Amazon Porovnanie Echo Dot vs Echo Dot Kids Edition

Amazon m├í v s├ęrii Echo to─żko inteligentn├Żch reproduktorov, ┼że dokonca Amazon ved├║ci pracovn├şci by boli zm├Ąten├ş pri ich rozli┼íovan├ş. Ak v┼íak pl├ínujete pre svoje deti k├║pi┼ą lacn├Ż reproduktor Echo, mo┼żnosti s├║ obmedzen├ę. Amazon ned├ívno aktualizoval ed├şciu Echo Dot Kids, ktor├í je mierne upravenou verziou 3. gener├ície Echo Dot. Pozrime sa, ako sa ed├şcia Echo Dot Kids l├ş┼íi od be┼żnej Echo Dot.

Echo Dot vs Echo Dot Kids Edition: Dizajn

Oba s├║ to inteligentn├ę reproduktory v tvare puku s kr├║┼żkom s modr├Żm svetlom okolo hornej ─Źasti, ktor├ę v├ís informuj├║, ke─Ć bola aktivovan├í funkcia Alexa. V hornej ─Źasti reproduktorov s├║ tla─Źidl├í na aktiv├íciu Alexa, ovl├ídanie hlasitosti a stlmenie mikrof├│nu.

Detsk├í ed├şcia je k dispoz├şcii v d├║hov├Żch alebo modr├Żch farb├ích, zatia─ż ─Źo Echo Dot tretej gener├ície je k dispoz├şcii vo farb├ích Sandstone, Charcoal a Heather Grey. Oba maj├║ elegantn├Ż, l├ítkov├Ż povrch. Sch├ęmy lakovania Echo Dot mu umo┼ż┼łuj├║ zapadn├║┼ą do svojho okolia. Farebn├í detsk├í ed├şcia sa viac hod├ş do detskej izby, ne┼ż do ob├Żva─Źky.

Oba inteligentn├ę reproduktory maj├║ rovnak├ę rozmery 99 mm x 99 mm x 43 mm a oba v├í┼żia 300 g. Amazon vybavila oba inteligentn├ę reproduktory a 1.6-palcov├Ż reproduktor. Oba reproduktory maj├║ rovnak├ę pole ┼ítyroch mikrof├│nov na detekciu hlasu. Oba maj├║ pripojenie Bluetooth a 30,5 mm zvukov├Ż konektor, ktor├Ż v├ím umo┼żn├ş pripoji┼ą ich k extern├Żm reproduktorom.

Rodi─Źovsk├í kontrola

Echo Dot Kids Edition je zariadenie vhodn├ę pre rodiny s de┼ąmi, ktor├ę v├ím zaist├ş pokoj so vstavanou rodi─Źovskou kontrolou. Umo┼ż┼łuje v├ím skontrolova┼ą ich hist├│riu aktiv├şt, filtrova┼ą explicitn├║ hudbu a nastavi┼ą limity, kedy na ne bude hlasov├Ż asistent Alexa reagova┼ą. Rodi─Źia si m├┤┼żu vybra┼ą, ktor├ę inteligentn├ę dom├íce zariadenia m├┤┼żu va┼íe deti ovl├ída┼ą alebo ktor├Żm kontaktom m├┤┼żu vola┼ą.

Detsk├í ed├şcia m├┤┼że filtrova┼ą obsah na z├íklade vekovej skupiny nastavenej rodi─Źmi prostredn├şctvom rodi─Źovsk├ęho panela. Dod├íva sa s ro─Źn├Żm balen├şm AmazonFreeTime Unlimited, ktor├í obsahuje tis├şce filmov, kn├şh, telev├şznych rel├íci├ş, hier a vzdel├ívac├şch n├ístrojov spolu s rodi─Źovskou kontrolou.

Va┼íe deti maj├║ pr├şstup k obsahu FreeTime Unlimited na v┼íetk├Żch zariadeniach vr├ítane telef├│nov s Androidom, telef├│nov iPhone, iPadov, Kindlea tablety Fire. Zais┼ąuje, aby sa va┼íe die┼ąa pozeralo na obsah vhodn├Ż pre rodiny bez oh─żadu na to, ak├ę zariadenie pou┼ż├şva.

Echo Dot tretej gener├ície neobsahuje FreeTime Unlimited. Pou┼ż├şvatelia Echo Dot si v┼íak m├┤┼żu k├║pi┼ą FreeTime Unlimited za $3 za mesiac, aby ste si u┼żili v┼íetky funkcie.

Funkcie vhodn├ę pre deti

Detsk├í ed├şcia m├í mno┼żstvo funkci├ş zameran├Żch na deti. Hlasov├Ż asistent Alexa je pri interakcii s de┼ąmi priate─żskej┼í├ş. Jeho reakcie s├║ primeran├ę veku v├í┼ího die┼ąa┼ąa. Neodpoved├í na ot├ízky t├Żkaj├║ce sa dospel├Żch a filtruje explicitn├ę texty na Amazon Hudba. Tie┼ż zabr├íni n├íkupu hlasu, aby va┼íe deti nemohli nakupova┼ą veci online.

Rovnako ako Echo Dot tretej gener├ície, aj ed├şcia Kids umo┼ż┼łuje v├í┼ímu die┼ąa┼ąu ovl├ída┼ą inteligentn├ę zariadenia. Rodi─Źia v┼íak m├┤┼żu ovl├ída┼ą, ktor├ę inteligentn├ę zariadenia m├┤┼żu deti ovl├ída┼ą prostredn├şctvom reproduktora Kids Edition.

Cena a záruka

Detsk├í ed├şcia je o nie─Źo drah┼íia ako Echo Dot tretej gener├ície. Jeho cena bola 70 dol├írov, aj ke─Ć sa ─Źasto pred├íva u┼ż za 55 dol├írov. Echo Dot tretej gener├ície stoj├ş 50 dol├írov, ale v predaji ho m├┤┼żete z├şska┼ą za pribli┼żne 35 dol├írov.

Na ed├şciu Kids sa poskytuje dvojro─Źn├í z├íruka. Ak va┼íe die┼ąa omylom po┼íkod├ş zariadenie alebo prestane z nejak├ęho d├┤vodu fungova┼ą po─Źas dvojro─Źnej z├íru─Źnej doby, Amazon v├ím bezplatne po┼íle nov├Ż. Na Echo Dot je poskytovan├í iba trojmesa─Źn├í obmedzen├í z├íruka.

Echo Dot Kids Edition je dod├ívan├í s ro─Źnou licenciou FreeTime Unlimited, ktor├í v├ím poskytuje pr├şstup k rodi─Źovskej kontrole, knih├ím, filmom, hudbe, hr├ím a telev├şznym rel├íci├ím. Pravideln├ş pou┼ż├şvatelia Echo Dot si musia k├║pi┼ą FreeTime Unlimited za $3 za mesiac, ak maj├║ Amazon Prime alebo $5 za mesiac pre pou┼ż├şvate─żov, ktor├ş nie s├║ Prime.

Záver

Rozhodnutie je celkom jednoduch├ę. Ak kupujete pre svoje deti inteligentn├Ż reproduktor, mali by ste sa pozrie┼ą na ed├şciu Kids. To v├ím, rodi─Źom, poskytne ur─Źit├Ż pokoj v du┼íi. Ale st├íle existuje riziko s├║kromia v├í┼ího die┼ąa┼ąa. Aj ke─Ć m├íte mo┼żnos┼ą stlmi┼ą mikrof├│n, Amazon umo┼ż┼łuje svojim zamestnancom po─Ź├║va┼ą konverz├ície zaznamenan├ę jej inteligentn├Żmi reproduktormi. Spolo─Źnos┼ą ho pou┼ż├şva iba na ├║─Źely zlep┼íenia svojich algoritmov AI, nie na ┼żiadny in├Ż ├║─Źel.