Aplikácia Google Meet uvádza na trh režim zväčšenia a slabého osvetlenia

Spoločnosť Google oznámila významné zmeny v programe Google Meet, ktoré sledujú cestu konkurentov, ako sú Microsoft Teams, a čo je dôležitejšie, Zoom. V rámci novinkového balíka sú stretnutia vo forme mozaiky a lepšie snímanie obrázkov pri slabom osvetlení.

Od tejto aktualizácie, ktorá bola zverejnená v stredu (22), sú účinné štyri zmeny. Prvou a najdôležitejšou je mozaická prezentácia stretnutí, ktorá teraz umožňuje sledovať až 16 účastníkov súčasne. Záloha v porovnaní s číslom, ktoré bolo možné predtým: štyri.

Druhým je použitie umelej inteligencie na osvetlenie ľudí na tmavých miestach. V súčasnosti je táto funkcia exkluzívna pre stretnutia, na ktorých je účastník v smartfóne, ale spoločnosť Google prisľúbila, že ju v krátkom čase prevedie na webové rozhranie. Výskumný gigant sa nevyjadruje k tomu, ako táto funkcia funguje, ale keď vie, ako môže rozsvietiť tmavé miesta na fotografiách zhotovených pomocou fotoaparátov Pixel, nie je ťažké si predstaviť, že vie, ako to urobiť.

Program teraz dokáže znížiť hluk, ktorý nie je hlasom používateľa. Sľubom je blokovať okolité zvuky, ako je štekanie psa (to je perfektné!), Dotyky na klávesnici počítača a dokonca aj pero alebo ceruzka, zatiaľ čo člen píše údaje o schôdzke. Táto funkcia príde v nasledujúcich týždňoch pre používateľov G Suite Enterprise a G Suite Enterprise pre vzdelávanie vo webovej verzii a potom sa objaví na smartphones A tablety.

Na záver je možné kartu Chrome zdieľať so všetkými účastníkmi. Bude mať vyššiu kvalitu prenosu a je ideálny, keď sa video zobrazuje všetkým súčasne. Táto funkcia je už k dispozícii od dnes pre všetky prehliadače a v budúcnosti dorazí na mobilné zariadenia.

Zmeny prístupu špecificky začínajú využívať problémy používateľov programu Zoom po ich problémoch, ale v ten istý deň v tomto článku spoločnosť, ktorá je známa stretnutím s nedostatkami v oblasti ochrany osobných údajov, poskytla novú verziu programu a prisľúbila tieto body opraviť.

Poskytli ste službe Google Meet čas na prilákanie ďalších používateľov?