Amazon aktualizuje po┼żiarne telev├şzory na 5,2,4,1 s nov├Żmi funkciami vr├ítane kvality videa a nastavenia ├║dajov

Po┼żiarne telev├şzie sa dnes za─Źali aktualizova┼ą o niektor├ę nov├ę funkcie, ako s├║ nov├ę odpor├║─Źania aplik├íci├ş, kvalita videa, upozornenie na ├║daje a mo┼żnosti vyu┼żitia ├║dajov. Podrobnej┼íie inform├ície a kontrola ├║dajov s├║ ur─Źite u┼żito─Źn├ę pre zodpovedn├║ konzum├íciu obsahu.

Hlavn├ę nov├ę funkcie tejto aktualiz├ície sa s├║stre─Ćuj├║ okolo ├║dajov: kontrola ├║dajov, nastavenie kvality videa a v├Żstrahy ├║dajov. M├┤┼żete vidie┼ą, ko─żko d├ít pou┼ż├şvaj├║ r├┤zne aplik├ície a slu┼żby na va┼íom pr├şstroji Fire TV, a dokonca m├┤┼żete upravi┼ą, ko─żko aplik├íci├ş sa im p├í─Źi Amazon Vide├í m├┤┼żu by┼ą pou┼żit├ę zmenou kvality videa a m├┤┼żu by┼ą upozornen├ę pri sledovan├ş n├írazov. Roz┼í├şrenie bolo podporen├ę va┼íou mesa─Źnou alok├íciou – ak m├íte tak├ę ┼í┼ąastie, ┼że ste v ukon─Źenom spojen├ş. Presn├ę pokyny na nastavenie monitorovania ├║dajov a varovania pre t├Żch, ktor├ş sa zauj├şmaj├║ alebo bohu┼żia─ż po┼żaduj├║, n├íjdete tu.

Aktualiz├ícia obsahuje aj niektor├ę ─Ćal┼íie funkcie, napr├şklad ochranu PIN pre aplik├ície Prime Photos a nov├║ kateg├│riu ÔÇ×Odpor├║─Źan├ę va┼íimi aplik├íciamiÔÇť na domovskej obrazovke. Prv├Ż z nich je celkom samozrejm├Ż, druh├Ż z nich v┼íak na va┼íu plochu prid├í nov├Ż riadok s reklamami na dostupn├Ż obsah vn├║tri podporovan├ę aplik├ície. V├Żvoj├íri, ktor├ş chc├║ vyu┼żi┼ą t├║to nov├║ funkciu, by sa mali pozrie┼ą sem, ale pre spotrebite─żov to v podstate znamen├í iba rovnak├Ż typ odpor├║─Źan├ş Amazon predt├Żm vytvoren├ę, napr├şklad zobrazovanie nov├Żch kn├şh na z├íklade kn├şh, ktor├ę vlastn├şte, m├┤┼żu teraz vo va┼íej telev├şzii Fire TV vytv├íra┼ą ─Ćal┼íie aplik├ície. Napr├şklad spravodajsk├í aplik├ícia, ktor├í zobrazuje viac ─Źl├ínkov, alebo sie┼ąov├í telev├şzna aplik├ícia, ktor├í odpor├║─Źa sledova┼ą ─Ćal┼íie programy.

Najnov┼íia verzia je Fire OS 5,2,4,1, Ak chcete skontrolova┼ą, ktor├║ verziu pou┼ż├şvate, alebo spusti┼ą proces aktualiz├ície:

    vybra┼ą nastavenie > jednotka > o z ponuky Fire TV.Tip: Ak nevid├şte mo┼żnos┼ą ÔÇ×ZariadenieÔÇť, vyh─żadajte Syst├ęm a namiesto toho si to vyberte. H─żada┼ą Verzia firmv├ęru aby ste videli verziu softv├ęru aktu├ílne nain┼ítalovan├║ na va┼íom telev├şzore Fire. vybra┼ą Skontrolujte aktualiz├íciu syst├ęmu aby ste zistili, ─Źi existuje aktualiz├ícia softv├ęru pre va┼íe zariadenie

Ak je aktualiz├ícia k dispoz├şcii, stiahne sa automaticky. Po dokon─Źen├ş s┼ąahovania vyberte polo┼żku Nain┼ítalujte aktualiz├íciu syst├ęmu na okam┼żit├║ in┼ítal├íciu aktualiz├ície. V opa─Źnom pr├şpade sa aktualiz├ícia nain┼ítaluje automaticky pri najbli┼ż┼íom re┼ítarte Fire TV alebo po tom, ─Źo bola jednotka v re┼żime dlhodob├ęho sp├ínku dlh┼íie ako 30 min├║t.

T├íto aktualiz├ícia by sa mala za─Źa┼ą ─Źoskoro spusti┼ą pre zariadenia Fire TV 1. a 2. Gen, ako aj pre Fire TV Stick (s dia─żkov├Żm ovl├ída─Źom Alexa a bez neho).

Sk├║ste postupova┼ą