Android: Google fakturuje predvolen├Ż predvolen├Ż vyh─żad├ívac├ş n├ístroj navrhnut├Ż v Eur├│pe

vyššia 2 August 2019 o 17:38

Google pre┼ąa┼ż├ş vyh─żad├ívac├ş n├ístroj, ktor├Ż bude predvolene pon├║kan├Ż pou┼ż├şvate─żom Android v Eur├│pe, ozn├ímila spolo─Źnos┼ą Mountain View vo vyhl├ísen├ş. Na z├íklade rozhodnutia Eur├│pskej komisie bola spolo─Źnos┼ą Google n├║ten├í pon├║ka┼ą alternat├şvy k svojmu vyh─żad├íva─Źu. Ak chcete zobrazi┼ą v smartphones a tablety s Androidom by mal tento alternat├şvny stroj zv├Ż┼íi┼ą aukciu v nasleduj├║cich mesiacoch Zadajte Vysvetlenie

Po ÔéČ ÔéČ dobre 5 V roku 2018, ktor├║ Eur├│pska komisia ulo┼żila Eur├│pskej komisii, mus├ş spolo─Źnos┼ą Google teraz pri nastavovan├ş svojho smartf├│nu po┼żiada┼ą pou┼ż├şvate─żov syst├ęmu Android, aby si vybrali svoj vyh─żad├ívac├ş n├ístroj a webov├Ż preh─żad├íva─Ź pod─ża vlastn├ęho v├Żberu. Spolo─Źnos┼ą Google sa rozhodla vytvori┼ą auk─Źn├Ż syst├ęm vo v┼íetk├Żch eur├│pskych krajin├ích, aby sa rozhodla, ktor├Ż vyh─żad├ívac├ş n├ístroj bude pon├║kan├Ż v syst├ęme Android v roku 2020.

Google pre┼ąa┼ż├ş predvolen├Ż vyh─żad├ívac├ş syst├ęm Android v Eur├│pe

ÔÇ×Poskytovatelia vyh─żad├ívac├şch n├ístrojov v ka┼żdej krajine zobrazia cenu, ktor├║ zaplatia zaka┼żd├Żm, ke─Ć ich pou┼ż├şvate─ż zvol├ş ako predvolen├ę rie┼íenie pre Android,ÔÇť uviedla spolo─Źnos┼ą Google vo vyhl├ísen├ş. Spolo─Źnos┼ą stanovila, ┼że sa stanov├ş jasn├í minim├ílna prahov├í hodnota. ÔÇ×Aukcie s├║ spravodliv├Ż a objekt├şvny sp├┤sob ur─Źenia, ktor├ş poskytovatelia v├Żskumu by mali by┼ą zahrnut├ş,ÔÇť uviedla spolo─Źnos┼ą.

Vo v┼íetk├Żch eur├│pskych krajin├ích Vyber├║ sa tri stroje. a objav├ş sa ved─ża navrhovan├ęho rie┼íenia (Google, Yahoo, DuckDuckGo, Ecosia). Vyh─żad├ívacie n├ístroje, ktor├ę sa chc├║ z├║─Źastni┼ą aukci├ş, musia spolo─Źnosti Google informova┼ą do 13. septembra 2019. Spolo─Źnos┼ą predlo┼ż├ş zoznam najvy┼í┼í├şch uch├ídza─Źov 31. okt├│bra.

Pre─Ź├ştajte si tie┼ż: Android: Ako ho Google u┼ż nesleduje?

ÔÇ×Predstav├şme nov├Ż sp├┤sob, ako si pou┼ż├şvatelia syst├ęmu Android m├┤┼żu vybra┼ą poskytovate─ża vyh─żad├ívania,ÔÇť s─żubuje spolo─Źnos┼ą Google obr├ízky, ktor├ę bud├║ podporova┼ą. Nov├Ż vybran├Ż vyh─żad├ívac├ş n├ístroj sa objav├ş za─Źiatkom roku 2020 v de┼ł smartphones Android v Eur├│pe.

zdroj: Google