Amazon plány Apple HomeKit a AirPlay 2 podpora vlastných Fire TV

To sme už nejaký čas vedeli Amazon mala v pláne vyrobiť vlastné inteligentné televízory Fire, ktorých prvé modely sa teraz ponúkajú kupujúcim. Spoločnosť odhalila, že do svojich najnovších modelov Fire TV plánuje pridať dve veľké predtým neohlásené funkcie: podporu pre AppleHomeKit a AirPlay 2.

Amazon teraz predáva svoju vlastnú značku Fire TV 4-Série 4K UHD a inteligentné televízory Fire TV Omni Series 4K UHD v rôznych veľkostiach, pričom všetky sú poháňané firemnou platformou Fire TV. Podľa The Verge, Amazon odhalil, že čoskoro pridá podporu pre AirPlay 2 a HomeKit, vďaka čomu sú inteligentné televízory príťažlivejšie pre spotrebiteľov, ktorí sú oddaní Appleekosystém.

AirPlay 2 je v podstate Appleverzia castingu, ktorá umožňuje vlastníkom zariadení spoločnosti jednoducho a bezdrôtovo odosielať obsah zo svojich počítačov Mac, iPad alebo iPhone do zariadení, ktoré podporujú protokol. Dá sa to použiť napríklad na prehrávanie videa z iPhonu na televízore, ktorý podporuje AirPlay, AmazonFire TV vlastnej značky medzi nimi čoskoro budú.

HomeKit medzitým je Appleodpoveď na trh inteligentných domácností, ktorá umožňuje používateľom spoločnosti ovládať zariadenia s podporou HomeKit pomocou aplikácie Home. Táto podpora umožní Apple používateľov ovládať ich 4-Televízory série alebo Omni-Series Fire využívajúce aplikáciu Home alebo Siri, ak uprednostňujú tohto asistenta Amazonje Alexa.

Nebude to prvýkrát Amazon vytvoril HomeKit a AirPlay 2 podpora dostupná na niektorých inteligentných televízoroch poháňaných Fire TV, hoci spoločnosť stále nepriniesla rovnakú podporu do svojich samostatných Fire TV boxov a palíc. To robí platformu menej príťažlivou Apple používateľov, ktorí sú spokojní so svojím existujúcim televízorom, a namiesto toho ich privádzajú k Apple TV.