Mobiln├ę Spr├ívy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Amazon Pl├ínovanie spustenia slu┼żby dod├ívky potrav├şn v Indii: spr├íva

Amazon, e-obchodn├Ż gigant, sa pozer├í na indick├Ż trh s dod├ívkami potrav├şn a o─Źak├íva sa, ┼że za─Źne svoju vlastn├║ doru─Źovaciu slu┼żbu. Vo ┼ítvrtok sa v spr├íve uv├ídza cit├ícia osoby, ktor├í je s touto z├íle┼żitos┼ąou obozn├ímen├í. Ak pravda, Amazon sa po ukon─Źen├ş UberEats v janu├íri 2020 priprav├ş proti miestnym gigantom dod├ívaj├║cim potraviny, Swiggy a Zomato. Spr├íva prich├ídza takmer mesiac po n├ív┼íteve jej zakladate─ża Jeffa Bezosa v Indii. V ─Źase svojej n├ív┼ítevy Bezos ohl├ísil invest├şciu viac ako $1 mili├írd na pomoc pri digitaliz├ícii sektora mal├Żch a stredn├Żch podnikov v krajine.

Pod─ża TechCrunch, spustenie slu┼żby, ktor├í by bola pon├║kan├í ako s├║─Źas┼ą jedn├ęho z nich Amazon's Prime Now alebo Amazon Nov├í platforma by sa mohla sta┼ą v nasleduj├║cich mesiacoch. Spr├íva tie┼ż dodala, ┼że Amazon pracuje na slu┼żbe u┼ż nieko─żko ┼ítvr┼ąrokov a pl├ínovala jej spustenie sk├┤r, nie je v┼íak jasn├ę, ─Źo sp├┤sobilo oneskorenie. Spolo─Źnos┼ą to u┼ż nejak├Ż ─Źas testuje aj v Bengaluru.

Ke─Ć sa k nej dostanete, Amazon nehovoril ni─Ź o dod├ívke potrav├şn a nespomenul, ┼że sa dozvieme od spolo─Źnosti, ke─Ć m├í ─Źo ofici├ílne odhali┼ą.

ÔÇ×Ver├şme, ┼że v mene na┼íich z├íkazn├şkov budeme inovova┼ą s cie─żom vytvori┼ą pre nich nov┼íie sk├║senosti. V r├ímci tohto z├ív├Ązku neust├íle vyhodnocujeme nov├ę oblasti a pr├şle┼żitosti, ako sa spoji┼ą s na┼íimi z├íkazn├şkmi a sl├║┼żi┼ą im. Vr├ítime sa k v├ím, ke─Ć budeme ma┼ą nie─Źo, ─Źo spolo─Źnos┼ą ozn├ímila spolo─Źnosti Gadgets 360 vo vyhl├ísen├ş.

Pr├íve teraz, Amazon s├║┼ąa┼ż├ş s nieko─żk├Żmi miestnymi a medzin├írodn├Żmi gigantmi v Indii na viacer├Żch vertik├íloch. Pokia─ż ide o potravin├írske v├Żrobky, spolo─Źnos┼ą v auguste minul├ęho roku uviedla na trh AmazonFresh, ktor├í pon├║ka potraviny a potraviny, ─Źo je v priamej konkurencii so za─Ź├şnaj├║cimi podnikmi ako Grofers a Big Basket. Slu┼żba od Amazon je poh├í┼łan├Ż slu┼żbou Prime Now.

AmazonVstup na trh s dod├ívkami potrav├şn m├┤┼że by┼ą pre spolo─Źnos┼ą tie┼ż v├Żhodn├Ż, preto┼że mnoho re┼ítaur├íci├ş prejavuje frustr├íciu z existuj├║cich aplik├íci├ş. Napr├şklad v septembri 2019 indick├í N├írodn├í asoci├ícia re┼ítaur├íci├ş (NRAI) zabrzdila Zomato za roz┼í├şrenie svojho programu ÔÇ×ZlatoÔÇť na svojej doru─Źovacej platforme, pri─Źom uviedla, ┼że je to z├║fal├Ż pokus online potravin├írskeho agreg├ítora ohlbova┼ą sa pot├ípaj├║ce sa bohatstvo jeho vlajkov├í lo─Ć Zlat├Ż program.

V janu├íri tohto roku spolo─Źnos┼ą Uber predala svoj obchod s potravinami na objedn├ívku miestnemu s├║perovi Zomato v├Żmenou za a 90,99% podiel. Ola's Food Panda minul├Ż rok narazila po tom, ─Źo spr├íva tvrdila, ┼że spolo─Źnos┼ą pozastavuje svoju ─Źinnos┼ą, iba 18 mesiacov po jej nadobudnut├ş.

Bitka v┼íak nie je ├║plne vyhran├í, vzh─żadom na pl├íny Flipkartu vst├║pi┼ą na maloobchodn├Ż trh s potravinami a siln├ę postavenie existuj├║cich agreg├ítorov v celej krajine.