Amazon Ahoj, Disney používa Alexa so Star Wars, Pixar, Marvel

Amazon práve oznámili, že sa spojili s Disney, aby vytvorili nový systém založený na Alexa s názvom Hey Disney! Tento nový systém vytvára „vlastného asistenta“. Amazonmozog, ambient computing a duševné vlastníctvo spoločnosti Disney, aby vytvorili elektráreň viacerých značiek. Táto nová služba bude v blízkej budúcnosti fungovať „spolu s Alexou“ s niektorými zariadeniami.

Zážitok Hey Disney bude spočiatku fungovať v spojení s parkmi Disney. Používatelia budú mať inteligenciu Alexa s osobnosťami Hey Disney, ale bude k dispozícii aj pre zariadenia Echo „doma“.

Používatelia si budú môcť zakúpiť prístup k Hey Disney za Amazon Echo zariadenia doma. Echo Show 5 bude mať Mickey inšpirovaný stánok od Otterbox na spustenie systému Hey Disney v blízkej budúcnosti. Práve teraz, Amazon neprezradil dátum vydania ani cenu tohto nového stánku alebo služby Hey Disney.

AKTUALIZÁCIA: “Ahoj Disney!” budú bezplatné Amazon Zariadenia Echo v hotelových izbách Disney Resort vo Walt Disney World Resort od roku 2022. Hey Disney bude možné zakúpiť v Spojených štátoch v obchode Alexa Skills Store „na použitie na všetkých podporovaných zariadeniach Echo“ od roku 2022. Nový Otterbox Disney (Mickey) predstavuje Echo Show 5 bude k dispozícii na predobjednávku od tohto týždňa za približne 25 USD.

Amazon a Disney tiež vydá Disney Magical Companion, ktorý tiež vyvinul „od základu“ pomocou Disney Amazon Vlastný asistent. Ahoj Disney bude spolupracovať s „podporovanými zariadeniami Echo“ s postavami od Disney, Pixar, Marvel, Hviezdne vojny a ďalšie.

Toto vydanie hlasového asistenta Hey Disney bude po prvýkrát k dispozícii na zariadeniach Echo s oficiálnym vlastným asistentom Alexa. Je vysoko pravdepodobné, že v budúcnosti uvidíme viac vlastných asistentov Alexa od iných značiek ako Disney – stačí počkať a uvidíte.

Viac informácií o všetkých produktoch nájdete na časovej osi nižšie Amazon odhaľuje dnes a zostaňte naladení, keď sa dozvieme viac o Hey Disney!