Amazon Prime filmy, ktoré si kúpite, môžu byť VANISH kedykoľvek – ako firma varuje „nevlastníte ich“

FILMY zapnuté Amazon Prime, ktorý si kúpite ako „vlastný“, môže kedykoľvek zmiznúť bez upozornenia alebo vrátenia peňazí.

Dôvodom je, že obsah, na ktorý míňate svoje ťažko zarobené peniaze, nie je v skutočnosti váš, ktorý by ste si mohli ponechať, tvrdí americká streamovacia aplikácia.

Namiesto toho sú filmy a televízne seriály zakúpené používateľmi dlhodobým prenájmom Amazon môžu byť odstránené z dôvodu držiteľov práv tretích strán.

Technický titán zo Seattlu sa tento týždeň prihlásil na súde proti zákazníkovi, ktorý žaluje spoločnosť za falošnú reklamu.

V apríli na to Amanda Caudel z Fairfieldu v Kalifornii podala žalobu Amazon „tajne si vyhradzuje právo“ zablokovať prístup používateľa k obsahu zakúpenému prostredníctvom jeho video služby Prime.

Amazon v pondelok podala návrh na zamietnutie jej sťažnosti s odôvodnením, že to nemôže obstáť, pretože nebola zranená.

Spoločnosť tiež zdôraznila, že Amanda prostredníctvom nej kúpila 13 titulov Amazon Hlavný účet, pretože podala žiadosť.

„Žalobca tvrdí, že obžalovaný AmazonSlužba Prime Video … zavádza spotrebiteľov, pretože niekedy môže byť obsah videa neskôr nedostupný, ak držiteľ práv tretej strany zruší alebo zmení Amazonlicenciu, “napísal v návrhu advokát David Biderman.

„Sťažnosť nejasne poukazuje na online komentáre k tejto údajnej potenciálnej škode, ale neidentifikuje žiadny nákup Prime Video, ktorý by nebola k dispozícii samotnej žalobkyni.

„V skutočnosti zostáva k dispozícii všetok obsah Prime Video, ktorý si žalobca kedy kúpil.“

Amazon poukázal aj na zmluvné podmienky služby Prime, ktoré sú používateľom predstavované pri každom nákupe obsahu.

Prime vysvetľuje, že používatelia kupujú obmedzenú licenciu, ktorá poskytuje „sledovanie na požiadanie počas neurčitého časového obdobia“.

„Najrelevantnejšia dohoda – Podmienky použitia Prime Video – sa spotrebiteľom predkladá pri každom nákupe digitálneho obsahu Amazon Prime Video, “napísal Biderman.

„Tieto Podmienky použitia výslovne uvádzajú, že kupujúci získavajú iba obmedzenú licenciu na sledovanie videoobsahu a že zakúpený obsah môže byť nedostupný z dôvodu obmedzenia licencie poskytovateľa alebo z iných dôvodov.“

Amandina žaloba bola podaná v mene jej a ďalších obyvateľov Kalifornie, ktorí si kúpili obsah na Prime od apríla 2016 do apríla 2020.

Amazon tvrdí, že sa neobťažovala čítať drobné písmená podmienok služby Prime.

Na tom ani tak nezáleží, tvrdí spoločnosť, pretože každý, kto si kúpi streamovaný obsah, je viazaný podmienkami použitia.

„Jednotlivec nemusí čítať dohodu, aby bol ňou viazaný,“ Amazon uvádza vo svojom zákonnom podaní.

„Dohoda o podmienkach služby pre obchodníka v online spotrebiteľskej transakcii je platná a vymáhateľná, ak má spotrebiteľ primerané oznámenie o podmienkach služby.“

Amazon predstavuje lietajúci dron Always Home Cam, ktorý autonómne hliadkuje vo vašom dome

V ďalších novinkách, Amazon nedávno pridal do Prime novú funkciu, ktorá vám umožní vzdialene sledovať filmy so svojimi kamarátmi.

Kybernetickí experti obvinili TikTok a ďalších 50 aplikácií pre iPhone zo špionáže používateľov.

A služba živého vysielania Twitch ho žaluje muž, ktorý viní spoločnosť z poranenia jeho penisu.

Čo si myslíte o licenčných pravidlách Prime? Dajte nám vedieť v komentároch!

Platíme za vaše príbehy! Máte príbeh pre Naším cieľom je byť vaším tím techniky a vedy? Pošlite nám e-mail na adresu