Amazon spustí Project Tempo: streamingové hry, ktoré budú súťažiť s Google…

tempo projektu amazon

Podľa analytikov, budúcnosťou herného priemyslu sú cloudové hry. Teda služby ako Netflix, ale videohry, ku ktorým vám stačí mať obrazovku, kde sa dá hrať a veľmi dobré internetové pripojenie, ktoré vám umožní streamovať. V súčasnosti je už možné využívať tento typ služieb, napríklad Google Stadia alebo GeForce Now od Nvidie.

Teraz do zoznamu spoločností, ktoré vsádzajú na cloudové hry, pribudlo ďalšie veľké meno. A je to tak, že podľa The New York Times Amazon Svoju cloudovú hernú platformu už má pripravenú a zatiaľ sa volá Project Tempo. Aj keď veľa nebolo odhalených podrobnosti o tejto novej platforme AmazonOčakáva sa, že bude fungovať ako cloudové herné služby, ktoré už existujú.

Toto bude Project Tempo, cloudová herná platforma Amazon

amazon herné štúdiá

Rovnako ako iné podobné platformy, hrať aktuálne hry s Project Tempo nie je potrebné mať výkonnú konzolu alebo PC. Videohry v Project Tempo budú bežať na serveroch služby (na počítačoch PC Amazon) a následne sa prenesie používateľovi v reálnom čase. Vďaka tomu bude môcť používateľ hrať náročné hry prakticky na akomkoľvek zariadení s obrazovkou: mobile, tablete, počítači, televízore atď.

O zariadeniach kompatibilných s Project Tempo, jeho katalógu hier, rýchlosti snímok za sekundu a iných technických detailoch nevieme nič. Zdroj len objasnil, že projekt Tempo mal byť spustený tento rok, ale v dôsledku pandémie koronavírusu, spustenie odložené na rok 2021. Napriek tomu je veľmi pravdepodobné, že v najbližších mesiacoch Amazon Odošlite náhľad a uveďte ďalšie podrobnosti o tejto platforme.

Amazon s videohrami to myslí vážne

hra Amazon New World

Pamätajte, že nedávno kúpila spoločnosť Jeffa Bezosa Twitch, jedna z najpopulárnejších streamovacích platforiem vo svete videohier. Tiež na chvíľu Amazon pracuje na vývoji príležitostných hier pre Twitch, čo umožní streamerom hrať sa so svojimi sledovateľmi.

V skutočnosti spoločnosť tiež veľa investuje do hier typu triple-A, ako sú New World a Crucible, ktoré prídu neskôr tento mesiac. určite, Amazon S Project Tempo chcete mať nielen svoju vlastnú videohernú platformu, ale aj vytvárať originálne hry a možno exkluzívne pre vašu platformu. To znamená, že sa nesnažia konkurovať iba spoločnosti Google, ale aj veľkým menám v tomto odvetví, ako sú Nintendo, Sony alebo Microsoft.

Uvidíme, ako dobre to pôjde Amazon s touto riskantnou stávkou…