Android 11: prv├í beta verzia je u┼ż k dispoz├şcii, ako ju nain┼ítalova┼ą

Maj. 26. februára 2020 o 9 h 05 min

Android 11 je u┼ż k dispoz├şcii v beta verzii. Nieko─żko mesiacov pred spusten├şm kone─Źnej verzie spolo─Źnos┼ą Google pr├íve spustila prv├Ż uk├í┼żku v├Żvoj├íra pre pixely 2, Pixel 3, Pixel 3a a Pixels 4, Vysvetl├şme, ako stiahnu┼ą a nain┼ítalova┼ą aktualiz├íciu do smartf├│nu.

Android 11 ako nain┼ítalova┼ą beta

Trochu pred svoj├şm obvykl├Żm pl├ínom spolo─Źnos┼ą Google uviedla na trh prv├║ beta verziu syst├ęmu Android 11, jeden├ístu iter├íciu svojho mobiln├ęho opera─Źn├ęho syst├ęmu. Nie je prekvapen├şm, ┼że t├íto prv├í testovacia verzia je vyhraden├í pre smartphones od spolo─Źnosti Google, pixelov. Prv├í beta verzia syst├ęmu Android 11 je preto teraz k dispoz├şcii pre Pixels 2, Pixel 2 XL, Pixel 3, Pixel 3 XL, Pixel 3a, Pixel 3a XL, Pixel 4 a pixel 4 XL. Bohu┼żia─ż, prv├í gener├ícia pixelov nie je ovplyvnen├í. Ak chcete z├şska┼ą viac inform├íci├ş o tejto t├ęme, poz├Żvame v├ís na pre─Ź├ştanie zoznamu smartphones kompatibiln├Ż s Androidom 11.

Pre─Ź├ştajte si tie┼ż: ─îo je nov├ę a v┼íetko, ─Źo potrebujete vedie┼ą o aktualiz├ícii Android 11

Ako nain┼ítalova┼ą Android 11 do smartf├│nu?

Sk├┤r ako za─Źnete, odpor├║─Źame v├ím z├ílohova┼ą ├║daje v smartf├│ne Android vr├ítane textov├Żch spr├ív. Podobne by sa malo pripomen├║┼ą, ┼że ide o sk├║┼íobn├║ verziu, ktor├í je st├íle nestabiln├í. Pravdepodobne sa stretnete s chybami. Okrem toho nebudete dost├íva┼ą mesa─Źn├ę aktualiz├ície zabezpe─Źenia, pokia─ż pou┼ż├şvate verziu beta.

    Stiahnutie a in┼ítal├ícia n├ístrojov ADB a Fastboot pre v├í┼í po─Ź├şta─Ź ofici├ílnu str├ínku spolo─Źnosti Google Stiahnite si in┼ítala─Źn├Ż obr├ízok syst├ęmu Android 11 pre svoj smartf├│n. Rozba─żte alebo rozba─żte s├║bor Aktiv├ícia mo┼żnost├ş v├Żvoj├íra v ponuk├ích smartf├│nov Aktiv├ícia ladenia USB vo va┼íom smartf├│ne Na po─Ź├şta─Źi prejdite do prie─Źinka C: Program Files (x86) Android android-sdk a skop├şrujte v┼íetky s├║bory z nerozbalen├ęho arch├şvu v zlo┼żke platformy-tools Vypnite zariadenie Android a s├║─Źasne na 10 sek├║nd stla─Źte kl├ívesy ÔÇ×PowerÔÇť a ÔÇ×Volume +ÔÇť, aby ste pre┼íli do re┼żimu bootloadera. Pripojte svoj smartf├│n Android k po─Ź├şta─Źu pomocou k├íbla USB Windows, podr┼żte stla─Źen├Ż kl├íves shift a potom kliknite prav├Żm tla─Źidlom my┼íi na pr├ízdne miesto v prie─Źinku platformy-tools a vyberte otvorenie pr├şkazov├ęho okna tu * Zadajte nasleduj├║ci pr├şkaz a kliknite na Enter

r├Żchle sp├║┼í┼ąacie zariadenia

    Na obrazovke sa potom objav├ş s├ęria znakov. ─Äal┼í├şm krokom m├┤┼żete odomkn├║┼ą bootloader pomocou nasleduj├║ceho pr├şkazu:

r├Żchle odomykanie r├Żchlym ┼ítartom

    Dvakr├ít kliknite na s├║bor flash-all.bat, ktor├Ż ste skop├şrovali do prie─Źinka s n├ístrojmi platformy. V├í┼í smartf├│n sa re┼ítartuje

* Ak ste viac v po─Ź├şta─Źoch Mac alebo Linux, otvorte termin├íl a upravte adres├íre v prie─Źinku s platformami.

T├íto met├│da to umo┼ż┼łujenain┼ítalujte Android 11 ru─Źne, Ak v├ím tento man├ęver nebude vyhovova┼ą, odpor├║─Źame v├ím po─Źka┼ą, k├Żm sa verejn├Ż beta program Android 11 otvor├ş pred m├íjom 2020. Aktualiz├íciu m├┤┼żete potom nain┼ítalova┼ą ─żah┼íie. ─îo si mysl├şte o tejto prvej verzii beta? O─Źak├ívame v├í┼í n├ízor v koment├íroch.