Android N: Dátum vydania, očakávania a zoznam zariadení

Pokiaľ ide o nové vydanie systému Android, môžete sa vzrušovať. Bude nabitý novými funkciami, ale k uvedeniu na trh je stále veľmi ďaleko.

Android N je stále v aktívnom vývoji a okrem ukážky pre niektoré zariadenia Nexus čakáme, čo sa chystá pre nové vydanie. Je to stále v štádiu beta, ale dáva nám to lepšiu predstavu, o čo sa usilujú. Zdá sa, že sa zamerali na zlepšenie používateľského komfortu, od väčších možností zabezpečenia po zvýšenú produktivitu, ale počas cesty nastali problémy.

Chcete sa dozvedieť viac o všetkom, čo sme sa naučili? V našom sprievodcovi nájdete všetko, čo potrebujete vedieť.

Súvisiace články: Problémy a riešenie problémov s Androidom N

Ukážka pre vývojárov systému Android N.

Ukážka pre vývojárov systému Android N.

Android N bol nedávno vydaný, ale iba vo forme beta verzie určenej pre vývojárov. Je k dispozícii vo vybranom zozname zariadení Nexus, takže je k dispozícii pomerne málo informácií o tom, čo doteraz robili. (Beta verzia obsahuje aj mesačné aktualizácie.)

Zariadenia Nexus, pre ktoré si ho môžete stiahnuť, sú; Nexus 6, Nexus 6P, Nexus 5X, Nexus 9, Pixel C alebo Android TV box Nexus Player.

Napriek tomu, že je to beta verzia pre vývojárov, môžu si ju vyskúšať aj používatelia, ale niektorým z prvých používateľov to spôsobilo niekoľko problémov. Problémy vyplývajú z aktualizácie, ktorá môže narušiť operačný systém, a z neschopnosti vrátiť sa späť k programu Marshmallow.

Tieto typy problémov sa však pravdepodobne vyriešia, kým nebudú správne vydané. Je to nepríjemné pre každého postihnutého, ale je namieste povedať, že tieto veci sa stávajú počas beta testovania.

Všetko, čo sme sa doteraz dozvedeli, nájdete v zozname nižšie, kde nájdete ďalšie informácie.

Dátum/názov vydania systému Android N.

Kedy teda môžeme očakávať komerčné vydanie Androidu N?

Pravdepodobne bude vydaný s radom Nexus z roku 2016, ale na potvrdenie povestí si zrejme budeme musieť počkať niekoľko mesiacov. Zatiaľ Nexus 7 sa javí ako najpravdepodobnejšie zariadenie na liečbu.

Je škoda, že zatiaľ nemáme žiadne konkrétne informácie, ale je pravdepodobné, že Google oficiálny názov oznámi niekoľko týždňov pred vydaním radu Nexus 2016.

Je tiež možné, že sa to dozvieme po vývojárskej konferencii Google I/O, takže zostaňte naladení. (Google túto platformu predtým používal na predvádzanie predchádzajúcich aktualizácií systému Android.)

Nasleduje zoznam zariadení, ktoré budú s najväčšou pravdepodobnosťou zahrnuté v novej aktualizácii.

Zoznam zariadení

Upozornenie na Android N.

Ktoré zariadenia okrem zariadení Nexus uvedených vyššie získajú novú verziu systému Android? Je pravdepodobné, že bude trvať najmenej niekoľko mesiacov, kým sa začne zobrazovať na iných telefónoch.

Aj napriek tomu bude výrobcovi hardvéru chvíľu trvať, kým aktualizuje svoje systémy, čo znamená, že v závislosti od vášho zariadenia to môže trvať aj dlhšie. Novšie modely zvyknú dostávať aktualizácie rýchlejšie, ale ak stále čakáte na ten posledný, možno sa vám aktualizácia spustená na vašom zariadení nikdy nezobrazí.

Keď budú informácie k dispozícii, budeme mať úplný zoznam kompatibilných zariadení.

Súvisiace: Android N vs iOS 9

Očakávania

Čo môžeme očakávať od novej verzie systému Android?

Sľubuje úplné prepracovanie skúseností s Androidom, ale čo to pre nás znamená? Sú tieto nové funkcie trikom, alebo sa budú skutočne často používať?

Existuje už potvrdená škála vylepšení. Systém upozornení bol zmenený, aby ich používanie bolo jednoduchšie a rýchlejšie a sú lepšie ako neohrabané ponuky nachádzajúce sa na starších zariadeniach.

Upozornenie na Android N.

Je to skutočne oveľa zaujímavejšie, ako by ste mohli očakávať, a využijete to veľa. Ak máte záujem o hladký zážitok, jeho cieľom je poskytnúť všetko, čo chcete.

K dispozícii je tiež nový režim rozdelenej obrazovky, ktorý vám umožňuje používať viacero aplikácií súčasne.

Malo by byť praktické na väčších telefónoch a tabletoch a je to funkcia, z ktorej som naozaj nadšený. Ak chcete odpovedať na text a nechať video spustené v hornej polovici obrazovky, je to možné.

Android N Splitscreen

Je však nepravdepodobné, že by to pri spustení prebiehalo bez problémov, najmä vzhľadom na problémy, s ktorými sa používatelia Marshmallow stretávali pri prvom vydaní aktualizácie.

Musíš si prečítať: 10 Android 6.0 Problémy a riešenie problémov s Marshmallow

Pri spustení predchádzajúcej verzie došlo k viacerým problémom, ktoré poškodili povesť programu Marshmallow. Trvá nejaký čas, kým sa tieto problémy vyriešia, ale dúfajme, že sa poučili zo svojich minulých chýb.

Dve spackané vydania za sebou sú určite zlý nápad, ale očakávania sú v tejto chvíli stále primerane vysoké. Okrem vyššie uvedených chýb bol celkový príjem beta verzie zatiaľ pozitívny, takže vyzerá dobre.

Vydaniu Androidu N sa budeme podrobne venovať, preto sa sem pravidelne vracajte, aby ste získali ďalšie informácie.

Záver

Zdá sa, že Android N je pre používateľov krokom vpred, ale na získanie hotového produktu si budeme musieť chvíľu počkať. Zásadná aktualizácia môže úplne zmeniť vaše zariadenie, takže vás budeme informovať, keď sa dozvieme viac.

To je všetko, čo zatiaľ vieme o novom vydaní systému Android, ale pravidelne sledujte ďalšie aktualizácie.

Ak sme vynechali veľkú fámu alebo máte otázky o tom, čo zatiaľ vieme, dajte nám vedieť v nižšie uvedených komentároch alebo nás môžete kontaktovať prostredníctvom Facebook alebo Twitter.

Odporúčaný kredit obrázku