámenie z ktorejkoľvek európskej krajiny, ak bola v kontakte s infikovanou osobou.

teda spotreba dát je minimálna, ale lepšie vedieť, že operátori vám umožnia používať túto sledovaciu aplikáciu bez obáv o megabajty, ktoré máte v sadzbe.

To isté platí pre GPS a vybitie batérie. Vyskytlo sa veľa falošných správ, že Radar COVID používa systém určovania polohy nášho mobilu na to, aby nás geolokoval. Nič nie je ďalej od pravdy, pretože stačí použiť bluetooth telefónu.

Dátová spotreba je teda, a ako sme už naznačili, zanedbateľná. Teda, hoci vám váš telefónny operátor momentálne neponúka Internet zadarmo na používanie COVID Radaru, ani si nevšimnete jeho prítomnosť v spotrebe dát.