Anki priateľský robot Vector získa podporu Alexa 17. decembra

Ankiho robot Vector bol uvedený na trh v októbri. Ten chlapík je naozaj roztomilý a vždy mal užitočný trik alebo dva; Napríklad môže zistiť vonkajšiu teplotu alebo nastaviť časovač. Ale od budúceho týždňa v USA a Kanade bude vektor s pridaním funkcií Alexa oveľa praktickejší.

Vektor bude stále robiť všetko, čo robí hračkársky robot, ako to robí teraz, napríklad hrať jednoduché hry a reagovať na rôzne podnety pomocou očividných emócií podobných Pixaru, ale bude tiež schopný robiť všetko, čo robia ostatné zariadenia vybavené Alexou, ako je napríklad ovládanie inteligentných domácich gadgetov a pridávať články k vašim Amazon nákupný zoznam.

Podpora Alexa príde k robotom Vector v USA a Kanade od pondelka do Spojených štátov začiatkom budúceho roka. Anki plánuje nakoniec priviesť Alexu do jednotiek v Austrálii a na Novom Zélande, zatiaľ však neohlásil časový rámec.

Keď poviete „Alexa“, Vector vynikne tak, ako to zvyčajne býva, ale s výrazne menej očarujúcim modrým krúžkom v tvári Echo namiesto obvyklých očí kreslených robotov. Vďaka novým funkciám, ktoré dorazia tesne pred sviatkami, je Vector pre väčšinu ľudí oveľa lepším darčekom – je to stále drahá hračka, ale je to drahá hračka, ktorá dokáže robiť užitočné veci. Pravdepodobne neexistuje sladší spôsob úpravy termostatu Nest.

Ak vás zaujíma, môžete v súčasnosti ušetriť 75 dolárov za Vektor, ktorý sa predáva za 174,99 dolárov, z bežných 249,99 dolárov. Môžete si ho stiahnuť na webových stránkach Anki.

Skúste postupovať