Mobiln├ę Spr├ívy, Gadgety, Blogy's Secenziami

AMD: Probl├ęm s ─Źiernou obrazovkou m├┤┼żete kone─Źne vyrie┼íi┼ą pomocou vylep┼íenej synchroniz├ície


Upozornenie pre pou┼ż├şvate─żov Windows a jeden Grafick├í karta AMD, star├í chyba ─Źiernej obrazovky s Enhanced Sync by mala by┼ą kone─Źne opraven├í.

Team Rouge skuto─Źne nasadil aktualiz├íciu 22 v beta verzii.9.1 pre jeho grafick├Ż ovl├ída─Ź Adrenalin zameran├Ż na n├ípravu tohto obzvl├í┼í┼ą nepr├şjemn├ęho probl├ęmu so zobrazen├şm.

Synchroniz├ícia ovl├ída─Źov

Pripom├şname, ┼że cie─żom Enhanced Sync je spoji┼ą v├Żhody FreeSync a vertik├ílnej synchroniz├ície. Minimalizujte efekt trhania obrazovky a z├írove┼ł zn├ş┼żte latenciu. Kombin├ícia t├Żchto dvoch sa v┼íak o─Źividne nep├í─Źila mnoh├Żm obrazovk├ím, ktor├ę mali tendenciu zobrazova┼ą ├║plne ─Źierny obraz. Hlavn├í obava, ktor├í by mala by┼ą odsunut├í do minulosti.

AMD tie┼ż zdie─ża zoznam ─Ćal┼í├şch zn├ímych probl├ęmov, na ktor├Żch t├şm pracuje pre bud├║ce opravy. M├┤┼żeme citova┼ą pell-mell:

  • Vykreslenie ponuky Oculus Quest 2 rozmazanie na niektor├Żch kart├ích, napr├şklad Radeon RX 6800 XT;
  • Mierne po┼íkoden├Ż displej pri prechode z hry do okna Windows na Radeon RX 6700 XT;
  • V├Żrazn├ę spomalenie pri pou┼ż├şvan├ş hardv├ęrovej akceler├ície alebo zak├ízan├ş vertik├ílnej obnovovacej synchroniz├ície pri sledovan├ş videa na Radeon RX 6000.

V┼íimnite si tie┼ż, ┼że softv├ęrov├ę ÔÇőÔÇőfunkcie sn├şmania a streamovania od AMD pre re┼żim klonovania a Eyefinity sa o─Źak├ívaj├║ nesk├┤r. Napokon, 10-bitov├ę aplik├ície OpenGL u┼ż nebud├║ podporovan├ę technol├│giou HDR.

T├║to aktualiz├íciu ovl├ída─Źa je mo┼żn├ę aplikova┼ą na desktopov├ę grafick├ę karty RX 400 a nov┼íie, ako aj na APU Ryzen, Athlon Vega alebo mobiln├ę modely od Radeon 600 a RX 5000M na nov┼íie. Ak si ho chcete stiahnu┼ą, prejdite na vyhraden├║ str├ínku AMD, ktorej zdroj je uveden├Ż ni┼ż┼íie.

zdroj: AMD