Alienware oslavuje 25 rokov s novou vlajkovou loďou herného desktopu

V začiatkoch PC hier boli aj tie najlepšie herné PC nudné béžové škatule. Jednou zo spoločností, ktorá to začala meniť a ponúkať hráčom niečo, čo vyzeralo rovnako dobre, ako to fungovalo, bol Alienware. Pôvodne bol Alienware samostatným výrobcom herných počítačov, ale Dell ho nakoniec kúpil. Alienware teraz oslavuje 25. výročie a v rámci tejto oslavy odhalil novú vlajkovú loď herného desktopu.

Prepracovaný Alienware Aurora je najpozoruhodnejší pre svoje atraktívne šasi, ktoré sa zameriava na štýl a chladiaci výkon. Špičkový herný hardvér generuje veľa tepla, takže chladenie je veľmi dôležité, aby hry fungovali plynule. Nová Aurora má dizajn pod holým nebom, ktorý reorganizuje interiérové ​​komponenty, aby majiteľovi poskytol prístup k modernizácii po ceste, zlepšil prúdenie vzduchu, zlepšil akustiku a lepšie vedenie káblov.

Pri pohľade cez bočné okno nie je vidieť žiadny kábel. Nielenže vďaka absencii viditeľných káblov vyzerá stroj lepšie, ale zlepšuje sa aj chladenie. Alienware hovorí, že nový dizajn pod holým nebom zväčšil objem podvozku o 50 percent bez rozšírenia celkovej stopy. Vylepšené chladenie si nárokuje aj päťpercentný nárast grafického výkonu.

Aurora má štyri 120 mm ventilátory a voliteľné kvapalinové chladenie. Okrem toho má šasi vylepšené prúdenie vzduchu s vzduchovými kanálikmi v tvare včelieho plástu na prednej strane, ktoré umožňujú prúdenie chladného vzduchu cez základnú dosku a ďalšie komponenty pred výstupom zo zadnej časti šasi. Napriek zlepšenému výkonu chladenia je v porovnaní s minulou generáciou Aurora nový stroj o 16 percent tichší pri nečinnosti, o deväť percent tichší pri úlohách náročných na CPU a o 15 percent tichší pri pretaktovaní.

Každý, kto mal pri stole špičkovú hernú súpravu, vie, že veľmi hlasná a tichá prevádzka je vždy vítaná. Nová Aurora je dostupná v dvoch farbách exteriéru s názvom Lunar Light a Dark Side of the Moon. Kupujúci si môžu vybrať aj voliteľný priehľadný ľavý bočný panel, ktorý poskytuje pohľad na tmavú základnú dosku vo vnútri osvetlenú až ôsmimi zónami prispôsobiteľného osvetlenia. K dispozícii je tiež voliteľný magnetický kryt, ktorý skrýva káble a skrýva porty na zadnej strane. Šasi nevyžaduje žiadne nástroje na otvorenie a prístup ku komponentom. Ceny a dostupnosť novej Aurory nie sú v súčasnosti oznámené.