Mobiln├ę Spr├ívy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Amazon Hudba vs. Apple Hudba: ktorá platforma na streamovanie hudby je lepšia

Vojna pren├í┼íaj├║ca hudbu sa zahrieva. V┼íetky hlavn├ę spolo─Źnosti vr├ítane Amazon, Apple a Google pon├║kaj├║ jednu alebo druh├║ mo┼żnos┼ą zachytenia rast├║ci trh s prevodovkou, Apple u┼ż zahrnut├ę Apple Hudba ako predvolen├í mo┼żnos┼ą na v┼íetk├Żch telef├│noch iPhone. Spolo─Źnos┼ą Google tla─Ź├ş YouTube Hudba s YouTube Pr├ęmiov├ę komb├í a Amazon integrovala svoju hudobn├║ slu┼żbu s predplatn├Żm Prime.

Pokia─ż ide o prirodzen├Ż dosah k z├íkazn├şkom, obidva Apple a Amazon U┼żite si skvel├ę v├Żhody oproti svojim s├║perom. Apple s├║ v cloude dev├Ą┼ą s pr├şjmami zo softv├ęru a slu┼żieb v┼íetk├Żch ─Źias, do─Źasne Amazon Spolo─Źnos┼ą Prime Music presahuje 55 mili├│nov ─Źlenov.

V tomto pr├şspevku budeme porovn├íva┼ą Amazon Hudba pre Apple Hudobn├ę porovnania bud├║ vych├ídza┼ą z pou┼ż├şvate─żsk├ęho rozhrania, n├íjdenia pon├║k, vlastn├Żch funkci├ş, z├í┼żitkov z po─Ź├║vania hudby, stanovovania cien a ─Ćal┼í├şch. Za─Źnime

Dostupnos┼ą naprie─Ź platformami

Amazon Hudba je k dispoz├şcii v┼íade. Hovor├şme o mobiln├Żch platform├ích, Windows, Mac, web, Echo reproduktory a Fire TV. Apple K hudbe m├íte pr├şstup v syst├ęmoch Android, iOS, Mac, Apple Pozorn├ę inteligentn├ę reproduktory HomePod.

Pou┼ż├şvate─żsk├ę rozhranie

To je d├┤le┼żit├ę: Ak pou┼ż├şvate─ż nem├┤┼że n├íjs┼ą to, ─Źo h─żad├í, m├┤┼że to by┼ą nepr├şjemn├ę a mohlo by to vies┼ą k prechodu na konkuren─Źn├║ slu┼żbu.

Amazon Dr┼żte sa tmavo modr├Żch t├ęm, ktor├ę boli vysk├║┼ían├ę a testovan├ę. T├íto aplik├ícia pou┼ż├şva na navig├íciu medzi ponukami pod┼ítandardn├Ż naviga─Źn├Ż panel.

Amazon    domáca hudba Amazon    dom 2

Ponuka Nastavenia je hore, ─Źo je zvl├í┼ítne. Trojbodov├ę menu v pou┼ż├şvate─żskom rozhran├ş pou┼ż├şva prieh─żadn├║ t├ęmu, ktor├í je so mnou v poriadku.

Apple ┼Żiv├í hudba s pokynmi pre iOS. V syst├ęme iOS 13 ┼ítandardne pou┼ż├şva biele mot├şvy a podporuje tmav├Ż re┼żim.

V┼íetky hlavn├ę mo┼żnosti, ako s├║ kni┼żnica, prehliada─Ź, vyh─żad├ívanie at─Ć. V spodnej ─Źasti.

Apple    dom Apple    dom 2

Ako vo v┼íetk├Żch pr├şpadoch Apple z konfigura─Źnej ponuky nem├┤┼żete vst├║pi┼ą z konfigura─Źnej ponuky zo samotnej aplik├ície. Ak chcete vykona┼ą zmeny, mus├şte prejs┼ą na Nastavenia zariadenia.

Objavte nov├ę piesne

v Amazon Hudba, mus├şte najprv nastavi┼ą Predvo─żby hudby z ponuky Nastavenia. Na z├íklade toho aplik├ícia prisp├┤sob├ş va┼íu domovsk├║ obrazovku.

V hornom pruhu sa zobrazuje nov├Ż album pre vybran├Ż jazyk. Ni┼ż┼íie n├íjdete ┼ípeci├ílne zoznamy vytvoren├ę moder├ítormi, ktor├ę s├║ popul├írne, a zoznamy zalo┼żen├ę na pr├şle┼żitostiach.

Pri prehr├ívan├ş piesne sa pou┼ż├şvate─ż m├┤┼że dotkn├║┼ą trojbodovej ponuky a vybra┼ą mo┼żnos┼ą ÔÇ×klient tie┼ż po─Ź├║vaÔÇť, aby na┼íiel nov├ę skladby na z├íklade zvyklost├ş po─Ź├║vania in├Żch ─żud├ş.

Amazon    nekryt├í Amazon    z├íkazn├şka

Apple Hudba v├ís hne─Ć na za─Źiatku po┼żiada, aby ste si vybrali svoje hudobn├ę z├íujmy. Teraz z aplik├ície otvorte sekciu ÔÇ×Pre v├ísÔÇť, ktor├í navrhne nov├ę zoznamy skladieb, piesne a hudbu pod─ża va┼íich z├íujmov.

Ponuka prehliada─Źa umo┼ż┼łuje n├íjs┼ą nov├ę skladby a albumy pod─ża jazyka. Ide o vertik├ílnu kombin├íciu bannerov, zoznamov skladieb a skladieb v ponuke.

Apple To tie┼ż predstavovalo rozhovor Beats 1 a poskytuje preh─żad o nasleduj├║com albume v dolnej ─Źasti. Integr├ícia r├ídia existuje aj vtedy, ke─Ć po─Źas cestovania po─Ź├║vate r├ídio online.

Apple    hudba pre v├ís Apple    hudobn├Ż roaming

Prehr├íva─Ź hudby a z├í┼żitok z po─Ź├║vania

Bez oh─żadu na to, ko─żko skladieb t├íto slu┼żba pon├║ka, ak z├í┼żitok z po─Ź├║vania nezodpoved├í ozna─Źenej, m├┤┼że vies┼ą pou┼ż├şvate─ża k mo┼żnosti odin┼ítalovania.

Za─Ź├şna sa Amazon Hudba, predvolen├Ż prehr├íva─Ź pou┼ż├şva prieh─żadn├ę pou┼ż├şvate─żsk├ę rozhranie, ktor├ę vyzer├í skvele so v┼íetk├Żmi hlavn├Żmi mo┼żnos┼ąami dole. M├┤┼żete prid├íva┼ą piesne v nepretr┼żitej slu─Źke, pou┼ż├şva┼ą Alexa na prehr├ívanie skladieb a dokonca streamova┼ą hudbu, ktor├í hr├í inteligentn├║ zna─Źku Amazonspeaker a Fire TV.

Testoval som aplik├íciu s M├┤j reproduktor Bluetooth a Bezdr├┤tov├ę sl├║chadl├í, ktor├ę funguj├║, Funguje dokonale, nie je oddych a celkov├í kvalita je udr┼żiavan├í na najvy┼í┼íej ├║rovni. Bohu┼żia─ż, neexistuje ┼żiadna predvolen├í podpora ekvaliz├ęra.

Amazon    prehr├íva─Ź Amazon    Alexa

V poslednej dobe spolo─Źnos┼ą vrhol Amazon HD hudba, bezstratov├í hudobn├í slu┼żba s najvy┼í┼íou ├║rov┼łou kvality. Doteraz je obmedzen├Ż na nieko─żko kraj├şn.

Apple Hudba si vyber├í pou┼ż├şvate─żsk├ę rozhranie prehr├íva─Źa, ktor├ę je pomerne jednoduch├ę a m├í minim├ílnu funk─Źnos┼ą na spodku. Vzh─żadom na uzavret├║ povahu Apple V pr├şpade ekosyst├ęmu funguje funkcia casting iba s Apple zariadenie ako Apple Reproduktory TV a HomePod.

Klepnite na ponuku s tromi bodkami a pos├║vacia ─Źas┼ą v├ím umo┼ż┼łuje p├í─Źi┼ą skladby, navrhova┼ą menej podobn├Żch skladieb a ─Ćal┼íie vlastn├ę mo┼żnosti.

Apple    prehr├íva─Ź Apple    EQ

Apple Hudba pon├║ka podporu EQ, ale v aplik├ícii nie je k dispoz├şcii. Mus├şte prejs┼ą do ─Źasti Nastavenia> Apple Hudba> Prehr├ívanie> EQ a vyberte pr├şslu┼ín├ę nastavenie.

Z├í┼żitok z po─Ź├║vania je najlep┼í├ş. Amazon Hudba

vlastnosti

Amazon Hudba integrovala do aplik├ície hlasov├ęho asistenta Alexa. M├┤┼żete ho po┼żiada┼ą, aby pre v├ís zahral ak├║ko─żvek skladbu.

Medzi ─Ćal┼íie funkcie patr├ş automatick├ę vypnutie ─Źasova─Źa na vypnutie slu┼żby po stanovenom ─Źase, offline odpor├║─Źania na automatick├ę s┼ąahovanie skladieb, s┼ąahovanie hudby, normaliz├ícia hlasitosti, aby sa udr┼żala rovnov├íha medzi v┼íetk├Żmi skladbami a ─Ćal┼íie.

Amazon    vlastnosti Amazon    vlastnosti 2

Apple Hudba ako predvolen├í slu┼żba pou┼ż├şva in├║ Apple slu┼żby Podporuje skratky Siri, m├í r├ídiov├║ integr├íciu, automatick├ę s┼ąahovanie, schopnos┼ą nastavi┼ą limity hlasitosti a ─Ćal┼íie.

Apple    hudobná charakteristika

cena

Amazon Hudba je s├║─Źas┼ąou Amazon Prim├írne predplatn├ę Za 99 dol├írov ro─Źne dostane niekto jednoro─Źn├ę predplatn├ę Prime Prime, po┼ítovn├ę zdarma a pr├şstup k nemu Amazon Hudba

Apple Bezplatn├í hudba po─Źas prv├Żch troch mesiacov. Potom to stoj├ş 10 dol├írov mesa─Źne za osobn├Ż bal├şk a 15 dol├írov mesa─Źne za rodinn├ę bal├ş─Źky, ─Źo v├ím umo┼ż┼łuje prida┼ą do skupiny ─Ćal┼í├şch p├Ą┼ą ─żud├ş.

Vylep┼íite svoj hudobn├Ż z├í┼żitok

Ako vid├şte z vy┼í┼íie uveden├ęho porovnania, obe aplik├ície maj├║ oproti sebe v├Żhody. Apple Hudba svieti integr├íciou Siri, u┼ż├şvate─żsk├ę rozhranie vyzer├í lep┼íie a cena je flexibiln├í. Amazon Vr├í┼ąte sa k integr├ícii Alexa a rozsiahlej podpore ekosyst├ęmov.

─Äal┼íie: YouTube Hudba je schopn├í ponuka od vyh─żad├ívacej spolo─Źnosti. Pre─Ź├ştajte si pr├şspevok uveden├Ż ni┼ż┼íie pre porovnanie Amazon Hudba

Table of Contents