Apex Legends sa nespúšťa na PC. Tu je postup, ako to opraviť?

Apex Legends je jednou z najnovších a najobľúbenejších hier Battle Royale a bola výzvou pre veľkých fanúšikov ako PUBG a Fortnite. S viac ako 25 miliónmi stiahnutí hra dokázala dosiahnuť obrovský štandard v oblasti popularity.

Existujú však prípady, kedy ste si všimli problémy, pri ktorých sa Apex Legends nespustuje na počítači. To môže byť dosť frustrujúce a otravné. Ako teda opraviť, aby sa Apex Legends nespustili na počítači? Pozrime sa na možnosti a opravy.

Legendy Apex sa nespúšťajú na počítači – Ako to opraviť?

Pozrime sa na niekoľko opráv a na základe toho, ktoré z nich vo vašom prípade fungujú, môžete opravu použiť a problém vyriešiť.

Opraviť 1: Spustite hru ako správca

Apex Legends vyžaduje na svoju činnosť administrátorské práva. Ak ste verzii svojej hry neposkytli oprávnenia správcu, pravdepodobne skončíte s tým, že sa Apex Legends nespustí na vašom počítači.

Ak chcete vyriešiť problém s nefunkčnosťou Apex Legends, kliknite pravým tlačidlom myši na ikonu Apex Legends a v kontextovej ponuke vyberte možnosť pre Spustiť ako správca. Ak zistíte, že funguje bez problémov, môžete v aplikácii Apex Legends vykonať niekoľko zmien, aby fungovala ako správca pri každom spustení.

 • Kliknite pravým tlačidlom myši na hru a kliknite na ňu Vlastnosti
 • Pod Kompatibilita vyberte začiarkavacie políčko pre Spustite tento program ako správca.

Použite nastavenia a môžete začať hrať.

Opraviť 2: Opravte hru v Origin

Klient Origin má a Opravná hra funkcia. Jeho použitie môže byť jednou z vynikajúcich možností, ktoré vám pomôžu vyriešiť problém, kde sa Apex Legends nespustí na počítači. Ak chcete použiť túto opravu, môžete postupovať podľa nižšie uvedených krokov –

 • Spustite Pôvodný klient softvér
 • Kliknite na Moja knižnica hier
 • Kliknite pravým tlačidlom na Apex Legends. Tým sa spustí kontextové menu hry.
 • Vyberte Oprava možnosť a postupujte podľa pokynov

Opraviť 3: Aktualizujte hru

Možno má hra najnovšiu aktualizáciu, a to môže byť jeden z dôvodov, prečo by sa vám Apex Legends nedalo spustiť na PC. Aktualizácia hry na najnovšiu opravu môže byť jednou z vynikajúcich opráv, ktoré môžu vyriešiť vaše obavy.

Mali by ste nájsť možnosť aktualizovať hru z aplikácie Origin, ako sme už našli v jednej z predchádzajúcich opráv. Kontrola, či je v hre aktualizácia, vám môže v ideálnom prípade pomôcť vyriešiť obavy a vrátiť hru do normálneho fungovania.

Opraviť 4: Zakázať optimalizáciu celej obrazovky

Optimalizácia celej obrazovky je zapnutá Windows 10 môže v niektorých aplikáciách a hrách spôsobiť niekoľko oneskorení a zlyhaní. Režim zobrazenia bez okrajov môže byť jedným z dôvodov, prečo sa Apex Legends nespustí na vašom počítači.

Môžete skontrolovať možnosti vypnutia optimalizácie na celú obrazovku Windows 10 pomocou nasledujúcich krokov –

 • Na hru môžete jednoducho kliknúť pravým tlačidlom myši a kliknúť na ňu Vlastnosti.
 • Vyber si Kompatibilita tab
 • Vyberte možnosť Zakázať optimalizáciu na celú obrazovku

Opraviť 5: Aktualizujte ovládač grafickej karty

Apex Legends je graficky náročná hra a v prípade, že máte problémy s grafickou kartou. Aj keď to nemusí byť jediný dôvod, prečo sa Apex Legends nespustí na počítači, môžete skontrolovať aktualizácie grafického ovládača a v prípade aktualizácií ovládač aktualizovať.

Môžete sa jednoducho presunúť do Správca zariadení a nájdite svoju grafickú kartu. Kliknite naň pravým tlačidlom myši a aktualizujte ovládač. Môžete si tiež stiahnuť ovládač z oficiálnych webových stránok pre svoju grafickú kartu a potom ho nainštalovať do zariadenia.

Opraviť 6: Povoľte pripojenie prostredníctvom Windows POŽARNE dvere

V určitých prípadoch môžete nájsť Windows Firewall blokujúci legendy Apex. Ak máte podozrenie na akékoľvek takéto problémy s hrou Apex Legends, ktorá umožňuje prepojenie hry prostredníctvom Windows Firewall sa môže vo vašom prípade ukázať ako účinný pri riešení problému.

Postupujte podľa nižšie uvedených krokov:

 • Kliknite na Zmeniť nastavenia
 • Pod Povolené aplikácie a funkcie, skontrolujte, či sú pridané legendy Apex. Ak nie, pridajte.

Opraviť 7: Preinštalujte hru

Ak všetko ostatné zlyhá, preinštalovanie hry môže vyriešiť problém, že Apex Legends sa nespustí na počítači. Uistite sa, že ste hru úplne odinštalovali a že ani po odinštalovaní hry nezostanú žiadne zostávajúce súbory.

Ak chcete hru úplne odinštalovať, odporúčame použiť nástroje, ako napríklad Revo Uninstaller, ktoré odstránia všetky stopy aplikácie, takže pri ďalšej inštalácii hry vám skutočne bude môcť ponúknuť nový začiatok.

Spodný riadok

Apex Legends je vynikajúca hra Battle Royale a bola horúcou obľúbeninou takmer každého fanúšika Battle Royale. Opravy uvedené v tutoriále vyššie by vám v ideálnom prípade mali pomôcť vyriešiť obavy, ktoré môžete mať v súvislosti s tým, že sa Apex Legends nespustujú na počítači.

Pozrite sa na tieto opravy a dajte nám vedieť, ktoré z nich vám problém vyriešili.

Krátka adresa URL: https://ssf.co/3oPfjLc