Mobiln├ę Spr├ívy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Aplik├ícia mus├ş by┼ą po─Źas pand├ęmie Coronavirus (COVID-19) a mus├ş by┼ą mimo aplik├ície COVID19 Tracker.

Stiahnite si t├║to aplik├íciu s├║visiacu s koronav├şrusmi ihne─Ć po vypuknutie choroby COVID-19

Po─Źas aplik├ície Coronavirus mus├ş by┼ą k dispoz├şcii aplik├ícia

Choroby a zdravotn├ę probl├ęmy s├║ ─Źast├ę, ale ke─Ć sa to stane nevylie─Źite─żnou vecou, ÔÇőÔÇő─żudia za─Ź├şnaj├║ panik├íri┼ą a ve─żmi skoro bude potrebn├ę prija┼ą pr├şsne opatrenia. Od konca roku 2019 nadobudol Coronavirus tvar strachu. Teraz je karant├ęna takmer v ka┼żdej krajine na svete. Aby boli ─żudia v bezpe─Ź├ş pred t├Żmto ohniskom, existuj├║ niektor├ę aplik├ície Coronavirus, ktor├ę m├┤┼żu ka┼żd├ęmu pom├┤c┼ą pri prij├şman├ş opatren├ş.

Podrobn├Ż v├Żskum SARS-CoV uk├ízal, ┼że v├şrus sa roz┼í├şril z civetov├Żch ma─Źiek do ─żudsk├ęho tela av pr├şpade MERS-CoV z ─żudsk├ęho tela. U zvierat v┼íak cirkuluje in├Ż typ koronav├şrusu, ale neinfikoval ┼żiadneho ─Źloveka. Be┼żn├Żmi pr├şznakmi tohto ochorenia s├║ ka┼íe─ż, d├Żchavi─Źnos┼ą a hor├║─Źka. V z├íva┼żn├Żch pr├şpadoch m├┤┼że infekcia sp├┤sobi┼ą z├ípal p─ż├║c, zlyhanie obli─Źiek, respira─Źn├Ż syndr├│m alebo dokonca smr┼ą.

─îo je Coronavirus

Ned├ívne prepuknutie koronav├şrusu je v├şrus ve─żkej rodiny, ktor├Ż siaha od ochorenia nachladnutie a┼ż po z├íva┼żnej┼í├ş pr├şpad choroby. Tie┼ż sp├┤sobuje ak├║tne d├Żchacie ┼ąa┼żkosti. Koronav├şrus alebo COVID-19 je nov├Ż kme┼ł v roku 2019, ktor├Ż u ─żud├ş predt├Żm nebol identifikovan├Ż. V├şrus je zoonotick├Ż, ─Źo znamen├í, ┼że sa ┼í├şri z jednej osoby na druh├║ a tie┼ż cez zvierat├í. Viac inform├íci├ş n├íjdete na webovej str├ínke WHO.

Ako sa chr├íni┼ą a zosta┼ą v bezpe─Ź├ş?

Aby ste pred t├Żmto ochoren├şm zostali v bezpe─Ź├ş, mus├şte si riadne udr┼żiava┼ą ruky ─Źist├ę. Zaka┼żd├Żm, ke─Ć ka┼ílete alebo k├Żchate, zakryte nos a ├║sta, tie┼ż jedte dobre uvaren├ę vajcia a m├Ąso. Mus├şte sa vyhn├║┼ą ├║zkemu kontaktu s akouko─żvek osobou, ktor├í m├í respira─Źn├ę ochorenie, ako je k├Żchanie alebo ka┼íe─ż. Svetov├í zdravotn├şcka organiz├ícia poskytla tieto bezpe─Źnostn├ę opatrenia pre v┼íetky krajiny, ktor├ę s├║ zasiahnut├ę koronav├şrusom. Kto tie┼ż odpor├║─Źa tieto z├íkladn├ę ochrann├ę opatrenia proti nov├ęmu koronav├şrusu.

Tak ako takmer ka┼żd├í krajina na svete, udr┼żiava karant├ęnu tak, ┼że zostane vo svojom dome. ┼ákoly, ├║rady a verejn├ę miesta boli v┼íade zatvoren├ę. Zosta┼ą vo vn├║tri domu v├ís porod├ş. ─îo robi┼ą potom? Pozrime sa na niektor├ę aplik├ície pre iOS a Android, ktor├ę v├ím pom├┤┼żu zosta┼ą v obraze a udr┼ża┼ą nudu.

Varovanie t├Żkaj├║ce sa sledova─Źa COVID19

U┼ż ste mo┼żno po─Źuli o aplik├ícii COVID19 Tracker. Mali by ste sa v┼íak vyh├Żba┼ą. Toto je v skuto─Źnosti falo┼ín├í aplik├ícia, ktor├í uzamkne v├í┼í telef├│n a vy┼żaduje od v├ís peniaze do 48 hod├şn. T├íto suma by mala by┼ą 1 000 dol├írov bitco├şnu. T├íto aplik├ícia je navrhnut├í pre pou┼ż├şvate─żov syst├ęmu Android a ─żudia si ju musia stiahnu┼ą, preto┼że ak nie je k dispoz├şcii v obchode Google Play alebo Apple Obchod s aplikaciami. Po otvoren├ş aplik├ície sa zobraz├ş upozornenie na Coronavirus v okamihu, ke─Ć je postihnut├í osoba bl├şzko v├ís. Ukazuje v├ím stav akt├şvneho monitorovania. Uk├í┼że sa, ┼że je povolen├í funkcia CovidLock a na obrazovke sa zobraz├ş pozn├ímka s ─Źiernym pozad├şm.

Potom v├ím povie niektor├ę z nasleduj├║cich vec├ş, ktor├ę bol v├í┼í telef├│n za┼íifrovan├Ż, va┼íe osobn├ę ├║daje bud├║ odstr├ínen├ę, sp├┤soby, ako ich m├┤┼żete ulo┼żi┼ą, sp├┤sob, ak├Żm m├┤┼żete de┼íifrova┼ą k├│d, ako potrebujete min├║┼ą 100 dol├írov vo forme bitco├şnov a mus├şte klikn├║┼ą na kartu ni┼ż┼íie, aby ste dostali str├ínku. Tie┼ż v├ís upozor┼łujeme, ┼że v├í┼í GPS sa sleduje, tak┼że ak vysk├║┼íate ─Źoko─żvek in├ę, va┼íe mobiln├ę inform├ície sa vyma┼ż├║.

Ur─Źite to predstavuje hrozbu pre va┼íe mobiln├ę zariadenie, preto sa mus├şte vyh├Żba┼ą s┼ąahovaniu tejto aplik├ície, preto┼że je to falo┼ín├í a chcete sa len vyh├Żba┼ą peniazom od n├íhodn├Żch ─żud├ş. Bude lep┼íie stiahnu┼ą spr├ívne aplik├ície, ktor├ę v├ím pom├┤┼żu v tomto s├║─Źasnom stave.

Z├şskate ve─ża u┼żito─Źn├Żch aplik├íci├ş na platform├ích Android aj iOS. V┼íetky z nich si m├┤┼żete zadarmo stiahnu┼ą. S t├Żmito aplik├íciami sa budete m├┤c┼ą udr┼ża┼ą zdrav├Ż. Dostanete novinky do aplik├íci├ş na objedn├ívanie potrav├şn a potrav├şn online. Prostredn├şctvom videochatu m├┤┼żete zosta┼ą v kontakte so svojimi bl├şzkymi a na pracovisku.

Snewpit

Cena: zadarmo

Pomocou tejto aplik├ície m├┤┼żete prisp├┤sobi┼ą a prij├şma┼ą upozornenia, aby ste si mohli vybra┼ą spr├ívy, ktor├ę chcete z├şska┼ą. Dostanete upozornenia na vzdialenos┼ą ako 5 km od v├í┼ího domu, pracoviska alebo miesta va┼íich bl├şzkych. M├┤┼żete zmeni┼ą po┼żadovan├ę upozornenia a t├Żmto sp├┤sobom dost├íva┼ą upozornenia. Kateg├│rie m├┤┼żete zmeni┼ą v sekcii spr├ív.

Live Talk

Cena: zadarmo

T├íto aplik├ícia v├ím umo┼żn├ş hovori┼ą so svoj├şm ┼í├ęfom, kolegami a va┼íimi bl├şzkymi. Ke─Ć sa v tejto s├║─Źasnej situ├ícii prepuknutia choroby Coronavirus budete doma, budete m├┤c┼ą vies┼ą videohovor. Prostredn├şctvom tejto video aplik├ície sa m├┤┼żete stretn├║┼ą s nov├Żmi ─żu─Ćmi, sta─Ź├ş si vybra┼ą pohlavie a za─Źa┼ą konverz├íciu.

V─Ćaka funkcii Live talk z├şskate rozpoznanie tv├íre a vylep┼íen├║ chatov├║ slu┼żbu. M├┤┼żete tie┼ż vies┼ą tento druh videorozhovoru s WhatsApp.

P├şsanie pr├íce z domu

Cena: zadarmo

Ak p├ş┼íete, m├┤┼żete ├şs┼ą s touto aplik├íciou. M├┤┼żete p├şsa┼ą z domu a dost├íva┼ą platby prostredn├şctvom online platobn├Żch aplik├íci├ş. Za registr├íciu nemus├şte plati┼ą ┼żiadny poplatok, preto┼że t├ş, ktor├ş h─żadaj├║ online pr├ícu, s├║ ├║plne zadarmo. S touto aplik├íciou m├┤┼żete pracova┼ą vo vhodnom ─Źase a po dokon─Źen├ş projektu dostanete platbu v r├ímci 5 dni. Z├şskate lep┼íie pracovn├ę prostredie s touto aplik├íciou v syst├ęme Android a budete zar├íba┼ą peniaze, k├Żm zostanete doma po tieto dlh├ę dva t├Ż┼żdne.

Na druhej strane, ak h─żad├íte firmu, m├┤┼żete si stiahnu┼ą aplik├íciu Meesho (Android | iOS). Tu m├┤┼żete veci pred├íva┼ą online svojmu klientovi iba pomocou WhatsApp.

Vyh─żad├íva─Ź re┼ítaur├íci├ş v re┼ítaur├íci├ích a aplik├ícia na doru─Źovanie potrav├şn

Cena: zadarmo

Ak ste si objednali jedlo pred online, potom viete, ─Źo rob├ş Zomato. T├║to aplik├íciu si m├┤┼żete stiahnu┼ą a objedna┼ą si nejak├ę jedlo online a dostanete r├Żchle dodanie. Ke─Ć uviaznete vo svojom dome, nebudete m├┤c┼ą ├şs┼ą do re┼ítaur├íci├ş, ke─Ć sa tam ─żudia zhroma┼ż─Ćuj├║.

Je to lep┼íia mo┼żnos┼ą objedna┼ą si svoje ob─ż├║ben├ę jedl├í online prostredn├şctvom Zomato. Existuj├║ aj ─Ćal┼íie aplik├ície ako UberEats, Swiggy, ktor├ę s├║ rovnako u┼żito─Źn├ę pri objedn├ívan├ş potrav├şn online.

Ve─żk├Ż k├┤┼í

Cena: zadarmo

Toto s├║ n├íro─Źn├ę ─Źasy, tak┼że nem├┤┼żete ├şs┼ą na trh s potravinami. Tak┼że tu v├ím BigBasket pom├┤┼że. Obchod nielen dod├íva potraviny, ale aj zeleninu a zeleninov├ę jedl├í. Z aplik├ície z├şskate zmrazen├ę potraviny a mnoho ─Ćal┼í├şch vec├ş. Existuj├║ aj ─Ćal┼íie aplik├ície, ako s├║ Grofers, Spencers.

─îo ak..

Cena: zadarmo

Nud├ş v├ís pobyt v dome? T├║to aplik├íciu si potom m├┤┼żete stiahnu┼ą. Jedn├í sa o ot├ízku a odpove─Ć hry aplik├ície, a budete ma┼ą probl├ęmy v ka┼żdej ot├ízke. Uvid├şte, kedy ostatn├ş hr├í─Źi odpovedaj├║ na ot├ízky. To je perfektn├ę, ke─Ć ste uviaznut├ş doma a nem├íte priate─ża, ktor├Ż v├ís sprev├ídza. Toto je bezplatn├í aplik├ícia.

CARROT Fit

Cena: zadarmo

Posil┼łovne a baz├ęny s├║ takmer v┼íade zatvoren├ę, preto┼że koronav├şrus sa m├┤┼że ┼í├şri┼ą pri ve─żkom zhroma┼żden├ş. Tak┼że, je ─Źas, aby ste sa ochabli bez cvi─Źenia? Nikdy. Carrot Fit je aplik├ícia, ktor├í v├ím pom├┤┼że zosta┼ą fit aj pod karant├ęnou. Svoje telo m├┤┼żete zmeni┼ą na ve─żmi flexibiln├ę a zosta┼ą zdrav├ę.

Tu zobrazen├Ż cvi─Źebn├Ż re┼żim je iba pre 7 min├║t a ur─Źite si m├┤┼żete vzia┼ą to─żko ─Źasu zo svojej pr├íce z dom├íceho rozvrhu. Aplik├íciu si m├┤┼żete zadarmo stiahnu┼ą a bude prebieha┼ą ─Ćal┼íie dva t├Ż┼żdne. Urobte svoje telo zdrav├Żm a fit a dobre sa najes┼ą.

J├│ga | Down Dog

Cena: zadarmo

Toto je ─Ćal┼íia fitness aplik├ícia, ktor├║ m├┤┼żete pou┼żi┼ą po─Źas vypuknutia koronav├şrusu a ke─Ć uviaznete vo va┼íom dome. T├íto aplik├ícia je v├Ą─Ź┼íinou ur─Źen├í pre milovn├şkov jogy a za─Źiato─Źn├şkov. Dostane┼í 7 min├║t cvi─Źenia a je ├║plne zadarmo na pou┼żitie. Z d├┤vodu hrozby tejto choroby s├║ cvi─Źebn├ę a j├│gov├ę centr├í zatvoren├ę, aby sa predi┼ílo ┼ąa┼żk├ęmu zhroma┼ż─Ćovaniu ─żud├ş. T├íto aplik├ícia v├ím pom├┤┼że cvi─Źi┼ą v┼íetko sami bez toho, aby ste i┼íli vonku.

Toto je skuto─Źne stresuj├║ci ─Źas, tak┼że va┼íe zdravie je hlavn├Żm cie─żom tejto aplik├ície a pobyt v jog├şnskej praxi v├ím pom├┤┼że zosta┼ą zdrav├Ż. T├íto aplik├ícia je do apr├şla bezplatn├í 1,

Temn├Ż hluk

Cena: zadarmo

Mus├şte sa c├şti┼ą zle a nepohodlne, preto┼że nem├┤┼żete ├şs┼ą do kancel├írie alebo ┼íkoly, a atmosf├ęra t├Żchto miest je tie┼ż d├┤le┼żit├í. K├Żm v┼íak zost├ívate doma dva t├Ż┼żdne, m├┤┼żete si vytvori┼ą atmosf├ęru svojej kancel├írie. T├íto aplik├ícia v├ím pom├┤┼że po─Ź├║va┼ą zvuk kancel├írskych priestorov, ┼ík├┤l alebo kaviarn├ş. Nie je to ├║┼żasn├ę!

Anim├íciu v├Ą─Ź┼íiny zvukov m├┤┼żete po─Ź├║va┼ą a po─Ź├║va┼ą, ke─Ć ste vo svojej izbe. M├┤┼żete tie┼ż nahra┼ą svoj vlastn├Ż hlas. Pom├┤┼że v├ím to zvl├ídnu┼ą uzamknut├║ situ├íciu. M├┤┼żete si vysk├║┼ía┼ą jeho beta verziu zadarmo.

Headspace: Meditácia a spánok

Cena: zadarmo

Toto je medita─Źn├í aplik├ícia. Svoj├şm zdrav├şm mus├şte zabr├íni┼ą rozpty─żovaniu mysle a robi┼ą svoju ka┼żdodenn├║ pr├ícu, aj ke─Ć ste uviaznut├ş vo vn├║tri domu. Pom├┤┼że v├ím to udr┼ża┼ą sa zdrav├Ż, preto┼że z├şskate lep┼íie tr├ívenie, sp├ínok a chu┼ą do jedla. Lek├íri odpor├║─Źaj├║ medit├íciu ka┼żd├ęmu dospel├ęmu ─Źloveku, ktor├Ż je n├íchyln├Ż k pr├íci a aby sa chr├ínil pred medit├íciou chor├┤b. Po─Źas tejto ┼ąa┼żkej doby m├┤┼żete z├şska┼ą lep┼íiu pomoc od tejto aplik├ície Headspace. T├║to aplik├íciu si m├┤┼że ka┼żd├Ż stiahnu┼ą v obchode App Store zadarmo.

Ned├ívne vypuknutie choroby Coronavirus sa stalo hrozbou pre to─żko ─żud├ş na svete. Z tohto d├┤vodu sa ob─Źania zdr┼żiavaj├║ vo svojich domoch ─Źo najviac. V tejto situ├ícii, aby ste sa neust├íle aktualizovali, zostali zdrav├ş a tr├ívili ─Źas Aplik├ície Coronavirus a ─Ćal┼íie aplik├ície ├║─Źinne pom├íhaj├║.