Americké námorníctvo zakazuje používanie TikTok

Americké námorníctvo zakazuje používanie TikTok 1
Úradníci vlády Námorníctvo Spojených štátov zakázali používanie aplikácie pre sociálne video TikTok na akomkoľvek mobilnom zariadení vydanom vládou.

Podľa bulletinu je to softvér spoločnosti ByteDance je pravdepodobne „hrozba počítačovej bezpečnosti". Poručík plukovník námorníctva Uriah Orland nezverejnil žiadny konkrétny dôvod zákazu, ale varovanie žiada jednotky, aby nepoužívali aplikáciu na "ochranu ich." osobné informácie".

TikTok Navy

Americkí politici – uplatnili obmedzenie, pretože sa obávajú o Čínsky majetok app. Veria, že by to mohlo slúžiť ako informačný kanál pre vládne plány Číny. Neexistuje žiadny dôkaz, že TikTok ukradnúť osobné informácie z smartfónov, ale nezdá sa, že by sa to týkalo predovšetkým vládnych úradníkov USA. V súčasnosti je najväčšou obavou čínska vláda filtrovať alebo upravovať správy TikTok, ako už to isté platí Čína a Shanghai, na použitie aplikácie ako nástroja komunistický nábor cenzurovať zverstvá a iné formy útlaku, ktoré v Číne existujú.

TikTok Navy

ByteDance sa zatiaľ k tomuto zákazu nevyjadril. Predtým však uviedol, že údaje o použití USA v USA TikTok sú oddelení od čínskych a odmietajú ponúknuť službu v mene vlády. Avšak, ak chce americké námorníctvo použiť TikTok, budú to musieť robiť osobne a nie telefónom, ktorý vláda poskytne ozbrojeným silám.