Android 11: Google spôsobuje novú funkciu aktualizácie

Android 11 U┼ż som o tom za─Źal hovori┼ą. Google v skuto─Źnosti omylom odlo┼żil ofici├ílnu webov├║ str├ínku pre v├Żvoj├írov. Horsk├í spolo─Źnos┼ą prin├í┼ía nov├ę produkty, ktor├ę bud├║ v tomto roku prist├íva┼ą na platforme Android.

13 T├║to febru├ír 2020 spolo─Źnos┼ą Google stru─Źne uverejnila Ofici├ílna str├ínka Android Preview Preview 11, nahl├íste na┼íim kolegom v slu┼żbe Android Police. Spolo─Źnos┼ą bohu┼żia─ż r├Żchlo odstr├ínila str├ínku, na ktorej sa spom├şna jeden├ísta aktualiz├ícia mobiln├ęho opera─Źn├ęho syst├ęmu. Je zrejm├ę, ┼że ide o intern├║ chybu, prv├í beta neo─Źak├íva sa do marca 2020.

Pripom├şname, ┼że toto nie je prv├Ż pr├şpad, ke─Ć sa o aktualiz├ícii diskutovalo. V okt├│bri spolo─Źnos┼ą Google prv├Żkr├ít uviedla Android 11 v ofici├ílnej aplik├ícii pre Android Dev Summit. Ned├ívno benchmark pre Pixel 4 so syst├ęmom Android 11 R sa zobrazuje v Geekbench. Opera─Źn├Ż syst├ęm bol preto interne testovan├Ż.

─îo je nov├ę v syst├ęme Android? 11?

Spolo─Źnos┼ą Google na svojej webovej str├ínke zd├┤raz┼łuje niektor├ę z hlavn├Żch nov├Żch funkci├ş syst├ęmu Android 11 pre v├Żvoj├írov aplik├íci├ş, Spolo─Źnos┼ą konkr├ętne uviedla ÔÇ×nov├║ z├íruku na ochranu s├║kromia pou┼ż├şvate─żov na podporu ich aplik├ície.ÔÇť Niet divu, ┼że Google uklad├í v├Żvoj├írom nov├ę obmedzenia. V minulom roku spolo─Źnos┼ą predov┼íetk├Żm vy─Źistila aplik├ície, ktor├ę vy┼żadovali pr├şstup k hovorom a SMS. Spolo─Źnos┼ą Google mus├ş na─Ćalej obmedzova┼ą pr├şstup k ur─Źit├Żm d├┤vern├Żm ├║dajom z smartf├│nov pou┼ż├şvate─żov.

Niet divu, ┼że Google tie┼ż spomenul pr├şchod. nov├í funkcia venovan├í smartphones pokr─Źen├Ż, sa o─Źak├íva, ┼że v nadch├ídzaj├║cich rokoch zasiahne trh. Str├ínka tie┼ż hovor├ş o novom programovacom rozhran├ş na zdie─żanie aplik├íci├ş (uva┼żujeme o pr├şchode alternat├şvy AirDrop spolo─Źnosti Google, ktor├í sa bude naz├Żva┼ą Near Sharing), o pripojite─żnosti, m├ędi├ích alebo biometrick├Żch senzoroch.

Pripom├şname, ┼że spolo─Źnos┼ą Google by n├ím mala poveda┼ą viac o novink├ích v syst├ęme Android 11 po─Źas programu Google I / O 2020, ktor├Ż sa uskuto─Źn├ş. 12. – 14. m├íja 2020, Bezprostredne po v├Żro─Źnej konferencii musia spolo─Źnosti vyda┼ą druh├║ verejn├║ beta verziu. D├íme v├ím vedie┼ą ─Źo najsk├┤r.

zdroj: Pol├şcia Android