AMD na v├Żstave CES 2020 pou┼żilo falo┼ín├Ż render Xbox Series X

U┼ż vieme, ako bude konzola Xbox novej gener├ície vyzera┼ą, a to v─Ćaka spolo─Źnosti Microsoft, ktor├í minul├Ż mesiac odhalila dizajn. Spolo─Źnos┼ą v┼íak neuk├ízala zadn├║ stranu konzoly, tak┼że nie s├║ k dispoz├şcii ┼żiadne inform├ície o tom, ako konzola vyzer├í zozadu, vr├ítane po─Źtu portov a ─Ćal┼í├şch podrobnost├ş. V─Źera sa to zmenilo po tom, ─Źo spolo─Źnos┼ą AMD odhalila 360-stup┼łov├Ż poh─żad na konzolu Xbox Series X na svojej predn├í┼íke CES 2020. Nesk├┤r sa v┼íak uk├ízalo, ┼że v├Żrobca ─Źipov uk├ízal falo┼ín├Ż render Xbox Series X.

Falo┼ín├Ż render konzoly Xbox Series X

Zadn├í strana konzoly Xbox Series X, ktor├║ spolo─Źnos┼ą AMD predviedla po─Źas svojej prezent├ície CES, vyzerala ve─żmi podobne ako konzola Xbox One X. Rovnako ako konzola s├║─Źasnej gener├ície, render uk├ízal zadn├║ stranu s dvoma portami HDMI, dvoma portmi USB, optick├Żm zvukom a ethernet. Na prednej strane bol USB-A.

V tom ─Źase v┼íetci verili, ┼że to, ─Źo AMD po─Źas prezent├ície uk├ízalo, je v skuto─Źnosti skuto─Źn├Ż obraz konzoly Xbox Series X. Nesk├┤r v┼íak Microsoft poprel, ┼że by render, ktor├Ż AMD uk├ízala, nebol skuto─Źn├Ż a nebol prevzat├Ż z ofici├ílneho zdroja. . Spolo─Źnos┼ą Microsoft vo vyhl├ísen├ş potvrdila, ┼że falo┼ín├Ż render konzoly Xbox Series X bol v skuto─Źnosti prevzat├Ż z ├║lo┼żiska 3D s├║borov TurboSquid.

Nesk├┤r AMD tie┼ż potvrdilo, ┼że obr├ízok pou┼żit├Ż v prezent├ícii bol z Turbosquid.com. “Sn├şmky radu Xbox X pou┼żit├ę na tla─Źovej konferencii AMD CES nepoch├ídzali od spolo─Źnosti Microsoft a nereprezentuj├║ presne dizajn ani funkcie pripravovanej konzoly,” povedal hovorca spolo─Źnosti AMD pre The Verge.

Aj ke─Ć sa cel├í dr├íma po potvrden├ş AMD ust├ílila, po┼íkodila imid┼ż AMD. Tie┼ż nie je zn├íme, pre─Źo AMD prevzalo obr├ízok z TurboSquid, a nie priamo od spolo─Źnosti Microsoft. Xbox Series X od spolo─Źnosti Microsoft bude dod├ívan├Ż s procesorom navrhnut├Żm na mieru, ktor├Ż bude vych├ídza┼ą z modelu Zen Zen 2 a architekt├║ra Radeon RDNA.

Chybou AMD je, ┼że sa m├Żlili, je to, ┼że len nieko─żko hod├şn pred predn├í┼íkou CES spolo─Źnosti AMD odhalil ┼í├ęf Xboxu Phil Spencer obr├ízok radu X s fotografiou procesora AMD vo vn├║tri a procesor ozna─Źil za svoju ┼í┼ąastn├║ ÔÇ×mincuÔÇť. Obr├ízok uk├ízal, ┼że hlavn├í ─Źas┼ą ─Źipu je pomerne v├Ą─Ź┼íia ako t├í v Xbox One X.

Okrem toho obr├ízok neodhalil ┼żiadne ─Ćal┼íie nov├ę inform├ície. ─îip v┼íak obsahoval pe─Źiatku 8K, ─Źo nazna─Źuje, ┼że Microsoft pl├ínuje v ur─Źitom bode v bud├║cnosti podpori┼ą toto rozl├ş┼íenie.

Ko─żko to bude st├í┼ą?

Spolo─Źnos┼ą Microsoft ofici├ílne pr├şde s konzolou na pr├ízdniny 2020. Konzola bude dodan├í s nov├Żm ovl├ída─Źom, ktor├Ż bude ma┼ą nov├ę tla─Źidlo ÔÇ×Zdie─ża┼ąÔÇť, nie─Źo podobn├ę ako v PlayStation 4DualShock 4. V s├║─Źasnosti existuje iba jeden potvrden├Ż n├ízov uvedenia na trh pre konzolu Xbox Series X, a to je Halo Infinite.

S├ęria X by bola osemkr├ít r├Żchlej┼íia ako z├íkladn├í konzola Xbox One, alebo m├┤┼żeme poveda┼ą, ┼że dvakr├ít r├Żchlej┼íia ako konzola Xbox One X. Konzola Xbox novej gener├ície bude podporova┼ą hranie 8K hier, sledovanie l├║─Źov, variabiln├║ obnovovaciu frekvenciu a sn├şmkov├ę frekvencie a┼ż do 120 fps v hr├ích. Konzola spolo─Źnosti Microsoft bude tie┼ż pou┼ż├şva┼ą NVMe SSD, ─Źo pom├┤┼że pred─║┼żi┼ą dobu na─Ź├ştania. Konzola bude sp├Ątne kompatibiln├í so v┼íetk├Żmi tromi predch├ídzaj├║cimi gener├íciami konzoly Xbox.

Microsoft u┼ż odhalil v├Ą─Ź┼íinu podrobnost├ş o konzole novej gener├ície, ale jednou d├┤le┼żitou inform├íciou (okrem zadnej ─Źasti konzoly), ktor├í st├íle ch├Żba, je cena. Spolo─Źnos┼ą hovorila o skuto─Źnej cene ticho, ale v s├║vislosti s cenou bolo nieko─żko r├íd.

V j├║ni Jason Ronald spolo─Źnosti Microsoft poznamenal, ┼że spolo─Źnos┼ą vie, ─Źo kupuj├║ci pova┼żuj├║ za primeran├║ cenu konzoly. Ved├║ci v┼íak nazna─Źil, ┼że konzola novej gener├ície bude gadgetom vy┼í┼íej triedy. Spencer v novembri urobil podobn├ę koment├íre a nazna─Źil, ┼że spolo─Źnos┼ą nebude opakova┼ą chyby z minulosti, ke─Ć bola drah┼íia a menej v├Żkonn├í, a sk├┤r uistila, ┼że ÔÇ×nebud├║ mimo poz├şcie, pokia─ż ide o silu alebo cenuÔÇť.

“Povedal by som, ┼że pou─Źen├şm z gener├ície Xbox One je, ┼że nebudeme mimo poz├şcie, pokia─ż ide o v├Żkon alebo cenu,” povedal Spencer pre The Verge predt├Żm. “Ak si pam├Ąt├íte za─Źiatok tejto gener├ície, boli sme o sto dol├írov drah┼í├ş a ├íno, boli sme menej siln├ş.”