Aplik├ícia Google Meet sa integruje do slu┼żby Gmail a vylep┼íenia videa pri slabom osvetlen├ş

Za─Źiatkom tohto mesiaca spolo─Źnos┼ą Google zmenila svoju zna─Źku stretnut├ş hangout na Google Meet. Zna─Źka Hangouts bola napl├ínovan├í tak, aby v roku 2020 zmizla a zmena zna─Źky bola v s├║lade s pl├ínmi spolo─Źnosti na postupn├ę zru┼íenie zna─Źky z d├┤vodu zl├ęho stiahnutia zna─Źky. So zv├Ż┼íen├Żm vyu┼ż├şvan├şm videokonferenci├ş a aplik├íci├ş na spolupr├ícu v d├┤sledku pand├ęmie COVID-19 nie je prekvapuj├║ce, ke─Ć slu┼żba na vylep┼íenie funkci├ş konkuruje in├Żm ponuk├ím, najm├Ą pri stretnut├ş s Meetom, ktor├Ż videl 25-n├ísobn├ę zv├Ż┼íenie pou┼ż├şvania.

V├Żskumn├Ż gigant teraz poskytuje klientom Meet and Enterprise viac inform├íci├ş o pripravovan├Żch funkci├ích. Medzi tieto funkcie patr├ş integr├ícia do Gmailu, ─Źo je ÔÇ×spolo─Źnos┼ą uveden├í na trh v predstihuÔÇť kv├┤li zv├Ż┼íen├ęmu dopytu. T├íto slu┼żba ÔÇ×od janu├íra prid├íva denn├Żch pou┼ż├şvate─żov r├Żchlej┼íie ako ktor├íko─żvek in├í slu┼żba Google,ÔÇť uviedol gener├ílny riadite─ż spolo─Źnosti Google a viceprezident spolo─Źnosti G Suite Javier Soltero v rozhovore pre agent├║ru Reuters.

Okrem integr├ície s e-mailom – ni─Ź in├ęho nie je zn├íme, Meet umo┼żn├ş pl├ínovanie hovorov pre 16 os├┤b, ─Źo je funkcia podobn├í funkcii Zoom v s├║┼ąa┼żi. T├şmy spolo─Źnosti Microsoft pon├║kaj├║ mo┼żnos┼ą zobrazi┼ą naraz dev├Ą┼ą ├║─Źastn├şkov, z ktor├Żch ─Ćal┼í├ş pr├şde nesk├┤r. Spolo─Źnos┼ą Soltero dodala, ┼że slu┼żba Google prinesie aj zlep┼íenie kvality videa pri slabom osvetlen├ş a zn├ş┼żenom hluku v pozad├ş. T├íto slu┼żba tie┼ż prid├í jemn├ę ovl├ídacie prvky do funkcie zdie─żania obrazovky, kde pou┼ż├şvatelia bud├║ m├┤c┼ą zdie─ża┼ą iba jednu kartu v prehliada─Źi Chrome – na rozdiel od cel├ęho okna prehliada─Źa – ktor├í poskytuje ─Ćal┼íie s├║kromie.

Zatia─ż ─Źo Zoom zaznamen├íva v├Żrazn├Ż n├írast vo vyu┼ż├şvan├ş, ─Źel├ş tie┼ż probl├ęmom s bezpe─Źnos┼ąou a ochranou s├║kromia, ktor├ę vy┼íli najavo. Samotn├í spolo─Źnos┼ą Google zak├ízala pou┼ż├şvanie slu┼żby na prenosn├Żch po─Ź├şta─Źoch svojej spolo─Źnosti. Dodato─Źn├ę mo┼żnosti aplik├ície Meet s├║ bezpochyby sp├┤sob, ako m├┤┼że gigant Mountain View ─Ćalej vyu┼ż├şva┼ą svoje slu┼żby.