Android N vs Marshmallow: Face Off

Mnohí z nás ešte Marshmallow ani neskúsili a vo vzdialenom horizonte je už nové vydanie Androidu. Android N bude ešte pomenovaný, ale zdá sa, že nová aktualizácia operačného systému úplne zmení spôsob, akým naše zariadenia používame.

Vďaka beta verzii pre vývojárov sme mohli vidieť niektoré nové funkcie v prevádzke, a tak porovnajme Android N s Marshmallow, aby sme zistili rozdiely medzi nimi.

Na ich skutočné vydanie si budeme musieť počkať, kým ich budeme môcť skutočne porovnať, ale beta verzia nám umožňuje získať lepšiu predstavu o tom, čo sa chystá.

1. Čo zatiaľ vieme

Droid Marsh

Bývalo, že aktualizácie systému Android neboli také časté, aj keď sa to v budúcnosti zmení s rastúcou popularitou operačného systému. Menej času môže viesť k ďalším chybám, ale všetko je v mene pokroku. Očakáva sa, že Android N bude oficiálne predstavený a pomenovaný v máji, takže vám bližšie informácie k dátumu vydania prinesieme.

Napriek niekoľkým problémom s prerezávaním zubov sa Marshmallow ukázal ako schopný, prináša množstvo funkcií, ktoré pomáhajú pri každodennom používaní. Pomaly sa zavádza aj na rade zariadení.

Napriek tomu, že je to beta verzia pre vývojárov, používatelia si tiež môžu stiahnuť a vyskúšať Android N. Niektorým z prvých používateľov to spôsobilo niekoľko problémov a problémy vyplývajú z aktualizácie, ktorá môže narušiť operačný systém, a z neschopnosti vrátiť sa späť na Marshmallow.

Tieto typy problémov sa však pravdepodobne vyriešia, kým nebudú správne vydané. Je to nepríjemné pre každého postihnutého, ale je namieste povedať, že tieto veci sa stávajú počas beta testovania.

2. Dizajn

Dizajn bude vždy dôležitý a je zrejmé, že sa zameriavalo na to, ako vyzerá a reaguje na váš dotyk. V systéme Android N je ešte ostrejší a celkové ponuky vyzerajú ešte lepšie ako Marshmallow.

Všeobecné skúsenosti používateľov priniesli toľko vylepšení. Systém upozornení bol kompletne prepracovaný, takže ich používanie je rýchlejšie a jednoduchšie. (Na správy môžete dokonca odpovedať aj z ponuky upozornení.)

K dispozícii je tiež režim rozdelenej obrazovky, ktorý umožňuje funkcie viacerých aplikácií.

Rozdelená obrazovka

3. Použiteľnosť a rozdiely

Na Marshmallow tieto funkcie určite nenájdete. Existujú aj ďalšie malé vylepšenia, ktoré stavajú na tom, čo už bolo spustené. Vylepšil sa režim Doze, pričom do nového OS budete môcť rýchlejšie inštalovať aplikácie. (Režim Doze bude teraz fungovať na cestách, takže vám pomôže ešte viac ušetriť výdrž batérie.)

Čísla môžete dokonca ľahko blokovať, a preto vám to zaistí produktívnejší zážitok. Stručne povedané, tieto funkcie uľahčujú mnoho menších úloh a eliminujú potrebu niektorých aplikácií tretích strán, ktoré používame na zvýšenie funkčnosti.

4. Android for Work

AFW

Ak máte záujem o používanie Android for Work, vylepšuje sa pre Android N a pridáva sa množstvo nových funkcií, ktoré ho robia životaschopnejším.

Ak chcete používať svoje zariadenie s Androidom v práci, aktualizácie budú vítané a firmám môže stačiť zvážiť používanie telefónov s Androidom namiesto niektorých zavedenejších konkurentov.

Ak sa chcete dozvedieť viac o Android for Work, prečítajte si nasledujúci článok.

Musíš si prečítať: Android for Work: funkcie, informácie a aplikácie

5. Marshmallow

Marshmallow sa stáva prístupnejším pre veľký počet používateľov, pričom spoločnosti ako HTC a Huawei oznámili, že bude existovať a 6.0 zavedenie na konkrétne zariadenia za posledných niekoľko mesiacov. (Ostatné spoločnosti aktualizujú zariadenia rôznymi rýchlosťami.)

Marshmallow pôvodne vyšiel v októbri 2015, takže medzi širším zavedením novej verzie systému Android je vždy slušná medzera. Ak ste ochotní počkať, Android N by ste mohli vidieť na svojom zariadení, ale čoskoro to nebude. (Pokiaľ nemáte jedno z vlajkových lodí zariadení Nexus.)

Vzhľadom na to, že väčšina používateľov nebude mať prístup k novému vydaniu, Marshmallow bude stále vykonávať svoju prácu, ale Android N zatiaľ vyzerá ako skutočná ponuka.

Ak chcete vidieť ukážku Android N Developer pre Android v akcii, tu je recenzia videa;

Záver

Marshmallow je skvelý operačný systém, ktorý mnoho používateľov ešte ani neskúsilo, ale vždy bude nové dieťa. Android N vyzerá ako veľký uchádzač o trón a vy chcete to najnovšie a najlepšie, pravdepodobne sa oplatí počkať na oficiálne vydanie.

To však neznamená, že Marshmallow nevyhovie všetkým vašim potrebám a je pravdepodobné, že viac používateľov prejde na Marshmallow namiesto toho, aby začali používať jedno z najnovších zariadení v roku 2016.

To neznamená, že Android N nestojí za to urobiť skok, ale stále stojí za to čakať, kým sa priblíži k oficiálnemu dátumu vydania.

Ak máte otázky týkajúce sa systému Android N alebo sa chcete len spojiť so svojim názorom, dajte nám vedieť v nižšie uvedených komentároch alebo nás môžete kontaktovať prostredníctvom Facebook alebo Twitter.

Odporúčaný kredit obrázku