Aplik├ícia Firewall otv├íra beta verziu, ktor├í umo┼ż┼łuje ├║to─Źn├şkom prevzia┼ą kontrolu nad svojimi aplik├íciami

Aplik├ícia Firewall otv├íra beta verziu, ktor├í umo┼ż┼łuje ├║to─Źn├şkom prevzia┼ą kontrolu nad svojimi aplik├íciami 1

Veterin├írni ├║noscovia si mo┼żno pam├Ątaj├║ ─Źas v d├ívnej minulosti, ke─Ć ste si mohli nain┼ítalova┼ą doslova softv├ęrov├ę ÔÇőÔÇősteny vo forme ├║prav ├║tek z v├Ązenia. R├Żchly posun vpred k dne┼ín├ęmu d┼łu, preto┼że upravuje ove─ża menej be┼żn├ę a nespo─Źetn├ę ot├ízky t├Żkaj├║ce sa ochrany osobn├Żch ├║dajov s├║visiace s snoopingom fotoapar├ítu, sledovan├şm polohy, odpo─Ź├║van├şm mikrof├│nu a podobne, vzbudilo nov├Ż z├íujem o blokovanie odch├ídzaj├║cej d├ítovej komunik├ície v na┼íich telef├│noch.

Ak h─żad├íte v├Żraznej┼íie vyhl├ísenie o prenose ├║dajov z telef├│nu na web, pravdepodobne budete chcie┼ą vedie┼ą o novo vydanom a bezplatnom vylep┼íen├ş ├║tek z v├Ązenia s n├ízvom Br├ína firewall pre aplik├ície (iOS 10-13) od v├Żvoj├íra iOS Brayden Traas, preto┼że v├ím ├║dajne m├┤┼że pom├┤c┼ą prevzia┼ą kontrolu nad pr├şstupom k sie┼ąam va┼íich aplik├íci├ş.

Aplik├ícia Firewall aplik├ície je inzerovan├í, aby mohla zachyt├íva┼ą odch├ídzaj├║ce pripojenia a pred povolen├şm tejto akcie v├ís po┼żiada o povolenie. Ako ste si mo┼żno v┼íimli vo vy┼í┼íie uvedenom pr├şklade na sn├şmke obrazovky, br├ína App Firewall zobrazuje relevantn├ę inform├ície o pr├şslu┼ínej aplik├ícii, o tom, ─Źo m├í v ├║mysle z├şska┼ą, a umo┼ż┼łuje v├ím ┼żiados┼ą potvrdi┼ą alebo zamietnu┼ą.

Po in┼ítal├ícii aplik├ícia Firewall prid├í do okna Nastavenia ┼ípeci├ílne okno nastaven├ş, v ktorom m├┤┼żu pou┼ż├şvatelia nakonfigurova┼ą mno┼żstvo mo┼żnost├ş zameran├Żch na br├ínu firewall:

Aplik├ícia Firewall otv├íra beta verziu, ktor├í umo┼ż┼łuje ├║to─Źn├şkom prevzia┼ą kontrolu nad svojimi aplik├íciami 2

Tu m├┤┼żete:

 • Na po┼żiadanie zapnite alebo vypnite firewall
 • Vyberte zdie─żanie anonymn├Żch ├║dajov s v├Żvoj├írom vylep┼íenia produktu
 • Zobrazte v┼íetky konfigurovate─żn├ę aplik├ície v dolnej ─Źasti okna jednotliv├Żch nastaven├ş konfigur├ície
 • Konfigur├ícia pou┼ż├şvate─żsk├ęho rozhrania Firewall aplik├ície:
  • Zobrazi┼ą iba ID bal├ş─Źkov
  • Zobrazi┼ą anim├ície
  • V rozba─żovacej v├Żzve zobrazte ID bal├şka
  • V rozba─żovacej v├Żzve zobrazte adresu URL
 • Konfigur├ícia individu├ílnych roz┼í├şren├Żch nastaven├ş pre ka┼żd├║ z├íklad┼łu aplik├íci├ş pre aplik├ície nain┼ítalovan├ę pou┼ż├şvate─żmi:
  • Povoli┼ą alebo zak├íza┼ą br├ínu firewall pre t├║to aplik├íciu
  • Povoli┼ą v┼íetky pripojenia pre t├║to aplik├íciu
  • Zablokujte v┼íetky pripojenia pre t├║to aplik├íciu
  • Vyma┼żte v┼íetky webov├ę str├ínky
 • Povoli┼ą firewall aplik├íci├ş pre syst├ęmov├ę aplik├ície (beta)
 • Znova sa ulo┼żia v┼íetky vykonan├ę zmeny

Aplik├ícia Firewall otv├íra beta verziu, ktor├í umo┼ż┼łuje ├║to─Źn├şkom prevzia┼ą kontrolu nad svojimi aplik├íciami 3

Ak ste u┼ż predt├Żm vo svojom po─Ź├şta─Źi Mac pou┼ż├şvali br├ínu firewall LittleSnitch alebo nie─Źo podobn├ę, ve─ża z t├Żchto funkci├ş sa v├ím m├┤┼że zda┼ą zn├íma. Na z├íklade va┼íich preferenci├ş m├┤┼że v z├ísade povoli┼ą alebo povoli┼ą aplik├íci├ím komunikova┼ą s internetom, ke─Ć to sk├║┼íaj├║. M├┤┼żete ovl├ída┼ą pracovn├║ stolicu alebo m├┤┼żete nakonfigurova┼ą glob├ílne pravidl├í, ktor├ę ovplyv┼łuj├║ v┼íetky alebo v┼íetky pripojenia, ktor├ę sa aplik├ícia pok├║┼ía vytvori┼ą.

Z toho, ─Źo m├┤┼żeme zhroma┼żdi┼ą, je aplik├ícia Firewall v ┼ít├ídiu p├şsania beta verzie, ─Źo znamen├í, ┼że v tomto vydan├ş m├┤┼żete o─Źak├íva┼ą nejak├ę chyby. V├Żvoj├ír pracuje na odstr├ínen├ş v┼íetk├Żch ch├Żb a ─Źoskoro vyd├í verziu aplik├ície Firewall s ─Ćal┼í├şmi funkciami.

Kontrola, ktor├ę aplik├ície a slu┼żby sa m├┤┼żu pripoji┼ą na internet, m├í evidentne potenci├ílne n├ísledky, pokia─ż ide o spr├ívanie telef├│nu a jeho funk─Źnos┼ą, ak sa pou┼żije nespr├ívne. Tu je koment├ír od v├Żvoj├íra, ktor├Ż pou┼ż├şvate─żom d├íva vedie┼ą, ┼że by mali postupova┼ą opatrne:

Pou┼ż├şvajte na svoje vlastn├ę riziko. Nasleduj├║ce funkcie moment├ílne nie s├║ podporovan├ę: Rootov├ę aplik├ície (Cydia at─Ć.), Niektor├ę d├ęmony, Prich├ídzaj├║ce spojenia SpringBoard (SSH, at─Ć.) A Ozn├ímenia Push. V┼íimnite si, ┼że probl├ęmy s vyrovnan├şm jadra cel├ęho syst├ęmu m├┤┼żu potenci├ílne zabr├íni┼ą spusteniu v├Żznamn├Żch d├ęmonov.

Ak├ęko─żvek probl├ęmy s aplik├íciou Firewall by samozrejme mali by┼ą smerovan├ę na e-mail podpory v├Żvoj├íra, aby sa dali opravi┼ą.

Ak m├íte z├íujem vysk├║┼ía┼ą Firewall aplik├íci├ş v jeho verzii Open Beta, m├┤┼żete tak urobi┼ą Stiahnite si ju zadarmo z obchodu BigBoss prostredn├şctvom v├í┼ího ob─ż├║ben├ęho spr├ívcu bal├şkov. Tweak podporuje jailbroken iOS 10, 11, 12 a 13 zariadenia.

Pre─Źo nepr├şdete alebo nepou┼ż├şvate firewall na svojom jailbroken iPhone? Dajte n├ím vedie┼ą v koment├íroch ni┼ż┼íie.