Android 12 bude kompatibilný s externými obchodmi s aplikáciami. Mrknite na…

google play android 12

Google práve potvrdil jeden z nich s Androidom 12 prídu veľké prekvapenia. Áno, internetový gigant naznačil, že uľahčí inštaláciu ďalších obchodov s aplikáciami na akékoľvek zariadenie s týmto operačným systémom.

teda Od septembra 2021 budú môcť telefóny a tablety s Androidom 12 mať externé obchody s aplikáciami s vlastným platobným systémom. Samozrejme, aplikácie, ktoré sú stále dostupné na Google Play, musia zaplatiť 30 % províziu z uskutočneného predaja.

Android 12, najlepší spojenec Epic Games a Huawei

  fortnite

Podľa spoločnosti túto požiadavku už spĺňa 97 % vývojárov, ktorí predávajú digitálne produkty cez Google Play. Ale aj tak chce dať lehotu jeden rok na to, aby chýbajúce aplikácie začali fungovať s platobným systémom Obchodu Play.

Ako uvádzajú prostredníctvom svojho oficiálneho blogu „V reakcii na tieto komentáre vykonáme zmeny v systéme Android 12 (budúcoročná verzia systému Android), aby sme ľuďom ešte viac uľahčili používanie iných obchodov s aplikáciami na ich zariadeniach a dávajte pozor, aby ste neohrozili bezpečnostné opatrenia, ktoré má Android. Toto všetko teraz navrhujeme a dúfame, že v budúcnosti budeme zdieľať viac!“

Zaujímavá časť však súvisí s používaním externých obchodov s aplikáciami. Viac ako čokoľvek iné, pretože Tento pohyb má veľa spoločného so situáciou, ktorú Huawei momentálne zažíva.

Huawei P Smart 2021

Ázijský gigant nemôže do svojich zariadení inštalovať služby Google, ako sme to mohli vidieť pri nedávno predstavenom Huawei P Smart 2021. S touto zmenou zo strany Google, Keď príde Android 12, čínska spoločnosť bude mať veci oveľa jednoduchšie.

Hlavne preto Môžete staviť na externé obchody s aplikáciami, takže inštalácia všetkých druhov aplikácií na Huawei s Androidom 12 bude oveľa jednoduchšia. A ďalším z veľkých príjemcov sú Epic Games.

fortnite

Spoločnosť, ktorá stojí za vývojom Fortnite, ktorá sa po odmietnutí vyplatenia 30%-nej provízie z predaja spoločnosti Google nedávno rozhodla stiahnuť svoju hru z Google Play a App Store, túto novinku si určite vypočujete.

Vzhľadom k tomu, s týmto pohybom Google ustupuje Epic Games, čo mu výrazne uľahčuje prácu. To isté sa deje s inými službami, ako je Aptoide, jeden z najlepších externých obchodov s aplikáciami, ktoré si môžete nainštalovať.

Všetky tieto obchody s aplikáciami navyše prejdú dohľadom spoločnosti Google, aby sa predišlo inštalácii nebezpečného obsahu pre používateľa do jeho zariadení. Je jasné že Android 12 bude to otvorenejšie ako kedykoľvek predtým…