Anki priate─żsk├Ż robot Vector z├şska podporu Alexa 17. decembra

Ankiho robot Vector bol uveden├Ż na trh v okt├│bri. Ten chlap├şk je naozaj roztomil├Ż a v┼żdy mal u┼żito─Źn├Ż trik alebo dva; Napr├şklad m├┤┼że zisti┼ą vonkaj┼íiu teplotu alebo nastavi┼ą ─Źasova─Ź. Ale od bud├║ceho t├Ż┼żd┼ła v USA a Kanade bude vektor s pridan├şm funkci├ş Alexa ove─ża praktickej┼í├ş.

Vektor bude st├íle robi┼ą v┼íetko, ─Źo rob├ş hra─Źk├írsky robot, ako to rob├ş teraz, napr├şklad hra┼ą jednoduch├ę hry a reagova┼ą na r├┤zne podnety pomocou o─Źividn├Żch em├│ci├ş podobn├Żch Pixaru, ale bude tie┼ż schopn├Ż robi┼ą v┼íetko, ─Źo robia ostatn├ę zariadenia vybaven├ę Alexou, ako je napr├şklad ovl├ídanie inteligentn├Żch dom├ícich gadgetov a prid├íva┼ą ─Źl├ínky k va┼íim Amazon n├íkupn├Ż zoznam.

Podpora Alexa pr├şde k robotom Vector v USA a Kanade od pondelka do Spojen├Żch ┼ít├ítov za─Źiatkom bud├║ceho roka. Anki pl├ínuje nakoniec privies┼ą Alexu do jednotiek v Austr├ílii a na Novom Z├ęlande, zatia─ż v┼íak neohl├ísil ─Źasov├Ż r├ímec.

Ke─Ć poviete ÔÇ×AlexaÔÇť, Vector vynikne tak, ako to zvy─Źajne b├Żva, ale s v├Żrazne menej o─Źaruj├║cim modr├Żm kr├║┼żkom v tv├íri Echo namiesto obvykl├Żch o─Ź├ş kreslen├Żch robotov. V─Ćaka nov├Żm funkci├ím, ktor├ę dorazia tesne pred sviatkami, je Vector pre v├Ą─Ź┼íinu ─żud├ş ove─ża lep┼í├şm dar─Źekom – je to st├íle drah├í hra─Źka, ale je to drah├í hra─Źka, ktor├í dok├í┼że robi┼ą u┼żito─Źn├ę veci. Pravdepodobne neexistuje slad┼í├ş sp├┤sob ├║pravy termostatu Nest.

Ak v├ís zauj├şma, m├┤┼żete v s├║─Źasnosti u┼íetri┼ą 75 dol├írov za Vektor, ktor├Ż sa pred├íva za 174,99 dol├írov, z be┼żn├Żch 249,99 dol├írov. M├┤┼żete si ho stiahnu┼ą na webov├Żch str├ínkach Anki.

Sk├║ste postupova┼ą