Amazon sk├║┼íanie agentov podpory z├íkazn├şkov na b├íze AI

Amazon odhalil, ┼że v s├║─Źasnosti sk├║ma dva syst├ęmy zalo┼żen├ę na AI na vybavovanie ot├ízok nakupuj├║cich v snahe zlep┼íi┼ą slu┼żby z├íkazn├şkom na svojej platforme elektronick├ęho obchodu.

Zatia─ż ─Źo jeden zo syst├ęmov je schopn├Ż automaticky zad├íva┼ą po┼żiadavky z├íkazn├şkov bez z├ísahu ─Źloveka, druh├Ż je navrhnut├Ż tak, aby pom├íhal ─żudsk├Żm servisn├Żm agentom r├Żchlej┼íie a ─żah┼íie reagova┼ą na ot├ízky.

Aplikovan├Ż vedeck├Ż pracovn├şk na AmazonOrganiz├ícia technick├ęho riadenia z├íkazn├şckeho servisu Jared Kramer v blogovom pr├şspevku vysvetlila, ako automatizovan├ş agenti elektronick├ęho obchodu obrov pou┼ż├şvaj├║ neur├│nov├ę siete na prij├şmanie rozhodnut├ş na rozdiel od spravodliv├Żch pravidiel:

  • ─îo roboti sa m├┤┼żu dozvedie┼ą od agentov z├íkazn├şckeho servisu
  • Amazon Alexa by mohla prich├ídza┼ą k ─Ćal┼í├şm mili├│nom zariaden├ş
  • Vysk├║┼íajte aj tie najlep┼íie n├ístroje sp├Ątnej v├Ązby od z├íkazn├şkov

ÔÇ×V├Ą─Ź┼íina textov├Żch online slu┼żieb z├íkazn├şkom je vybaven├í automatizovan├Żmi agentmi, ktor├ş zvl├ídaj├║ jednoduch├ę po┼żiadavky. Obvykle sa t├şto agenti riadia pravidlami, sk├┤r ako v├Żvojov├ę diagramy, ktor├ę ur─Źuj├║ odpovede na konkr├ętne vstupy od z├íkazn├şkov. Ak automatizovan├Ż agent nem├┤┼że vybavi┼ą ┼żiados┼ą, post├║pi ┼żiados┼ą z├ístupcovi slu┼żby z├íkazn├şkom pre ─żud├ş. Na str├ínkach amazon.com sme za─Źali zav├ídza┼ą automatizovan├ę agenty, ktor├ę pou┼ż├şvaj├║ sk├┤r neur├│nov├ę siete ako pravidl├í. T├şto agenti dok├í┼żu zvl├ídnu┼ą ┼íir┼íiu ┼ík├ílu interakci├ş s lep┼í├şmi v├Żsledkami, ─Źo umo┼ż┼łuje na┼íim z├ístupcom slu┼żieb z├íkazn├şkom s├║stredi┼ą sa na ├║lohy, ktor├ę viac z├ívisia od ─żudsk├ęho ├║sudku. ÔÇť

Z├íkazn├şcka podpora zalo┼żen├í na AI

Pod─ża Amazon, jeho z├íkazn├şcky orientovan├Ż syst├ęm AI zalo┼żen├Ż pomocou ┼íabl├│ny na riadenie slovn├şka automatizovan├ęho agenta. Zah┼Ľ┼ła to model AI, ktor├Ż sa vyber├í z ru─Źne nap├şsan├Żch ┼íabl├│n odpoved├ş, ale spolo─Źnos┼ą pl├ínuje za─Źa┼ą testovanie generat├şvneho modelu, v ktorom sa reakcie pripravuj├║ za behu.

┼áabl├│ny pozost├ívaj├║ zo v┼íeobecn├Żch foriem viet s premenn├Żmi pre veci, ako s├║ n├ízvy produktov, d├ítumy, dodacie lehoty a ceny. Model je v┼íak tie┼ż schopn├Ż za─Źleni┼ą nov├ę ┼íabl├│ny bez toho, aby vy┼żadoval pr├şli┼í ve─ża dodato─Źnej pr├íce, preto┼że bol predpr├şpraven├Ż na d├ítovom s├║bore interakci├ş medzi z├íkazn├şkmi a z├ístupcami.

AmazonVedci vy┼íkolili samostatn├ę verzie oboch syst├ęmov zalo┼żen├Żch na AI pre ┼żiadosti o vr├ítenie statusu a zru┼íenie objedn├ívok. Model zru┼íenia objedn├ívky prij├şma niektor├ę inform├ície o profile ├║─Źtu z├íkazn├şka, ako aj o kontexte dial├│gov. Poradie odpoved├ş tie┼ż pou┼ż├şva mechanizmus pozornosti, aby ur─Źil, ktor├ę slov├í boli obzvl├í┼í┼ą u┼żito─Źn├ę na hodnotenie odpovede.

Amazon nie je jedinou spolo─Źnos┼ąou, ktor├í vyu┼ż├şva AI na lep┼íie jednanie so z├íkazn├şkmi, a spolo─Źnos┼ą na riadenie z├í┼żitkov zo z├íkazn├şkov Servion predpovedala, ┼że AI sa do roku 2025 pou┼żije na zabezpe─Źenie 95 percent v┼íetk├Żch interakci├ş so z├íkazn├şkmi.

  • Zd├┤raznili sme tie┼ż najlep┼í├ş softv├ęr call centra

Prostredn├şctvom VentureBeat