Animovan├ę GIF: Tenor, banka em├│ci├ş

Ko─żkokr├ít ste u┼ż videli? Twitter to ist├ę animovan├Ż gif? Ko─żkokr├ít na WhatsApp odpovedali obr├ízkom? Ko─żkokr├ít v├ím namiesto vety poslali obr├ízok pozost├ívaj├║ci z nieko─żk├Żch sn├şmok, ktor├Ż je zmysluplnej┼í├ş ako cel├í re─Ź? Na tomto trende s├║ men├í ako tenor ktor├ş vybudovali skuto─Źn├ę imp├ęrium a prich├ídzaj├║ na smartphony a billboardy s miliardami pou┼ż├şvate─żov v─Ćaka jedine─Źnej schopnosti interpretova┼ą tento nov├Ż sp├┤sob komunik├ície.

Ak nen├íjdete spr├ívne slov├í, spolo─Źnos┼ą Beyonc├ę v├ím niekedy m├┤┼że pom├┤c┼ą. Alebo SpongeBob.

Netreba prem├Ż┼í─ża┼ą, ┼że s├║ to len hl├║pe obr├ízky na hl├║pych n├ístenk├ích, preto┼że jemn├í kult├║ra prenikla do celej hist├│rie ─Źloveka. D├┤kazom toho je v├Żvoj komunik├ície, ktor├Ż v 80. rokoch vedie k poci┼ąovaniu potreby emotik├│nov postaven├Żch s interpunkciou, v ned├ívnej dobe k mno┼żeniu Emojisov av posledn├Żch rokoch k mno┼żeniu animovan├Żch GIF.

Ve─żk├Ż n├ívrat animovan├Żch GIFov

Teraz sme na nich zabudli, boli sme presved─Źen├ş, ┼że v├Żvoj prebehol, ale skuto─Źne sme podcenili v├Żrazov├║ silu, ktor├║ animovan├ę GIF st├íle dok├ízali vyjadri┼ą. Na konci 90. rokov sa stali dekadentn├Żm znakom vyv├şjaj├║ceho sa webu, farebn├ęho zvyku lacn├Żch domovsk├Żch str├ínok, ktor├ę ur─Źit├Żm sp├┤sobom predv├şdali dne┼ín├ę soci├ílne profily. Potom zmizli, nahraden├ş nov├Żmi paradigmami webdizajnu a ├║nikom pou┼ż├şvate─żov z osobn├Żch webov├Żch str├ínok. Potom pri┼íiel MySpace Facebook a v┼íetci vieme, ─Źo sa bude dia┼ą ─Ćalej.

V─Ćaka mno┼żeniu ─Źoraz viac okam┼żit├Żch komunika─Źn├Żch syst├ęmov tu sa vr├í┼ąte na ├║─Źet GIF ako skuto─Źn├ę ikonyalebo sk├┤r jednotky obsahu, ktor├ę sa pou┼ż├şvaj├║ tak r├Żchlo, ako maj├║ bohat├Ż v├Żznam. Toto je skuto─Źn├Ż ekonomick├Ż diskurz: u┼ż├şvate─ż m├í tendenciu vyjadrova┼ą ─Źo najv├Ą─Ź┼í├ş v├Żznam v ─Źo najkrat┼íom ─Źase a na ─Źo najmen┼íom priestore. Namiesto tis├şc slov je lep┼í├şch 100 slov a emotikonov; namiesto 100 slov a niektor├Żch emotikonov je animovan├Ż GIF lep┼í├ş.

Kliknite na tla─Źidlo. Odosla┼ą. Bingo.

Tenor: najlep┼íie animovan├ę GIFy

tenor

Tenor, v s├║─Źasnosti medzi hlavn├ę zdroje GIFov, v├ím umo┼żn├ş presk├║ma┼ą, ak├ę najzn├ímej┼íie em├│cie, ─Źiny a postavy ├║lo┼żiska s├║ tie, ktor├ę najviac obsadili tabule pou┼ż├şvate─żov: najvyberanej┼í├ş, najv├Żraznej┼í├ş, najv├Żraznej┼í├ş v├Żznamn├ę. Ka┼żd├í z t├Żchto jednotiek obsahu vst├║pila do tis├şcok diskusi├ş a stala sa z nich okam┼żit├ę pozn├ímky pripraven├ę na pou┼żitie. Zmrazen├ę em├│cie uvarili a pod├ívali.

Pri poh─żade na tieto ┼ípeci├ílne hodnotenia v├ím umo┼żn├ş pochopi┼ą, ak├ę s├║ v├Żrazy, sc├ęny a em├│cie, ktor├ę ─żah┼íie vyjadrili mili├│ny pou┼ż├şvate─żov. V├Żsledkom je zrkadlo, v ktorom komunita troch mili├írd pou┼ż├şvate─żov odr├í┼ża svoj imid┼ż: ich sp├┤sob vn├şmania l├ísky k inej osobe, vzru┼íenie z novosti, nelibosti, radosti, prekvapenia, sklamania. , Ka┼żd├ęmu svojmu, ale s makroregul├ítormi, ktor├ę samy o sebe vyjadruj├║ v┼íetky nuansy, ktor├ę je schopn├í vytvori┼ą spolo─Źnos┼ą.

Povedzme, ┼że n├ím priate─ż povedal spr├ívu, pre ktor├║ m├íme pocit, ┼że nem├┤┼żeme urobi┼ą ni─Ź in├ę ako pokr─Źenie plecami. Ak sa stretneme tv├írou v tv├ír, bude pravdepodobne sta─Źi┼ą na vyjadrenie v┼íetk├ęho lesa em├│ci├ş a inform├íci├ş, ktor├ę m├íme v ├║mysle sprostredkova┼ą na druh├║ stranu. Pri rozhovore by ste sa v┼íak mali pusti┼ą do rozsiahlych diskusi├ş, napr├şklad ÔÇ×neviem, ─Źo by som s t├Żm mohol urobi┼ąÔÇť, ÔÇ×─Źo by som v├ím mal poveda┼ąÔÇť, ÔÇ×neviem, ako v├ím m├ím odpoveda┼ąÔÇť at─Ć. Teno n├ím tie┼ż hovor├ş, ┼że sa m├┤┼żeme spo─żahn├║┼ą na Kenye West, Elmo alebo Oprah Winfrey:

Ryan Gosling ┼íiel v hist├│rii Tenoru za zdr┼żanliv├Ż smiech, Paris Hilton za jeho slzy. Freddy Mercury za jeho ├║smev, Leo Messi za jeho sklamanie po ne├║spechu. A tak ─Ćalej, v┼íetci sa zoradili ako nov├ę prvky digit├ílneho a medzin├írodn├ęho neo-jazyka. Preto┼że toto je em├│cia: spolo─Źn├Ż pl├ín ve─żk├ęho mno┼żstva kult├║r, najm├Ą v obdob├ş globaliz├ície, ktor├Ż n├ís pribli┼żuje, ─Źo vyrovn├íva kult├║rne rozdiely a ktor├ę n├ím umo┼ż┼łuje vyjadri┼ą pocity mal├Żmi jednoduch├Żmi animovan├Żmi obr├ízkami v slu─Źke.

app