Android O: V┼íetko, ─Źo potrebujete vedie┼ą, d├ítum vydania, funkcie a fotografie

Android N alebo Nougat je v s├║─Źasnosti najnov┼íou v├Żznamnou verziou syst├ęmu Android OS. Beta verzia syst├ęmu Android N ho vydala 9 Marec 2016. Zatia─ż ─Źo posledn├í verzia bola vydan├í 22. augusta 2016. Nexus smartphones bol prv├Ż, kto z├şskal tento opera─Źn├Ż syst├ęm ako aktualiz├íciu, s LG V20 je prv├Ż nov├Ż smartphone prepusten├Ż s t├Żmto opera─Źn├Żm syst├ęmom pre Android. Spolo─Źnos┼ą Android vydala svoj nov├Ż n├íh─żad OS OS O O pre v├Żvoj├írov 21. marca 2017.

─îo je to Android O?

Android N je pre mnoh├Żch pou┼ż├şvate─żov syst├ęmu Android st├íle nov├Ż a niektor├ş o ┼łom ani nevedia. Preto je celkom prekvapuj├║ce, ┼że str├ínka u┼ż za─Źala pripravova┼ą nov├║ verziu syst├ęmu Android, ke─Ć spolo─Źnos┼ą Google 21. marca 2017 spustila prv├Ż uk├í┼żku v├Żvoj├íra pripravovan├ęho produktu Android O. ├üno! Po─Źuli ste to spr├ívne! Je u┼ż k dispoz├şcii v├Żvoj├írom na zariadeniach vr├ítane smartf├│nov Nexus 5X, Nexus 6P, Nexus Player, Pixel C a Pixel.

Pod─ża spr├ív o tomto preh─żade programov spolo─Źnos┼ą Google vydala, ┼że novo spusten├Ż n├íh─żad v├Żvoj├íra syst├ęmu Android O je v kvalite Alpha, pri─Źom druh├Ż / nadch├ídzaj├║ci n├íh─żad sa pova┼żuje za kvalitu Beta.

Na za─Źiatku bolo v┼íetko dobr├ę. O─Źak├ívame viac inform├íci├ş o pripravovanej verzii opera─Źn├ęho syst├ęmu Android ─Źoskoro v m├íji 2017, ke─Ć┼że sa uskuto─Źn├ş konferencia spolo─Źnosti I / O spolo─Źnosti Google. Dovtedy nemus├şte putova┼ą po sieti a h─żada┼ą zdroje. V tomto ─Źl├ínku sme zhroma┼żdili v┼íetko, ─Źo vieme o pripravovanom syst├ęme Android O.

Android O: V┼íetko, ─Źo potrebujete vedie┼ą, funkcie a obr├ízky

O─Źak├ívan├Ż d├ítum vydania:

Ako u┼ż bolo spomenut├ę, prv├Ż uk├í┼żka v├Żvoj├íra syst├ęmu Android O bola spusten├í u┼ż 21. marca 2017. To nie je ono! ─îoskoro bud├║ k dispoz├şcii ─Ćal┼íie tri uk├í┼żky pre v├Żvoj├írov. Ke─Ć┼że prv├ę vydanie bolo v kvalite alfa, pod─ża spolo─Źnosti Google sa druh├ę vydanie bude pova┼żova┼ą za verziu beta. Bude vydan├Ż v m├íji. Tret├ş a ┼ítvrt├Ż by sa nakoniec vydal v j├║ni a j├║li toho ist├ęho roku. O─Źak├ívame, ┼że ofici├ílne vydanie bude stanoven├ę v tre┼ąom ┼ítvr┼ąroku 2017.

Tieto uk├í┼żky v├Żvoj├írov nie s├║ dostupn├ę na verejn├Żch kan├íloch, preto┼że ich maj├║ pou┼ż├şva┼ą iba v├Żvoj├íri aplik├íci├ş. Aby sa v├Żvoj├íri mohli pripravi┼ą na vylep┼íenie svojich aplik├íci├ş a ─Ćal┼í├şch relevantn├Żch softv├ęrov├Żch produktov pre nadch├ídzaj├║cu aktualiz├íciu. Ke─Ć┼że nie je k dispoz├şcii na verejn├Żch kan├íloch, Android O je mo┼żn├ę st├íle s┼ąahova┼ą a blika┼ą na nasleduj├║cich zariadeniach:

Prehr├íva─Ź Nexus 5XNexus 6PNexusPixel SmartPixel

Bohu┼żia─ż, zatia─ż neexistuje presn├Ż d├ítum, ktor├Ż spolo─Źnos┼ą Google ozn├ímila / napl├ínovala. M├┤┼żeme len d├║fa┼ą v ofici├ílne ozn├ímenie na I / O konferencii spolo─Źnosti Google v m├íji 2017.

Pre─Ź├ştajte si tie┼ż:

Progn├│zy mien:

Ako v┼íetci vieme, Android Nougat bol k├│dovan├Ż ako Android N po─Źas v├Żvojovej doby a dokonca aj nejak├Ż ─Źas po spusten├ş prvej verzie beta. Vzh─żadom na to je Android O tie┼ż kryc├şm menom. Hovorilo sa, ┼że t├íto verzia z├şska meno pre indick├ęho sladk├ęho. Fakty sa v┼íak zdaj├║ ove─ża odli┼ín├ę.

Teraz sa predpoklad├í, ┼że t├íto nov├í verzia opera─Źn├ęho syst├ęmu Android bude pomenovan├í ako Android Oreo [Just like they did with KitKat], Rovnako ako d├ítum vydania, neexistuje ani ofici├ílne ozn├ímenie. Zdroje t├Żchto klebiet s├║ v┼íak dos┼ą siln├ę na to, aby tomu uverili. Toto nie je jedin├í predpove─Ć. Niektor├ę zdroje dokonca uv├ídzaj├║, ┼że sa bude naz├Żva┼ą ovsen├í ka┼íe Android.

V t├║to chv├ş─żu si m├┤┼żete odd├Żchnu┼ą a ─Źaka┼ą na ofici├ílne ozn├ímenie jeho mena.

O─Źak├ívan├ę funkcie zalo┼żen├ę na uk├í┼żke v├Żvoj├íra syst├ęmu Android O:

V s├║─Źasnosti je v├Ą─Ź┼íina zaveden├Żch zlep┼íen├ş relat├şvne mal├í. M├┤┼żu v┼íak ma┼ą ve─żk├Ż vplyv na pou┼ż├şvate─żsk├ę prostredie. M├┤┼żu ve─żmi dobre pom├┤c┼ą v├í┼ímu zariadeniu s Androidom pracova┼ą inteligentnej┼íie, lep┼íie a vydr┼żia o nie─Źo dlh┼íie. Nasleduje zoznam zn├ímych funkci├ş:

1, Vylep┼íen├í v├Żdr┼ż bat├ęrie:

Android O: V┼íetko, ─Źo potrebujete vedie┼ą, funkcie a obr├ízky

Najnov┼í├ş Android Nougat a Android Marshmallow v s├║─Źasnosti pou┼ż├şvali re┼żim Doze spolo─Źnosti Google, ktor├Ż zabr├ínil aplik├íci├ím spotrebov├íva┼ą bat├ęriu, ke─Ć sa telef├│n nepou┼ż├şva. Bola to vynikaj├║ca funkcia na z├íchranu vz├ícnej v├Żdr┼że bat├ęrie. Android O t├║to funkciu posunie v ─Ćal┼íom rozsahu.

Ak chcete ┼íetri┼ą v├Żdr┼ż bat├ęrie, va┼íe aplik├ície obmedzia vykon├ívanie ur─Źit├Żch ├║loh iba vtedy, ke─Ć sa smartf├│n nepou┼ż├şva. Tak├ęto obmedzenie m├┤┼że zah┼Ľ┼ła┼ą zastavenie vysielania, obmedzenie slu┼żieb na pozad├ş, upustenie od aktualiz├íci├ş polohy at─Ć. V├Żvoj├íri aplik├íci├ş sa pon├íh─żaj├║ zaisti┼ą ur─Źit├ę met├│dy, aby ich aplik├ície mohli fungova┼ą aj po implement├ícii t├Żchto obmedzen├ş.

V├Żsledok je v┼íak celkom jasn├Ż a pozit├şvny. Na┼íe zariadenia vydr┼żia dos┼ą dlho s touto funkciou implementovanou v nadch├ídzaj├║com syst├ęme Android O.

2, Vylep┼íen├í kontrola upozornen├ş:

Ovl├ídanie spr├ív v syst├ęme Android O

Android O predstav├ş nov├║ funkciu naz├Żvan├║ kan├íly ozn├ímen├ş. Jednoducho v├ím umo┼ż┼łuje prisp├┤sobi┼ą ur─Źit├Ż typ upozornen├ş z aplik├íci├ş. Napr├şklad m├┤┼żete blokova┼ą upozornenia poch├ídzaj├║ce z menej d├┤le┼żit├Żch aplik├íci├ş a povoli┼ą iba tie, ktor├ę s├║ d├┤le┼żit├ę. M├┤┼żete dokonca filtrova┼ą upozornenia z konkr├ętnej konverz├ície z aplik├ície na odosielanie spr├ív.

T├íto funkcia umo┼ż┼łuje v├Żvoj├írom zmeni┼ą farbu pozadia upozornen├ş, ─Źo je ve─żmi u┼żito─Źn├ę pri zobrazovan├ş kritick├Żch upozornen├ş. Podobne ako star┼íia verzia sa v spr├íve zobrazia ─Ćal┼íie inform├ície v zbalenej podobe. Niektor├ę ozn├ímenia by ste mali st├ş┼íi┼ą a po chv├şli ich dosta┼ą sp├Ą┼ą. V├Żvoj├íri m├┤┼żu dokonca nastavi┼ą ur─Źit├ę upozornenie, aby sa po ur─Źitom ─Źase samy zru┼íili. U┼ż ┼żiadne nevy┼żiadan├ę spr├ívy v oblasti ozn├ímen├ş!

3, Obrázok na obrázku:

Tento re┼żim bude vyl├║─Źen├Ż z aplik├íci├ş pre video. Umo┼ż┼łuje ─Źloveku sledova┼ą video v re┼żime okna, zatia─ż ─Źo pou┼ż├şva in├ę funkcie, ako napr├şklad surfovanie niekde inde alebo ├║plne in├ę pou┼żitie.

Napr├şklad nemus├şte zatv├íra┼ą YouTube alebo NetFlix TV na kontrolu e-mailov, rezervovanie filmov├Żch l├şstkov alebo navig├íciu v smartf├│ne. Je pravda, ┼że obr├ízky v okne vyzeraj├║ relat├şvne men┼íie, ale je ove─ża lep┼íie video ├║plne zavrie┼ą a re┼ítartova┼ą zaka┼żd├Żm, ke─Ć dostanete nie─Źo d├┤le┼żit├ę.

4, Vylepšená kvalita zvuku:

Vylep┼íen├í kvalita zvuku v syst├ęme Android O

To bol ─Źas, ke─Ć porty pre sl├║chadl├í boli ve─żk├Żm probl├ęmom pri v├Żbere smartf├│nu. V dne┼ínej dobe sa stali menej d├┤le┼żit├Żmi, ke─Ć si ─żudia zvykli na Bluetooth sl├║chadl├í a plechovky. Spolo─Źnos┼ą Google s─żubuje zlep┼íenie prechodu zlep┼íen├şm kvality zvuku, ktor├║ by zaviedla v syst├ęme Android O.

Kvalita sl├║chadiel a plechoviek BlueTooth sa zv├Ż┼íi vysokokvalitn├Żmi zvukov├Żmi k├│dmi Bluetooth vlo┼żen├Żmi do pripravovan├ęho syst├ęmu Android O. Na zabezpe─Źenie prehr├ívania zvuku Hi-res cez ak├║ko─żvek formu prij├şma─Źov BlueTooth by sa implementovala technol├│gia LDAC spolo─Źnosti Sony. Spolo─Źnos┼ą Sony je v tejto aktualiz├ícii hlavn├Żm partnerom spolo─Źnosti Google s v├Żrazn├Żm pr├şnosom 30+ funkci├ş / vylep┼íen├ş a viac ako 250 opr├ív ch├Żb v syst├ęme Android O [so far to be specific],

5, Vylep┼íen├ę automatick├ę dop─║┼łanie:

Automatick├ę dop─║┼łanie Android v syst├ęme Android O

V├Ą─Ź┼íina ─żud├ş by to pova┼żovala za nudn├║ funkciu. Pri pou┼żit├ş sa to v┼íak hod├ş. Do rozhrania Android O by spolo─Źnos┼ą Google pridala nov├ę rozhrania Autofill. To umo┼ż┼łuje pou┼ż├şvate─żom vybra┼ą si aplik├ície na ukladanie hesiel a d├ít. T├íto aplik├ícia bude preferovanou aplik├íciou automatick├ęho dop─║┼łania.

Ako je to u┼żito─Źn├ę? Mnoho pou┼ż├şvate─żov Android pou┼ż├şva aplik├ície na spr├ívu hesiel na spr├ívu / zabezpe─Źenie a ukladanie d├┤le┼żit├Żch inform├íci├ş. Google sko─Ź├ş priamo do toho, aby implement├ícia bola celkom v├Żhodn├í. Ako uviedol viceprezident pre technol├│giu v spolo─Źnosti Google, Dave Burke, funk─Źnos┼ą tejto aplik├ície by bola ve─żmi podobn├í ako pri v├Żbere aplik├ície pre kl├ívesnicu.

6, Podpora viacer├Żch obrazoviek:

Android s viacer├Żmi obrazovkami

Osobne si nemysl├şm, ┼że t├íto funkcia bude uprednost┼łova┼ą priemern├ęho opera─Źn├ęho syst├ęmu Android, ale je to vlastne funkcia vyf├║knutia mysle, preto┼że v├ím umo┼ż┼łuje za─Źa┼ą nejak├║ ─Źinnos┼ą na vzdialenom monitore. Pomenovali sme ju Podpora viacer├Żch obrazoviek.

Odhady hovoria, ┼że t├íto funkcia bude uveden├í na trh s pr├şslu┼ín├Żm Chromebookom, preto┼że syst├ęm Chrome OS sa pri ka┼żdej aktualiz├ícii st├íva pre syst├ęm Android st├íle dostupnej┼í├şm. Je ur─Źite mo┼żn├ę, ┼że existuje nie─Źo podobn├ę tomuto po─Źtu. Toto s├║ jedin├ę obmedzen├ę inform├ície, ktor├ę sme z├şskali z dokument├ície pre v├Żvoj├írov na zobrazenie uk├í┼żky pre v├Żvoj├írov. Teraz m├┤┼żeme zosta┼ą v spojen├ş so spolo─Źnos┼ąou Google pre viac inform├íci├ş.

záver:

Nadch├ídzaj├║ca verzia najbe┼żnej┼íie pou┼ż├şvan├ęho opera─Źn├ęho syst├ęmu Android bude ur─Źite myse─ż vyfukuj├║ca jednu s mnoh├Żmi funkciami na presk├║manie. Funkcie alebo vylep┼íenia uveden├ę v tomto pr├şspevku boli sto inform├ície od spustenia verzie alfa a ─Ćal┼íia hlavn├í verzia syst├ęmu Android rozhodne nie je tak obmedzen├í. Je ─Źoskoro presk├║ma┼ą a poveda┼ą viac! Mali by sme osta┼ą v kontakte s nadch├ídzaj├║cou konferenciou I / O spolo─Źnosti Google a ich r├┤znymi oznamovac├şmi kan├ílmi. Vyh─żadajte ─Ćal┼íiu aktualiz├íciu!