Android Auto 6.0 môže prísť s mnohými novinkami

android auto novinky 6

Sledovali ste v poslednej dobe Android Auto, aby ste ho mali vo svojom aute? Takže máme dobré správy. Rozšírená pracovná plocha Androidu je blízko k dosiahnutiu svojej verzie 6.0 a už vieme aj nejaké novinky, ktoré dorazia s touto aktualizáciou. Android Auto 6.0 pôjde o rekonštrukciu, preto vám povieme všetko, čo o nej vieme.

Android Auto 6.0 pridať novú funkcionalitu, no nepôjde o veľkú vizuálnu zmenu

android auto 6.0

Možno si myslíte, že ide o prechod na Android Auto 6.0 bude to veľká zmena, ako sa to deje s Androidom, keď sa zmení číslovanie, ale nie. Nová verzia Android Auto má novinky, niektoré dosť dôležité, ale z hľadiska použiteľnosti to bude dosť podobné na ten súčasný.

Väčšina zmien zostane pod kapotou A jediná vec, ktorá sa vizuálne zmení, je, že teraz si môžete vymeniť tapety. Google však už testuje Android Auto 6.0 niektoré ďalšie funkcie, ktoré sú zaujímavé a celkom užitočné.

Podpora viacerých obrazoviek, hovory VoIP a ďalšie novinky Android Auto 6.0

Novinky Android Auto 6.0

Ako viete, cieľom Android Auto je poskytujú používateľské rozhranie bez prerušenia a ľahko dostupné na určité aplikácie počas jazdy. Medzi týmito kompatibilnými aplikáciami nájdete iba tri základné skupiny: audio platformy, satelitnú navigáciu a komunikáciu (vždy s vaším hlasom).

Preto je ľahké rozpoznať, že ide o platformu s obmedzeným rozsahom akcií, ale Google vie, že Android Auto sa môže zlepšiť a to je to, čo robí. Medzi interné novinky, ktoré dorazia so systémom Android Auto 6.0 nájdeš:

  • Podpora viacerých obrazoviek: zo systému Android Auto 6.0 môžete súčasne používať obrazovku vášho smartfónu a konzolu vášho auta. V súčasnosti je to možné, ale obrazovka vášho mobilu je odsúdená na hodiny a niektoré miniaplikácie, ktoré nie sú príliš užitočné. V novej aktualizácii budete môcť používať každú obrazovku s inou aplikáciou.
  • Podpora hovorov VoIP: Android Auto vám doteraz umožňuje uskutočňovať bežné hovory iba pomocou vášho telefónneho čísla, zatiaľ čo iné platformy boli mimo. Avšak od Android Auto 6.0 môžete uskutočňovať hovory VoIP pomocou Google Duo, Google Meet a WhatsApp.
  • Používateľské rozhranie pre správy: Hoci ide o funkciu vo vývoji, ktorá je v kóde Android Auto celkom zelená 6.0 existujú funkcie, ktoré poukazujú na nové rozhranie na odosielanie správ. Nové SMS, WhatsApp správy a iné bolo možné zatiaľ vidieť len v notifikáciách. Teraz každá aplikácia bude mať samostatný priestor zobrazíte súhrn všetkých konverzácií, ktoré ste mali počas cesty.
  • Nová skratka k Asistentovi Google: aj keď Android Auto už má ikonu, ktorá prevezme asistenta z pracovnej plochy, vo verzii 6.0 bude pridaný ďalší. Nová skratka sa bude nachádzať v navigačnej lište, takže ju môžete použiť z akéhokoľvek okna.

Android Auto 6.0 vám umožní zmeniť tapetu

Tapety Android Auto 6.0

Ak vezmeme do úvahy, že ide o aplikáciu na používanie počas jazdy a že by ste sa nemali pozerať na obrazovku, niektoré tapety by nemali byť veľkým problémom. Používatelia Androidu sú však zvyknutí personalizácia a Google chce trochu z toho priniesť do Android Auto.

Počnúc systémom Android Auto 6.0 môžete zmeniť pozadie pracovnej plochy, ale nie so všetkou slobodou, ktorú chcete. Google ponúkne sériu tapiet, konkrétne 6 (okrem klasickej čiernej), a budete si musieť vystačiť s nimi.

Určite táto novinka prispieva k použiteľnosti aplikácie len veľmi málo, no niektorí používatelia to ocenia. Napriek tomu by to pre nás mohlo byť prvý krok k oveľa prispôsobiteľnejšiemu systému Android Auto v budúcnosti.

Sú to podľa vás dobré správy alebo ste čakali niečo viac? V každom prípade nezabudnite, že ide o funkcie, ktoré unikli, ale nie sú úplne potvrdené spoločnosťou Google. Poskytnú nám ďalšie prekvapenie, keď príde aktualizácia? Dúfajme, že áno, hoci bezdrôtové pripojenie akéhokoľvek mobilu s Androidom 11 k Android Auto už nastavilo latku poriadne vysoko.

Zdroje | Reddit, Reddit