Animované video a ako to môže oživiť vašu firmu

Časové rámce a rozpočty sú dve z najdôležitejších častí dňa obchodníkov a animované video je úžasný spôsob, ako v oboch ohľadoch predbehnúť svojich konkurentov. Animované videá nestoja Zem a je ich možné vyrobiť v relatívne krátkom časovom rámci, pretože sa nemusíte vyrovnávať so všetkými nástrahami a zdržaniami živých akčných záberov.

Fotografický kredit: Pixabay

Robte ich dobre alebo vôbec

Napriek tomu musia byť animované videá robené správne a profesionálne, aby predstavili vašu spoločnosť v čo najlepšom svetle – a existujú určité produkty a služby, ktoré je lepšie predviesť prostredníctvom tohto média ako ostatné.

Skontrolujte ich prácu

V tomto článku upozorňujeme na niekoľko tipov na výrobu animovaného videa a na to, ako si vybrať poskytovateľa, ktorý ich bude vytvárať. V konečnom dôsledku sú animované videá len tak dobré ako ich výrobcovia – a producentov je možné súdiť podľa ich existujúceho portfólia. Inými slovami, vašou prvou úlohou je skontrolovať predchádzajúcu prácu potenciálnych dodávateľov a prípadne sa porozprávať s niektorými ich klientmi.

Za zamyslenie stojí aj zistenie, či je váš produkt alebo služba vhodná pre animované video. Tento typ obsahu je obzvlášť užitočný na poskytnutie krátkych a stručných úvodov k zložitejším témam, ako je spracovanie platieb, bitcoin a obchodovanie. V skutočnosti je v niektorých ohľadoch spôsob, akým je produkt alebo služba špecifickejší alebo abstraktnejší, vhodnejší pre animované video.

Tieto typy tém sú vhodné aj pre animácie a ilustračné médiá, pretože je veľmi ťažké ich sprostredkovať v živých videozáznamoch.

Všetko je to o kvalite

Kvalita je pri animovanom videu zásadná-do tej miery, do akej je lepšie, keď ho neurobíte vôbec, ako keď budete vyrábať neštandardný. Nešikovná grafika, komické (a nie v dobrom slova zmysle) postavy, zvláštne preklady a zvláštna hudba nikdy nejdú dobre a je dôležité zabezpečiť, aby boli všetky komentáre profesionálne a odrážali tón, ktorý sa vaša organizácia pokúša vykresliť. To neznamená, že musíte vytvoriť ďalšie video ocenené Oscarom-urobte ho jednoducho, profesionálnym a ľahko sledovateľným, a máte to za sebou.

Ľahší rozpočet i čas

Keď to príde na to, s trendmi v sociálnych médiách a obsahom, ktorý sa spotrebúva v rôznych sieťach, animované marketingové videá sú stávkou na istotu, pokiaľ ide o váš čas a rozpočet. Nepotrebujete hercov, opakované natáčania, kastingy a všetko, čo k tradičnému videu patrí, ale stále môžete urobiť to najdôležitejšie, čo je sprostredkovať svoje produkty a služby ľuďom, ktorí rozhodujú o ich kúpe. Ide o to, aby ste dali svoje ciele na prvé miesto a animované video je skvelým začiatkom toho, ako to urobiť.

Aký typ videa je teda presne najlepší – a realistický?

Marketingové videá majú dve formy – animované alebo živé. Rozhodnutie je praktické a v konečnom dôsledku závisí od dostupného času a rozpočtu. A hoci je živé video lesklé a pravdepodobne atraktívne pre tých obchodníkov, ktorí sa predstavia ako ďalší Oliver Stone, nie je vždy najpraktickejší (určite nie spočiatku).

Oživte svoju značku

Medzi mnohé výhody animovaného videa patria tieto 5 hlavné:

  • Kreatívna licencia: bez potreby živých záberov môžete nastaviť posolstvo svojej spoločnosti takmer v každom scenári alebo nastavení. Limit je nekonečný
  • Dobré pre peňaženku: animované videá sú oveľa nákladovo efektívnejšie ako ich živé náprotivky
  • Mäkší predaj: animované videá často nepôsobia tak dotieravo ako živé videá a ako také sa osvedčili u divákov
  • Jedinečné: aj keď niektoré živé videá môžu vyzerať trochu rovnako alebo ako klišé, animované videá je možné oveľa jednoduchšie prispôsobiť vašej značke
  • Animované postavy alebo komentáre môžu osloviť mnoho rôznych demografických skupín a znižujú riziko odcudzenia alebo vypínania ostatných.

Či už si vyberiete vysvetľujúce video v štýle tabule, jednoduchú, ale efektívnu 2D animáciu alebo kinetickú typografiu, ide o to, aby bolo vaše video krátke, ale zapamätateľné a zábavné, ale profesionálne. Ak tak urobíte, skutočne oživíte svoju spoločnosť pomocou animovaného videa s relatívne skromnými časovými a rozpočtovými investíciami.

Krátka adresa URL: https://ssf.co/3ltFRBp