Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Android, dajte si pozor na aplikácie, ktoré kradnú peniaze: čo sú

Android, dajte si pozor na aplikácie, ktoré kradnú peniaze: čo sú 1

Ak máte smartfón s Androidom a nastavili ste kreditnú kartu ako spôsob platby v Obchode Play, buďte opatrní: Existujú desiatky zjavne bezplatných aplikácií, ktoré však môžu váš bankový účet vyprázdniť,

SophosLab ich objavil a premenoval ich “Fleeceware„(V angličtine sloveso„ Fleece “znamená„ prúžok “,„ strihanie “alebo„ šúpanie “). Na týchto aplikáciách je to vážne sú úplne v súlade s pravidlami Obchodu Google Play, pretože používajú publikačný a platobný mechanizmus poskytovaný a povolený spoločnosťou Big G. Sú to bezplatné aplikácie, ale do konca skúšobného obdobia. Koľko môžu tieto aplikácie stáť po skúšobnom období? Podľa SohposLab každý dokonca stovky eur. Je možné peniaze získať späť? žiadny, pretože to nie je skutočný podvod, ak vývojár jasne upozorní, že k poplatku dôjde po teste.

Aplikácie, ktoré kradnú vaše peniaze: čo to je

SophosLab nahlásil spoločnosti Google 15 aplikácií, ktoré hrajú bezplatnú skúšobnú hru. Google odstránil 14. Čoskoro potom, čo SophosLab objavil ďalšie aplikácie, stále prítomné v Obchode Play, a to ukazuje tieto aplikácie sú potenciálne desiatky, ak nie stovky, Niektoré z nich, ako vidíte v nasledujúcom zozname vypracovanom Sophosom, počítajú milióny inštalácií a majú absurdné ceny: pred inštaláciou aplikácie z obchodu skontrolujte, či nejde o jednu z tých, ktoré sú uvedené v tomto zozname.

Zoznam aplikácií Fleeceware objavených spoločnosťou Sophos

Žiadna z objavených aplikácií neobsahovala vírusy, malware ani iné typy nebezpečného kódu. Niektoré boli jednoducho zbytočné, iné niečo naozaj urobili. ale aplikácia na čítanie čiarových kódov, ktorá stojí stovky eur, nie je presne to, čo by používateľ chcel stiahnuť každý deň. Z tohto dôvodu spoločnosť Internet Security verejne vyzvala spoločnosť Google, aby bola veľmi opatrná v súvislosti s aplikáciami, ktorým poskytuje povolenie na publikovanie v Obchode Play.

Aplikácie, ktoré kradnú vaše peniaze: ako fungujú (a ako sa chránia)

Žiadna z týchto aplikácií formálne neporušuje žiadne pravidlá: Google umožňuje vývojárom publikovať skúšobnú verziu aplikácií, ktorá sa vyplatí po určitom období. Je na užívateľovi, aby aplikáciu odinštaloval pred uplynutím skúšobnej doby, Aplikácie objavené spoločnosťou SophosLab však majú veľmi krátke skúšobné obdobia: dokonca spravodlivé 3 dní.

Recenzia týchto aplikácií prečítala kritiku „podvádzaných“ používateľov (v úvodzovkách, pretože to legálne nie je podvod): niekto musel zaplatiť 105 eur 72 hodín po inštalácii aplikácie na čítanie QR kódu, niekto iný zaplatil 215 EUR za aplikáciu, ktorá vytvára animované súbory GIF.

a neexistuje spôsob, ako získať peniaze späť: náklady na aplikáciu a trvanie skúšobnej doby sú jasne uvedené v opise aplikácie. Pred inštaláciou softvéru však nikto nečíta. Preto sa brániť proti týmto návrhom, jedinou metódou nie je ich inštalácia: je potrebné si pozorne prečítať, čo vývojár vyhlásil (a možno dokonca aj medzi recenziami iných používateľov), a vyhľadať prípadný odkaz na možné skúšobné obdobie a následnú povinnosť platiť.