Android zdie─ża niektor├ę funkcie, ktor├ę v├ím pom├┤┼żu pracova┼ą r├Żchlej┼íie a inteligentnej┼íie

Android zdie─ża niektor├ę funkcie, ktor├ę v├ím pom├┤┼żu pracova┼ą r├Żchlej┼íie a inteligentnej┼íie 1

Niekedy potrebujeme nielen funkcie, ktor├ę n├ím u─żah─Źia ┼żivot, ale tie┼ż n├ím umo┼żnia pracova┼ą r├Żchlej┼íie a inteligentnej┼íie na na┼íich mobiln├Żch zariadeniach. Google zverejnil blogov├Ż pr├şspevok o v┼íetk├Żch sp├┤soboch, ako m├┤┼żeme pracova┼ą s niektor├Żmi inteligentn├Żmi funkciami, ktor├ę ned├ívno uviedli. Tieto komunika─Źn├ę n├ístroje a ─Źasovo ├║sporn├ę triky n├ím m├┤┼żu pom├┤c┼ą zv├Ż┼íi┼ą produktivitu, aby sme mohli robi┼ą ─Ćal┼íie veci, okrem toho, ┼że budeme v┼żdy prip├íjan├ş k na┼íim zariadeniam za ├║─Źelom pr├íce.

Click to Call je jednou z najnov┼í├şch funkci├ş, ktor├ę v├ím m├┤┼żu pom├┤c┼ą pri orient├ícii hovorov z po─Ź├şta─Źa do telef├│nu. Ak v prehliada─Źi Chrome existuje ─Ź├şslo, na ktor├ę mus├şte vola┼ą pomocou smartf├│nu, kliknite prav├Żm tla─Źidlom my┼íi na ─Ź├şslo a potom v ponuke vyberte svoje zariadenie Android. V├í┼í telef├│n dostane ozn├ímenie push a v┼íetko, ─Źo mus├şte urobi┼ą, je klikn├║┼ą na toto ozn├ímenie a potom na tla─Źidlo vyt├í─Źania, aby ste mohli za─Źa┼ą hovor. Ak chcete synchronizova┼ą obe zariadenia, mus├şte by┼ą prihl├ísen├ş do svojho ├║─Źtu Google.

Inteligentn├í odpove─Ć existuje pre zariadenia so syst├ęmom Android 10 a jednoducho povedan├ę, d├í v├ím odpor├║─Źan├║ akciu na z├íklade obsahu tejto spr├ívy. Ak dostanete adresu stretnutia klienta, odpor├║─Źame n├íjs┼ą adresu v Map├ích Google. Ak v aplik├ícii chatu, ako je napr├şklad Hangouts, z├şskate odkaz na dokument, budete ho m├┤c┼ą otvori┼ą priamo v slu┼żbe Dokumenty Google, ak chcete za─Źa┼ą s ├║pravami alebo len ─Ź├şta┼ą.

Live Transcribe a Live Caption s├║ dve funkcie, ktor├ę v├ím pom├┤┼żu udr┼ża┼ą krok s konverz├íciami, prezent├íciami a stretnutiami. Live Transcribe dok├í┼że vytv├íra┼ą titulky pre zvuk v re├ílnom ─Źase. M├┤┼żete tie┼ż ulo┼żi┼ą prepis konverz├ície a┼ż do 3 dni. Je s├║─Źas┼ąou sady pr├şstupnosti a m├┤┼że ─żu─Ćom so sluchov├Żm postihnut├şm pom├┤c┼ą pri sledovan├ş konverz├íci├ş. Je tie┼ż u┼żito─Źn├ę pre t├Żch, ktor├ş potrebuj├║ k├│piu obchodn├Żch stretnut├ş, aby pomohli domorod├Żm hovorcom dobehn├║┼ą ich.

Live Caption bude m├┤c┼ą automaticky titulky v re├ílnom ─Źase zachyti┼ą na akomko─żvek m├ędiu, ktor├ę sa prehr├íva na va┼íom zariaden├ş. Op├Ą┼ą to pom├┤┼że sluchovo postihnut├Żm ─żu─Ćom sledova┼ą prezent├íciu alebo webin├ír, ale d├í sa pou┼żi┼ą aj vtedy, ke─Ć nem├┤┼żete po─Ź├║va┼ą zvuk a mus├şte ho stlmi┼ą, preto┼że nem├íte ┼żiadne sl├║chadl├í alebo sl├║chadl├í. Teraz je k dispoz├şcii na serveri Pixel 3, 3a a 4 zariadenia, ktor├ę u┼ż pou┼ż├şvaj├║ syst├ęm Android 10.