Amazon stanovuje dátum svojej veľkej udalosti Echo and Ring v roku 2021

Amazon stanovila dátum svojej ďalšej veľkej udalosti v oblasti zariadení a služieb a ak budú predchádzajúce roky, môžeme očakávať nový hardvér Echo a Ring spolu s potenciálne niekoľkými prekvapeniami. Podujatie sa začne o 9:00 PT (12:00 ET) v utorok 28. septembra a rovnako ako v minulom roku bude len online.

Minulý rok Amazon nezdržala nový hardvér inteligentnej domácnosti. Spolu s novou Echo Show 10, ktorá sa môže otáčať vlastnou silou, aby mohla čeliť osobe, ktorá s ňou komunikuje, Amazon mal aj nový, sférický inteligentný reproduktor Echo.

Menší Echo Dot – a jeho súrodenec Echo Dot s hodinami – ponúkli nižšiu cenu a nová edícia Echo Dot Kids Edition to obliekla do hravejších dizajnov. Pokiaľ ide o Ring, videli sme debut Ring Car Alarm plus prísľub šifrovania videa typu end-to-end. Amazon tiež oznámila spoluprácu so spoločnosťou Tesla s Ring Car Connect pre elektromobily tejto automobilky.

Inde Eero Pro 6 a Eero 6 pridané WiFi 6 k známej sieťovej sieti, zatiaľ čo Fire TV Stick a Fire TV Stick Lite odštartovali ceny pod 30 USD. Amazon tiež predstavil Luna, svoju cloudovú hernú službu, doplnenú o vyhradený bezdrôtový ovládač.

Rovnako ako výkladná skriňa hardvéru, AmazonUdalosti spoločnosti sa stali ukážkami zmien softvéru. Alexa v tom zvyčajne hrá kľúčovú úlohu – minulý rok sme videli podporu skupinových hovorov, Netflix na Echo Show a interaktívne vyučovacie nástroje – ale je to tiež príležitosť vidieť, aké vývojárske nástroje a vylepšenia boli zavedené.

Konečne je tu šanca Amazon prekvapiť. Minulý rok to znamenalo Ring Always Home Cam – lietajúci kamerový dron, ktorý sľuboval automatizované hliadky vo vašom dome – hoci tento gadget ešte stále nie je komerčne uvedený.

V roku 2021 sa pravdepodobne dočkáme aktualizácií AmazonZákladný rad Echo. S blížiacimi sa sviatkami je to totiž kľúčová príležitosť Amazon umiestniť viac inteligentných reproduktorov do domácností používateľov – a zdvojnásobiť ich záväzok voči Alexe ako platforme, a nie Google Assistant alebo Appleje Siri. Nové AmazonZnačkový sortiment Fire TV by sa tiež mohol rozšíriť.

O kontroverznom tiež zrejme ešte budeme počuť Amazon Chodník, zdieľaná susedská sieť, ktorá Amazon sa rozhodli povoliť predvolene skôr v tomto roku.

Na strane „podivnej techniky“ by to mohla byť údajne nástenná dotyková obrazovka Echo. Účtované ako inteligentné domáce centrum v stene by pomohlo umiestniť Alexu ako kľúčový spôsob interakcie s prepojenou domácnosťou a internetom vecí, ak sa má týmto fámam veriť.