Android N vs iOS 9

Vlastnil som oboje Apple a zariadenia s Androidom a pre každé existujú výhody a nevýhody. Osobne to cítim Apple za posledné roky trochu stagnoval, ale napriek tomu vyrábajú veľmi dobré výrobky.

(Toto je skutočne napísané na počítači Mac, takže nie som nijak zvlášť zaujatý. Myslím si, že nie sú tak inovatívni ako kedysi.)

Vďaka novému vývojárskemu beta verzii systému Android N máme teraz lepšiu predstavu o tom, čo je v ponuke pre nasledujúcu aktualizáciu programu Marshmallow. Tu je návod, ak si nie ste istí, ktoré vybrať pre svoje ďalšie zariadenie.

Súvisiace: Android vs iPhone – všetko, čo potrebujete vedieť

iOS 9:

iOS 9

iOS 9 možno to nebola najväčšia aktualizácia, ale stále je vylepšením systému iOS 8. Siri je múdrejší a ponuky a oznámenia boli prepracované tak, aby prinášali lepšie celkové zážitky.

Apple Zdá sa, že používatelia sú s operačným systémom iOS spokojní 9, aj keď dosť veľa z nich sa snažilo prejsť na Android. Bude Android N stačiť na ovplyvnenie nerozhodnutej väčšiny? Zatiaľ si musíme počkať a uvidíme.

Povaha AppleZáhrada s murovanými stenami vždy niekomu prekážala, ale je primerane účinná. To znamená, že ľudia majú tendenciu sa pozerať Apple ako skôr stávka na istotu, pokiaľ ide o ich osobné informácie. (Dokonca aj vláda má v súčasnosti problémy s praskaním Applezabezpečenie.) Vydanie systému Android for Work je odpoveďou spoločnosti Google na používateľov mobilných telefónov.

Práca s droidmi

To neznamená, že je všetko jasné. S ekologickou štruktúrou iOS stále existujú problémy, pričom niektorí používatelia si nie sú istí, prečo inovujú na podobné zariadenie každé dva roky.

Je to skvelá voľba a je k dispozícii práve teraz, takže závisí od toho, či máte dostatok trpezlivosti čakať na Android N.

Android N:

Android za posledných niekoľko rokov dosahuje zisky a je to predovšetkým vďaka atraktívnej rade telefónov od mnohých rôznych spoločností. Ako už bolo povedané, je pravdepodobné, že iba zariadenia Nexus z roku 2016 budú mať novú aktualizáciu operačného systému pripravenú na stiahnutie pri spustení. Dokonca aj teraz mnoho starších zariadení stále čaká na podporu Marshmallow, čo je škoda pre majiteľov, ktorí sú od najnovšej aktualizácie zablokovaní a čo všetko to obnáša.

Droid N.

Android N bude čoskoro k dispozícii a iOS 9 mal nejaký čas na to, aby sa etabloval, pretože bol vydaný koncom minulého roka. Android N vyjde pravdepodobne až v druhej polovici roku 2016 a je pravdepodobné, že pri prvom vydaní dôjde k chybám. Ak chce bojovať proti systému iOS, bude musieť mať bezproblémové spustenie 9.

Pravdepodobne bude trvať niekoľko mesiacov, kým sa Android N začne vydávať pre iné značky a zariadenia, takže budete možno musieť počkať ešte dlhšie.

Fanúšik aplikácie Droid

Nechystám sa zmeniť názor žiadnych tvrdohlavých fanúšikov, ale stojí za zváženie, ktorý bude pre vás z dlhodobého hľadiska najlepší. Androidu N sa budeme podrobne venovať až do jeho vydania, zatiaľ čo existuje široká škála skvelých stránok venovaných všetkým veciam iOS.

Ak ste ochotní počkať na Android N, nové funkcie prinesú zaujímavý doplnok, zatiaľ čo iOS 9 je skvelá aktualizácia. Vždy to bude na vás.

Záver

Bez ohľadu na to, s čím sa nakoniec stretnete, určite si preštudujte, ktorý operačný systém a zariadenie bude pre vaše potreby najlepšie. Ak sa chystáte získať drahé zariadenie na zmluvu, na ktorú môžete byť dlho viazaní, vyberajte múdro.

Na druhej strane si môžete na nové zariadenie zvyknúť niekoľko týždňov, takže sa v prípade záujmu nebojte vrhnúť na iný operačný systém. Tak či onak, z dlhodobého hľadiska sa určite prispôsobíte.

Čo sa chystáš vybrať? Dajte nám vedieť v nižšie uvedených komentároch alebo nás môžete kontaktovať prostredníctvom Facebook alebo Twitter.

Odporúčaný kredit obrázku