Mobiln├ę Spr├ívy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Amazon Dod├ívky tie┼ż ovplyvnen├ę pondelok Blues, ┼ítudijn├ę n├íroky

Pondelok blues ovplyv┼łuje nielen zamestnancov, ktor├ş sa vracaj├║ do pr├íce po v├şkende, ale aj dopady Amazon Vedci tvrdia, ┼że dod├ívky bal├şkov s├║ na ├║kor v├Żkonu dod├ívate─żsk├ęho re┼ąazca.

Oliver Yao, profesor analytiky rozhodnut├ş a technol├│gie na obchodnej fakulte Lehigh University, zistil, ┼że preru┼íenia procesu, ku ktor├Żm d├┤jde pri odstaven├ş prev├ídzky cez v├şkend, spolu s ─żudsk├Żmi faktormi, ako je napr├şklad ÔÇ×pondelok bluesÔÇť, v pondelok zhor┼íuj├║ v├Żkonnos┼ą dod├ívate─żsk├ęho re┼ąazca.

To znamen├í dlh┼í├ş ─Źas medzi prijat├şm objedn├ívky a jej odoslan├şm, ako aj ─Ćal┼íie chyby pri plnen├ş objedn├ívky, uviedol Yao, ktor├Ż pracoval s v├Żskumn├şkmi z Marylandskej univerzity a Kalifornskej univerzity v San Diegu.

Na dosiahnutie tohto z├íveru spolo─Źnos┼ą Yao a jej kolegovia pou┼żili s├║bor ├║dajov s viac ako 800 000 transak─Źn├Żmi z├íznamami zhroma┼żden├Żmi po─Źas 12-mesa─Źn├ęho obdobia od US General Services Administration, aby presk├║mali zmeny vo v├Żkonnosti oper├íci├ş pod─ża dn├ş v t├Ż┼żdni.

Analyzovali tie┼ż ├║daje o objedn├ívkach a plnen├ş z jedn├ęho z najv├Ą─Ź┼í├şch obchodn├Żch re┼ąazcov v ─î├şne.

Zistili, ┼że ÔÇ×pondelkov├Ż efektÔÇť je prevl├ídaj├║ci a v├Żznamn├Ż.

Napr├şklad ─Źas medzi prijat├şm objedn├ívky a doru─Źen├şm je 9Priemerne o 68 percent dlh┼íie v pondelok ako v ostatn├ę pracovn├ę dni.

V├şkendy vytv├íraj├║ ├║zke miesta v distribu─Źn├Żch centr├ích, ktor├ę sa rie┼íia v pondelok, ke─Ć s├║ objedn├ívky spracov├ívan├ę, vyberan├ę, usporiadan├ę a dod├ívan├ę z├íkazn├şkom.

─Żudia, ktor├ş dokon─Źuj├║ spracovate─żsk├ę ─Źinnosti, maj├║ vplyv na prisp├┤sobenie sa n├ívratu do pr├íce, n├íchylnej┼í├ş k chyb├ím a menej efekt├şvny, uviedla ┼ít├║dia, ktor├í sa objavila v ─Źasopise Information Systems Research.

V├Ą─Ź┼íina mana┼ż├ęrov dod├ívate─żsk├ęho re┼ąazca o tomto vplyve nevie, ale m├┤┼żu podnikn├║┼ą kroky na potla─Źenie efektu ÔÇ×pondelokÔÇť.

Strat├ęgie zah┼Ľ┼łaj├║ zv├Ż┼íenie po─Źtu zamestnancov v pondelok (alebo ktor├Żko─żvek de┼ł po n├ívrate z prest├ívky, vr├ítane sviatkov), menej pondelkov├Żch stretnut├ş a aktiv├şt, ktor├ę sa neplnia, lep┼íia odborn├í pr├şprava, dodato─Źn├Ż plat alebo zdv├şha─Źe n├ílady, ako je bezplatn├í k├íva alebo motiva─Źn├ę rozhovory, a dvojit├í kontrola v pondelok. pr├íca.

Najefekt├şvnej┼í├ş sp├┤sob, ako zmen┼íi┼ą medzeru vo v├Żkone pondelka, je integr├ícia technologick├Żch rie┼íen├ş, ako s├║ syst├ęmy automatizovan├ęho spracovania objedn├ívok, uviedol Yao, ktor├Ż zistil, ┼że pou┼ż├şvanie elektronick├Żch trhov m├┤┼że zlep┼íi┼ą v├Żkonnos┼ą pondelka a┼ż o 90 percent.

Napr├şklad technol├│gia zn├ş┼żi medzeru v pondelok o 94% v ─Źase objedn├ívky, dodanie 71% v ├║pln├Żch objedn├ívkach a 80% v ─Źasti dod├ívok, ktor├ę maj├║ nespr├ívny po─Źet produktov.

ÔÇ×Technol├│gia pom├íha pri nahr├ídzan├ş pr├íce, ke─Ć s├║ ─żudia n├íchylnej┼í├ş k chyb├ím,ÔÇť uviedli vedci. ÔÇ×Spojenia medzi po─Ź├şta─Źmi sa vyh├Żbaj├║ potenci├ílnym ─żudsk├Żm n├ísledkom vypl├Żvaj├║cim z v├şkendovej prest├ívky.ÔÇť