Amazon Echo vs Apple HomePod: čo potrebujete?

V súčasnosti existuje veľa možností pre inteligentné reproduktory. L ‘Amazon Proti je pravdepodobne najznámejšia ozvena Apple HomePod, menej vybavené a menšie. Obe zariadenia dokážu robiť to isté: prehrávať hudbu, kontrolovať inteligentné domáce zariadenia, reagovať na hlasové povely, odosielať správy, ale nerobia to isté alebo rovnako.

Pri porovnaní Amazon Echo e Apple HomePod, pochopenie toho, ktoré zariadenie je pre vás najlepšie, závisí od množstva vecí, vrátane najdôležitejších funkcií a ďalších zariadení a služieb, ktoré chcete používať.

Inteligentný asistent: Eco

Inteligentný reproduktor robí inteligentným integrovaným asistentom aktivovaným hlasom. Pre HomePod je to Siri. Pre Echo je to Alexa. Aby ste z týchto nástrojov vyťažili maximum, odporúčame, čo môže urobiť najviac.

Je to Alexa. Siri je síce dobrý (a je hlboko integrovaný do ekosystému Apple, diskutované neskôr), Alexa je lepšia. Alexa dokáže viac, vďaka „zručnostiam“ vytvoreným vývojármi tretích strán.

HomePod podporuje iba niektoré zručnosti tretích strán. Testy navyše zistili, že Alexa je presnejší pri odpovedaní na otázky a odpovedaní na príkazy ako Siri.

Streamovanie hudby: na par

Echo aj HomePod podporujú veľa streamovacích služieb, takže výber toho najlepšieho bude pravdepodobne závisieť od vášho obľúbeného poskytovateľa hudby. Echo ponúka natívnu podporu pre všetky veľké mená – Spotify, Pandora atď. –

leč Apple Music. Môžete však reprodukovať Apple Hudba pri ozvene cez Bluetooth. Na druhú stranu HomePod má iba zabudovanú podporu Apple Hudba, ale umožňuje vám hrať s AirPlay všetky ostatné služby.

Ak ste ťažkým používateľom Apple Hudba, HomePod ponúkne lepší zážitok, pretože podporuje hlasové povely Siri a ponúka lepší zvuk (nižšie), ale fanúšikovia Spotify môžu uprednostňovať Echo.

Správy a hovory: Eko (ale niečo)

Echo aj HomePod vám môžu pomôcť komunikovať prostredníctvom telefónu alebo SMS. Presný spôsob, akým postupujú, sa však mierne líši. HomePod nezvoní sám; radšej môžete preniesť hovor z vášho iPhone na HomePod a použiť ho ako hlasitý odposluch.

Na druhej strane môže Echo uskutočniť hovor priamo zo zariadenia a niektoré modely Echo dokonca podporujú videohovory. Pre textové správy ponúkajú obe zariadenia v podstate rovnakú funkcionalitu s tým rozdielom, že Echo neposiela správy prostredníctvom zabezpečenej platformy iMessage pre Apple, čo HomePod robí.

Viac používateľov: Eco

Ak máte doma viac ako jednu osobu, ktorá chce inteligentný reproduktor používať, je práve teraz najlepším riešením Echo. Je to preto, že Eco môže rozlišovať medzi hlasmi, učiť sa, komu patria, a na základe toho reagovať rôznymi spôsobmi. HomePod to teraz nemôže urobiť.

Nejde iba o obmedzenie, ale o riziko súkromia. Pretože program HomePod nedokáže určiť, či je váš hlas váš, môže niekto prísť do vašej domácnosti, požiadať Siriho, aby si prečítal textové správy a vypočul si ich (pokiaľ je váš iPhone doma, teda).

Očakávajte, že zariadenie HomePod získa aj podporu pre viacerých používateľov a lepšie opatrenia na ochranu osobných údajov, ale Echo je v súčasnosti pred týmito vecami.