Android 10 Q kles├í, to je to, ─Źo n├ím hovor├ş cel├í jeho beta verziaÔÇŽ

Android 10 Q Je to hne─Ć za rohom a, ako je to obvykl├ę v pr├şpade spolo─Źnosti Google, st├íle nevieme ofici├ílne meno. Vieme, ┼że to za─Źne p├şsmenom Q, ale o nie─Źo viac a skupina u┼ż nejak├Ż ─Źas be┼ż├ş. ─îo vieme je, ┼że bude vydan├ę v auguste a teraz je ─Źas da┼ą dohromady to, ─Źo n├ím beta verzia uk├ízala.

Preto┼że, samozrejme, existuj├║ beta. P├Ą┼ą zach├ídza tak ─Ćaleko a nezabudnite, ┼że n├í┼í d├ítum nemus├ş by┼ą ┼íiesty, aj ke─Ć to bolo ozn├ímen├ę. Tak┼że medzi t├Żm, ─Źo bolo p├┤vodne ozn├ímen├ę, a pokrokom, ktor├Ż m├┤┼żeme vidie┼ą v testovacom programe, sa zd├í, ┼że Android 10 Q v bud├║cnosti bude jasnej┼í├ş ako predt├Żm. Zhroma┼żd├şme, ─Źo sa o tom dozved├íme.

Prvá beta

umiestnenia

Dorazil 13. marca 2019, je to ist├ę, a to zah┼Ľ┼ła niektor├ę nov├ę veci, ktor├ę uvid├şme pri ofici├ílnom opera─Źnom syst├ęme. Dva mesiace pred vydan├şm Google I / O je uveden├Ż na trh Android 10 Q Beta vr├ítane niektor├Żch v├Żznamn├Żch zmien, napr├şklad mo┼żnost├ş Pri pou┼ż├şvan├ş obmedzte umiestnenie aplik├ície, zak├í┼żte to na pozad├ş.

Android Q zobrazuje mal├ę nohy pod dverami, vyd├íva nov├ę povolenia na pr├şstup k fotografi├ím, vide├ím a hudbe a umo┼ż┼łuje to riadi, ktor├ę aplik├ície sa daj├║ otvori┼ą na pozad├ş a ktor├ę aplik├ície nie s├║. Zahrnut├ę s├║ aj obmedzenia t├Żkaj├║ce sa pr├şstupu k telef├│nnym identifik├ítorom, ako s├║ IMEI alebo s├ęriov├ę ─Ź├şsla, s├║ teraz lep┼íie chr├ínen├ę.

Nov├ę povolenia v┼íade: viac zabezpe─Źenia a ochrany osobn├Żch ├║dajov pre Android Q

Ponuka ÔÇ×Zdie─ża┼ą sÔÇť je agilnej┼íia a do prisp├┤sobovacieho panela syst├ęmu sa prid├ívaj├║ nov├ę vzory, okrem prisp├┤sobenia rozhrania skladac├şm obrazovk├ím. Ako ┼żmurknutie na hr├í─ŹiAndroid 10 Q je s├║─Źas┼ąou prvej beta konfigur├ície WiFi, ktor├í umo┼ż┼łuje aktivova┼ą re┼żim s n├şzkou latenciou, ako aj prid├íva┼ą podporu pre Vulkan 1,1 FIRE. Vo verzii je tie┼ż obsiahnut├ę API neur├│novej siete 1,2 a lep┼í├ş v├Żkon stroja ART. A ako ─Ćal┼í├ş detail bol spusten├Ż Google obrazov├Ż form├ít vhodn├Ż pre re┼żim na v├Ż┼íku ako kontajner, s kone─Źn├Żm obr├ízkom a podrobn├Żmi inform├íciami.

Android Q okrem toho varoval, ┼że nastal tmav├Ż re┼żim, nov├Ż re┼żim pracovnej plochy a niektor├ę ─Ćal┼íie vylep┼íenia, ako napr├şklad videorekord├ęry alebo zdie─żanie siet├ş Wi-Fi prostredn├şctvom QR k├│dov. Ako sme videli, s─żubn├í prv├í beta kde pokra─Źuj├║ v prid├ívan├ş ─Ćal┼í├şch zmien do svojich sekven─Źn├Żch iter├íci├ş.

Druhá beta

skladacie

V de┼ł 3 V apr├şli prich├ídza druh├í beta verzia syst├ęmu Android Q a s├║ sprev├ídzan├ę niektor├Żmi zauj├şmav├Żmi a iba estetick├Żmi spr├ívami. S beta 2 Zd├í sa, ┼że bolo vytvoren├ę nov├ę povolenie na ukladanie pieskovisko s aplik├íciou, izolovan├ę na vonkaj┼íej strane. Klesla aj chatov├í bublina, ktor├ę boli dovtedy skryt├ę.

Zlo┼żte, ve─żmi pr├ştomn├Ż v syst├ęme Android Q

S jasnou orient├íciou na v├Żvoj aplik├íci├ş, beta 2 Priniesol Android 10 Q emul├ítor skladacieho zariadenia na kontrolu prisp├┤sobivosti a kompatibility aplik├íci├ş sa prid├íva aj prostredn├şctvom verejn├Żch rozhran├ş API, ─Ź├şm sa minimalizuje vplyv predbe┼żn├ęho blokovania na konkr├ętne rozhrania API pre v├Żvoj.

Druh├í beta verzia tie┼ż pridala ┼ípeci├ílnu aplik├íciu na ├║pravu t├ęmy a vzh─żadu syst├ęmu, nie─Źo, ─Źo sa doteraz dalo vidie┼ą iba v r├┤znych vrstv├ích v├Żrobcu a okrem ├║pravy pr├şstupu k nat├şvnej podpore pre dve SIM karty. in┼ítalujte aplik├ície z nezn├ímych zdrojov, ktor├ę sa teraz bud├║ vy┼żadova┼ą pre ka┼żd├║ in┼ítal├íciu.

Tretia beta

ošumelá

A tret├ş beta dosiahol 7 Beta pre m├íj sa zameriava na ochranu s├║kromia, navig├íciu a inteligentn├ę funkcie syst├ęmu. Spolo─Źnos┼ą Google preto za─Źala s inteligentn├Żmi reakciami na z├íklade opatren├ş navrhnut├Żch v samotnom ozn├ímen├ş. tie┼ż Pri┼íiel nov├Ż naviga─Źn├Ż pohybPodobne ako v syst├ęme iOS sa prid├íva a┼ż 50 nov├Żch funkci├ş a zmien zameran├Żch na bezpe─Źnos┼ą a ochranu osobn├Żch ├║dajov.

Mo┼żno pr├şde ve─żk├í spr├íva o tejto tretej verzii beta aktualiz├ícia syst├ęmu na pozad├ş, ktor├í bude teraz fungova┼ą ako aplik├ícia, m├┤┼żete aktualizova┼ą r├┤zne ─Źasti bez preru┼íenia pou┼ż├şvania a ─Źo je najd├┤le┼żitej┼íie, bez toho, aby ste n├ís don├║tili za─Źa┼ą znova. Digit├ílne fitness sa samozrejme tie┼ż zmen├ş a uvo─żn├ş re┼żim zaostrenia na zaostrenie bez rozpty─żovania.

Ve─żkou spr├ívou tretej verzie beta je aktualiz├ícia syst├ęmu na pozad├ş: pr├íve som za─Źal znova.

Ako sa zd├í tento v├Żvoj, ostatn├ę m├┤┼żu by┼ą menej relevantn├ę, ale s├║ tie┼ż pr├ştomn├ę. Ako zobrazi┼ą ulo┼żen├ę k─ż├║─Źe Wi-Fi alebo deaktivova┼ą v┼íetky senzory mobiln├Żch telef├│nov jedin├Żm tla─Źidlom, podobn├ę bezdr├┤tov├ęmu re┼żimu v lietadle. A ako sa o─Źak├ívalo, Beamova smr┼ą sa potvrdila, preto┼że Zdie─żanie s├║borov je NFC ukon─Źen├ę.

Pri┼íiel zvl├í┼ítna estetick├í zmenaako napr├şklad skuto─Źnos┼ą, ┼że kl├ívesnica Google je teraz nastaven├í na farbu zvolen├║ pre syst├ęm alebo ako skryt├ę gesto na zavolanie asistenta.

Štvrtá beta

oznámenia

M├┤┼żeme teda zv├í┼żi┼ą, s ─Ź├şm prich├ídza ┼ítvrt├í beta verzia syst├ęmu Android 10 Q 5 V j├║ni. Beta, do ktorej boli pridan├ę kone─Źn├ę API a ofici├ílne v├Żvojov├ę s├║pravy SDK, napr├şklad obrazovka Android Studio 3,4 alebo API 29 SDK.

Spolo─Źnos┼ą Google zamerala t├║to ┼ítvrt├║ verziu beta takmer v├Żlu─Źne na v├Żvoj├írov a po┼żiadala ich, aby tak urobili. prija┼ą nov├ę funkcie ochrany osobn├Żch ├║dajov vo svojej aplik├íciia tie┼ż nov├Ż form├ít ozn├ímenia s inteligentn├Żmi odpove─Ćami a n├ívrhmi. Okrem toho bol otvoren├Ż nov├Ż form├ít dynamickej h─║bky pre fotoapar├íty a HDR10 + pre vide├í.

Piate beta

beta 5

10. j├║l, d├ítum uvedenia spolo─Źnosti Google na trh piata beta verzie Android 10 Q, Beta verzia, v ktorej sa zistilo, ┼że pohybov├í navig├ícia bola zak├ízan├í pri pou┼ż├şvan├ş ne┼ítandardn├ęho sp├║┼í┼ąa─Źa alebo ┼że boli do pixelov pridan├ę nov├ę gest├í na zobrazenie upozornen├ş.

V tejto piatej verzii beta Le┼íten├ę naviga─Źn├ę gest├í z Android 10 Q pridajte niektor├ę vylep┼íenia a zmeny. Vlo┼ż├ş sa nov├Ż posuvn├Ż pohyb, ktor├Ż aktivuje sprievodcu skryt├ęho v tretej verzii beta. Piata beta verzia tie┼ż zistila, ┼że deaktivovan├ę upozornenia s├║ teraz zoskupen├ę a mo┼żnos┼ą odklada┼ą ozn├ímenia je volite─żn├í.

Moment├ílne sme uviaznut├ş medzi piatym a ┼íiestym vydan├şm verzie beta, pri─Źom kone─Źn├ę vydanie je napl├ínovan├ę na august.

V tejto piatej beta verzii Google integruje svojich prekladate─żov v poslednom vzh─żade a Pridajte nov├Ż program do programu beta, aj ke─Ć m├íte nejak├ę probl├ęmy s touto verziou, vypnite nasadenie na nieko─żko dn├ş a pokra─Źujte. A v tejto chv├şli sme v tejto chv├şli.

Piata beta je v┼íak prv├Żm kandid├ítom na Android 10 Q ─Ćal┼í├ş mus├ş pr├şs┼ą, ┼íiesty, Verzia, ktor├í sa m├í vyda┼ą v tre┼ąom ┼ítvr┼ąroku tohto roka a je napl├ínovan├í pod─ża predch├ídzaj├║ceho pl├ínovania, je k dispoz├şcii iba za p├ír dn├ş. Potom, ak to nakoniec pr├şde, budeme ma┼ą kone─Źn├║ verziu opera─Źn├ęho syst├ęmu. Okrem prekvapenia, O─Źak├íva sa, ┼że Android 10 Q bude ofici├ílne uveden├Ż na trh v auguste, ako najnov┼íiu verziu syst├ęmu.