Android 11: ukážka, beta, konečná verzia, tu je úplný plán aktualizácií

Spoločnosť Google vydala prvú ukážku pre vývojárov systému Android 11 v stredu 19. februára. Je už k dispozícii na stiahnutie a bude nasledovať 5 ďalšie iterácie medzi týmto dňom a vydaním konečnej verzie. Tu uvádzame prehľad rozvrhu nasadenia na nasledujúce mesiace.

Program nasadenia systému Android 11

Neočakávali sme túto ročnú dobu, ale spoločnosť Google prekvapila všetkých tým, že vydala technickú ukážku systému Android 11 pre vývojárov. Už môžu začať testovať a prispôsobovať svoje aplikácie ďalšej verzii OS. Google sa tu vracia k svojmu starému prístupu, ktorým prechádza Ukážka pre vývojárov pred prvou beta verziou.

V systéme Android 10 firma prešla priamo do fázy beta s prvou verziou vydanou 13. marca. prvá verzia systému Android 11 sa očakáva v máji 2020, pravdepodobne počas konferencie i / o Google. Cieľom firmy je stabilná verzia do júna 2020.

Android 11: rozvrh nasadenia až do konečnej verzie

V najbližších mesiacoch bude vydaných šesť verzií systému Android 11. Program Preview Preview sa začína tento február pred verziou beta, po ktorej bude nasledovať konečná verzia naplánovaná na tretí štvrťrok 2020. V kľúčových fázach vývoja bude spoločnosť Google ponúkať aktualizácie vrátane nástrojov SDK, systémových obrazov, emulátory a rôzne API pre testerov. Tu je celý rozvrh.

    Ukážka pre vývojárov 1 (Február) : počiatočné vydanie zamerané na spätnú väzbu od vývojárov, nové funkcie, API a štrukturálne zmeny na úrovni OS.Ukážka pre vývojárov 2 (Marec) : prírastková aktualizácia s ďalšími funkciami a zmenami.Ukážka pre vývojárov 3 (Apríl): inkrementálna aktualizácia pre stabilitu a výkon.beta 1 (Máj) : počiatočná verzia v beta verzii s verejnou aktualizáciou pre testerov.beta 2 (Jún) : míľnik stability platformy s konečnými API. Otvorenie publikácií v Obchode Play.beta 3 (Q3) : zlepšenie stabilnej verzie.Konečná verzia (Q3) : dostupnosť systému Android 11 pre OEM a vydanie verzie AOSP.

Ako vidíte, skoré vydanie prvej technickej verzie nenaruší obvyklý kalendár. Stabilná verzia bude vydaná ako zvyčajne v treťom štvrťroku 2020, pravdepodobne niekoľko týždňov vopred. Pripomíname, že stabilná verzia systému Android 10 bola spustená v službe Google Pixels dňa 3 September 2019.

Kalendár Android 11