Amazfit GTR 3 a GTS 3 priniesť na trh inteligentných hodiniek viac možností

The Apple Watch pravdepodobne dominuje na trhu inteligentných hodiniek a nositeľné zariadenia Samsung sa teraz po prechode na Wear OS stali ešte výraznejšími. Tie však nie sú jedinou hrou v meste, aj keď vezmete do úvahy niekoľko značiek, ktoré používajú platformu inteligentných hodiniek Google. Sú takí, ktorí sa rozhodli vydať sa vlastnou cestou pomocou vlastného operačného systému. Amazfit, užšie spojený s Xiaomi ako Amazon napriek názvu je jednou z takýchto značiek a pridáva ďalšie tri inteligentné hodinky, aby sa pripojili k už tak preplnenej aréne nositeľov.

V porovnaní s rád Apple, Samsung a dokonca aj Mobvoi, Amazfit je nepochybne menšia značka, ktorá za svoju popularitu vďačí svojej asociácii so spoločnosťou Xiaomi. V priebehu rokov si však vytvorila meno vďaka inteligentným hodinkám, ktoré sa pýšia výdržou batérie niekoľko dní či dokonca týždňov. Tento rok prináša nie jeden, dokonca ani dva, ale tri inteligentné hodinky, aj keď to druhé je trochu podvod, pretože tretie je skutočne „Pro“ variant.

Amazfit GTR 3 Pro sú jednoznačne vlajkovou loďou inteligentných hodiniek spoločnosti v tomto roku z hľadiska funkcií aj ceny. S veľkým kruhom 145-palcová obrazovka AMOLED sa inteligentné hodinky môžu pochváliť schopnosťou sledovať viac ako 150 aktivít a biometrických údajov vrátane srdcovej frekvencie a hladiny kyslíka v krvi. To znamená, že tieto funkcie majú vplyv na výdrž batérie a GTR 3 Pro je inzerované, že vydrží približne 12 dní, kým bude potrebné dobitie.

Naproti tomu menšie 139-palcový Amazfit GTR 3 sľubuje 21 dní používania. To môže prísť na úkor niektorých funkcií, najmä v senzoroch, ktoré má k dispozícii. Zaujímavosťou je hranatý Amazfit GTS 3 vydrží iba 12 dní pri priemernom používaní a bez jeho nepretržitého sledovania GPS, hoci súprava funkcií je na rovnakej úrovni ako GTR 3.

To je pravdepodobne dôvod, prečo oba Amazfit GTR 3 a GTS 3 začínajú na 179,99 USD, zatiaľ čo GTR 3 Pro stojí 229,99 dolárov. Spolu s týmito inteligentnými hodinkami Amazfit ponúka vývojárom aj svoj Zepp OS ako alternatívnu nositeľnú platformu tým, že poskytuje nástroje na uľahčenie vytvárania ciferníkov a aplikácií. To bude rozhodujúce pre úspech inteligentných hodiniek Amazfit, ktoré napriek kompatibilite so zariadeniami Android aj iOS budú prirodzene zaostávať, pokiaľ ide o aplikácie.