Android 11: tmavý režim sa automaticky aktivuje po noci

Android 11 predstavuje novú funkciu, ktorá umožňuje tmavý režim podľa dennej doby. Tento režim sa automaticky použije za súmraku a deaktivuje sa za úsvitu. Vysvetľujeme, ako to funguje.

Spoločnosť Google práve vydala prvý ukážku pre vývojárov systému Android 11, príležitosť nájsť hlavné inovácie, ktoré priniesli novú verziu operačného systému malému zelenému robotovi. Jeden z nich upútal našu pozornosť. Toto je plánovanie tmavého režimu podľa hodín, ktoré si zvolil užívateľ. Lepšie môžu ponechať tieto možnosti hodín podľa uváženia systému.

Inými slovami Android 11 Môžete sa sami rozhodnúť, kedy je vhodné aktivovať temnú tému automatickým výpočtom času západu slnka na základe polohy každého používateľa. Túto funkciu videli odborníci z XDA Developers pred niekoľkými týždňami. Nesmie sa zamieňať s plánovaním nočného režimu ktorý existuje už od roku Android Nougat.

Princíp však zostáva rovnaký. V ponuke správy v tmavom režime je možné programovať automaticky (vlastné hodiny) alebo podľa východu a západu slnka. Spoločnosť Google sa rozhodla zmeniť spôsob spracovania automatickej detekcie v porovnaní s nočným režimom.

Prečítajte si tiež: Čo je nové v systéme Android 11 a všetko, čo potrebujete vedieť o aktualizáciách

„Vypočítanie východu a západu slnka je veľmi ťažké, najmä pre miesta blízko severného a južného pólu,“ povedal Chris Banes, vývojár spoločnosti Google pred niekoľkými týždňami. Funkčnosť je ovplyvnená chybami v dôsledku konkrétnej súčasti systému Android s názvom CalendarAstronomer, takže spoločnosť Google v konečnej verzii systému Android 10 nenavrhuje programovanie v tmavom režime.

Spoločnosť vysvetľuje, že táto chyba môže ovplyvniť dojem používateľa tým, že sa pri použití aplikácie náhle reštartuje. Tento problém už bol vyriešený a možnosť dosiahla Android 11 pre potešenie používateľov, ktorí oň požiadajú.

zdroj: 9to5Google