Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Aký je správny nástroj na tvorbu stránok WordPress?

Snažíte sa vybrať medzi Divi vs Elementor?

Keďže ide o dva z najpopulárnejších doplnkov na tvorbu stránok WordPress, nemyslím si, že sa nejakým spôsobom pokazíte.

Určite však existujú určité dôležité vlastnosti a cenové rozdiely medzi spoločnosťami Elementor a Divi, ktoré by ich mohli prinútiť ísť tak či onak.

To je to, čo sa vám pokúsim pomôcť nájsť v tomto príspevku. Začnem ponorením sa do funkcií, ktoré sú medzi prvkami Elementor a Divi takmer rovnaké. Potom zdôrazním opak a uvidím, čo je iné.

Na záver porovnám výkon a ceny, ďalšie dva dôležité aspekty mimo zoznamu funkcií.

Ste pripravení začať? Začnime porovnávať.

Divi vs Elementor: Čo je to rovnaké?

Tieto dva doplnky na tvorbu stránok sú v hornej časti hry, takže začnime porovnaním toho, čo majú spoločné. Je zrejmé, že tu a tam sú stále menšie rozdiely funkcií, ale to sú hlavné funkcie, ktoré získate bez ohľadu na to, aký doplnok si vyberiete.

Vizuálne rozhrania drag-and-drop

Začnime od najzákladnejšej úrovne: rozhrania.

Divi aj Elementor vám poskytujú vizuálne rozhranie drag-and-drop s online editáciou.

To znamená, že svoju stránku budete môcť navrhnúť a pritom presne vidieť, čo uvidia vaši návštevníci. Text môžete upravovať jednoduchým kliknutím a napísaním na stránku.

V prípade Divi získate editor s plnou šírkou bez pevných prvkov rozhrania Divi, ktorý sa nachádza nad jediným tlačidlom v dolnej časti a po kliknutí naň sa rozbalia niektoré možnosti.

Na pridanie a konfiguráciu modulov použijete plávajúce tlačidlá, ktoré sa zobrazia, keď umiestnite kurzor myši nad svoj návrh:

Rôzne farby predstavujú rôzne typy modulov.

Na konfiguráciu jednotlivých modulov sa použije kontextové okno s konfiguráciou. Môžete zmeniť veľkosť kontextového okna a presunúť ho pomocou drag and drop, čo je pekná funkcia.

Elementor naopak používa pevný ľavý panel, ktorý je vždy viditeľný. Toto nevytvára taký pohlcujúci zážitok z dizajnu, ale osobne považujem za pohodlnejšie interagovať s pevným bočným panelom namiesto použitia plávajúcich tlačidiel, ktoré sa objavujú a miznú pre všetko (ako je to v prípade Divi):

Rozhranie Elementor

Ak chcete nakonfigurovať miniaplikáciu alebo sekciu, kliknutím na ňu otvorte jej nastavenia na bočnom paneli:

Nastavenia prvkov

Čo je lepšie? Myslím si, že sa to skutočne týka osobných preferencií.

Osobne preferujem rozhranie Elementor a zistím, že mi umožňuje rýchlejšie a ľahšie vytvárať stránky. Tiež zistím, že samotné rozhranie je rýchlejšie a bezchybnejšie v porovnaní s Divi. To je však len môj názor a viem, že veľa ľudí, ktorí uprednostňujú Divi (čo dokazuje jeho popularita).

Myslím si, že naozaj musíte vyskúšať oboje, pretože je pre mňa nemožné vyhlásiť definitívneho víťaza za niečo subjektívne.

Podrobné možnosti štýlu

Divi aj Elementor sú dva z najlepších doplnkov na tvorbu stránok WordPress, pokiaľ ide o možnosti dizajnu a štýlu, ku ktorým máte prístup.

Samozrejme, tu a tam sú nejaké malé rozdiely. Celkovo však ponúkajú viac možností štýlov a rozloženia ako priemerný doplnok na tvorbu stránok WordPress.

Nie som si istý, ako tu urobiť objektívne porovnanie, pretože existuje toľko malých funkcií, ktoré idú do „štýlu a dizajnu“. Niektoré z najvýznamnejších funkcií, ktoré ponúkajú, sú:

  • Oddeľovače tvarov
  • Vlastné medzery
  • Prispôsobenie polohy modulov
  • Animačné efekty ako posúvanie paralaxou

Konfigurácia responzívneho rozloženia

V prípade Divi a Elementor všetky rozloženia, ktoré vytvoríte, zodpovedajú predvolene. Inými slovami, vaše návrhy budú automaticky fungovať na počítačoch, tabletoch a smartfónoch.

Obe však tiež robia veci ešte o krok ďalej a umožňujú vám tiež prispôsobiť citlivé nastavenia svojich návrhov.

Napríklad Divi aj Elementor vám umožňujú používať rôzne nastavenia štýlov založené na zariadeniach pre návštevníkov. Niektoré moduly môžete skryť aj pred návštevníkmi, napríklad skryť veľký obrázok na mobilných zariadeniach.

Funkčnosť generátora tém

Divi aj Elementor sa už neobmedzujú iba na obsah jednej stránky, ale umožňujú vám tiež navrhnúť celú tému WordPress pomocou rovnakého vizuálneho rozhrania drag-and-drop.

Elementor prvýkrát vydal vytváranie tém, zatiaľ čo Divi nedávno pridal túto funkciu s Divi 4,0,

Čo je to budovanie tém?

Vytváranie tém v podstate eliminuje potrebu motívu WordPress tým, že vám umožňuje navrhnúť celú tému WordPress pomocou nástroja na vytváranie a presúvanie myšou. Môžete napríklad vytvoriť šablóny pre:

  • hlavička
  • zápätie
  • Jednotlivé príspevky a stránky (napríklad individuálny blogový príspevok)
  • Archivujte stránky (napríklad stránku, ktorá obsahuje všetky vaše príspevky na blogu)

Okrem dynamického zahrnutia natívnych informácií WordPress, ako je napríklad názov blogového príspevku, môžete na vkladanie informácií o vlastnom poli použiť aj tvorcov motívov oboch doplnkov.

S Divi môžete usporiadať rôzne časti tematických šablón pomocou rozhrania na pozadí, ako je toto:

Tvorca témy Divi

Na vytvorenie skutočných častí tematickej šablóny, napríklad hlavičky, použijete predný vizuálny tvorca. Pomocou funkcie dynamického obsahu môžete vložiť informácie o webe, ako je názov a slogan vašej stránky:

Divi dynamický obsah

S prvkom Elementor pôjdete priamo do vizuálneho generátora, aby ste navrhli svoju časť tematickej šablóny. Získate tiež niekoľko vyhradených widgetov pre časť šablóny spolu s funkciou dynamického obsahu, ktorú môžete použiť na ľubovoľný widget:

Dynamický prvok alebo obsah

Po zverejnení šablóny témy si môžete vybrať, kam ju chcete použiť, napríklad ju stačí použiť pre konkrétnu kategóriu príspevkov:

Generátor tematických prvkov

Vo všeobecnosti sú obaja tvorcovia tém dosť silní.

Podpora pravým tlačidlom myši

Divi aj Elementor majú podporu pravého kliknutia, čo je medzi tvorcami stránok WordPress úplne jedinečné.

Kliknutie pravým tlačidlom sa môže javiť ako malá vec, ale je užitočné, ak chcete zrýchliť pracovný tok. Napríklad môžete rýchlo:

  • Kopírovanie štýlov medzi miniaplikáciami
  • Duplicitné widgety
  • Odstránenie miniaplikácií
  • Uložte šablóny
  • Atď.

Toto je kontextové menu v Divi:

Divi kliknite pravým tlačidlom myši

A tu je menu v ponuke Elementor pravým tlačidlom myši:

Elementor right-clcik

Divi vs Elementor: čo je iné

Teraz, keď poznáte niektoré podobnosti medzi Elementorom a Divim, pozrime sa na niektoré z hlavných rozdielov.

Elementor má popup generátor

Jeden z najväčších rozdielov vo vlastnostiach je, že Elementor obsahuje vlastný nástroj na vytváranie automaticky otváraných okien, zatiaľ čo Divi nie.

S nástrojom na vytváranie vyskakovacích okien Elementor môžete použiť rovnaké rozhranie prvku Elementor na navrhovanie vyskakovacích okien a ich zobrazovanie kdekoľvek na vašom webe.

Stále však môžete používať celú škálu miniaplikácií spoločnosti Elementor, čo znamená, že môžete vytvárať:

  • Vyskakovacie okná e-mailu na odber
  • Start / Popup Registry
  • Kontextové okná propagácie / CTA
  • Atď.

Elementor Popups

Divi nezahŕňa zabudovaný vyskakovací generátor, ako je ten, ktorý získate s prvkom Elementor, hoci existujú doplnky tretích strán, ako napríklad Divi Overlays, ktoré vám umožnia použiť Divi na navrhovanie vyskakovacích okien.

Nákupom Divi získate tiež prístup k doplnku na odber e-mailov spoločnosti Bloom (naše hodnotenie). Umožňuje vám vytvárať kontextové okná na odber e-mailov, ale nie je tak flexibilný ako modul Popup Builder, pretože neexistuje generátor drag and drop.

Divi má vstavané testy A / B

Toto je funkcia, ktorú nebudú využívať všetci, ale ak ste zameraní na marketing, budete milovať skutočnosť, že Divi prichádza so vstavaným testovaním A / B na optimalizáciu svojich návrhov.

Kliknutím pravým tlačidlom myši na ktorýkoľvek modul môžete rýchlo otočiť A / B / n test a zistiť, ako fungujú rôzne varianty ktoréhokoľvek modulu. Môžete napríklad vyskúšať rôzne:

  • titulky
  • tlačidla
  • obraznosť
  • Atď.

Divi A / B testovanie

Ak plánujete vytvorenie vstupných stránok a podobne, pravdepodobne nájdete túto funkciu ako veľmi užitočnú.

Vďaka tomu môžete vyskúšať A / B Elementor pomocou riešení tretích strán, ako je napríklad Google Optimize. K dispozícii je tiež doplnok tretej strany s názvom Split Test For Elementor. Nie je to také pohodlné ako Divi.

Divi prichádza v téme a vo verzii doplnku

Elementor je iba doplnok. Zatiaľ čo tím spoločnosti Elementor ponúka svoje vlastné základné témy s názvom Ahoj, navrhnuté na použitie s prvkom Elementor Theme Builder, Elementor je samostatný doplnok.

Na druhej strane Divi prichádza v tematickej a doplnkovej verzii.

Nemusím nevyhnutne vedieť, či je to obrovská výhoda alebo nevýhoda, alebo či vám to dokonca niečo zmení … ale určite je to rozdiel.

Prostredníctvom témy Divi môžete zaistiť dokonalú synchronizáciu nástroja na tvorbu tém a stránok, čo má určitú príťažlivosť.

Zároveň však pre spoločnosť Elementor existujú nejaké skvelé motívy tretích strán, takže to nie je také, ako by ste to dokázali s prvkom Elementor.

Divi má návrhové balíčky a viac šablón, Elementor má iba šablóny (väčšinou)

Divi aj Elementor obsahujú veľa skvelo vyzerajúcich šablón, ktoré môžete importovať, takže táto časť je rovnaká.

K šablónam sa však pristupujú trochu inak.

S Divi získate niečo, čo sa nazýva návrhové balíčky, ktoré sú ako súpravy tematických šablón vytvorené pre konkrétne miesta. Napríklad, ak chcete vytvoriť webovú stránku pre telocvičňu, návrhový balík Divi bude obsahovať niekoľko šablón pre:

  • domov
  • Stránka triedy
  • O stránke
  • Kontaktná stránka
  • Atď.

Vo svojich 158 dizajnových balíkoch má Divi úžasné množstvo 1.167 rôznych šablón stránok, čo je určite väčšia zbierka medzi nimi.

Divi šablóny

Šablóny elementov sú zväčša iba jedinečné šablóny. Môžete napríklad nájsť šablónu vstupnej stránky alebo šablónu stránky so službami, ale nemusia mať nevyhnutne nastavený motív.

Šablóny elementov

Všimnite si, že spoločnosť Elementor pomaly začína zavádzať svoj vlastný ekvivalent návrhových balíkov nazývaných súpravy stránok. V súčasnosti má Elementor iba sedem súprav miest, zatiaľ čo Divi má viac ako 150 návrhových balíkov, takže to stále považujem za rozdiel. Tím spoločnosti Elementor sa snaží každý mesiac pridať novú súpravu lokality, takže táto zbierka by sa mala časom rozrastať … ale stále sa Divi v tej miere stále priblíži.

Elementor má väčší trh tretích strán

Jednou z najlepších vecí, ktorá sa týka zariadení Divi a Elementor, je, že nájdete rozšírenia tretích strán, ktoré ďalej vylepšujú funkcie hlavných doplnkov.

Aj keď obaja tvorcovia stránok majú vynikajúce trhy tretích strán, v tomto ohľade by ste spoločnosti Elementor mali dať výhodu.

Skutočnosť, že spoločnosť Elementor má bezplatnú verziu a v dôsledku toho väčší podiel na trhu, prinútila viac externých vývojárov, aby vytvorili rozšírenia spoločnosti Elementor.

Ak napríklad hľadáte výraz „Divi“ na stránke WordPress.org, pri vyhľadávaní výrazu „Elementor“ sa zobrazí 22 stránok s výsledkami, získate 48 stránok s výsledkami.

Opäť sú obaja celkom dobrí a lepší ako priemerní tvorcovia stránok. Myslím si, že tu je Elementor.

Divi vs Elementor Performance

Aby som zmeral relatívny výkon medzi Divi vs Elementor, vytvoril som dve základné vzorové stránky pomocou ekvivalentných modulov a potom som ich spustil pomocou nástrojov na testovanie výkonu, aby som zistil, ako sa veci vyvíjajú.

Obe stránky používajú Airi ako základnú tému a tu sú použité moduly:

  • gombík
  • Kruhové počítadlo
  • svedectvo
  • Cenová tabuľka

Rozloženie je super barebone, ale mali by vám dať dobrú predstavu o relatívnom výkone každého doplnku.

Aby som to vyjasnil, používam verziu Divi plugin (Divi Builder) s témou Airi, aby som to urobil hladkým porovnaním. Myslím, že nepoužívam tému Divi.

Takto Divi hral:

Divi predstavenie

A takto vykonal Elementor:

Prvok alebo výkon

O časy načítania stránky by som sa veľmi nestaral, pretože ide iba o jednorazový test. Takto sa však porovnáva veľkosť stránky a HTTP požiadavky medzi Divi a Elementor:

Veľkosť stránkyHTTP požiadavky
divi555 kB28
Elementor477 KB42

Elementor mal teda menšiu veľkosť súboru, zatiaľ čo Divi malo menej požiadaviek HTTP.

Stále však poskytnem Elementorovi miernu výhodu, pretože Divi má zabudovanú optimalizáciu skriptov, ktorá pomáha vysvetliť, prečo má menej požiadaviek HTTP pripravených na použitie. S prvkom Elementor však môžete urobiť niečo podobné – potrebujete iba bezplatný doplnok tretej strany, napríklad Autoptimize.

To znamená, že ak použijete Autoptimize (alebo iný doplnok, ako je WP Rocket), budete môcť kombinovať skripty Elementoru a podobne znížiť počet HTTP požiadaviek na vašom webe.

Pokiaľ implementujem osvedčené postupy programu WordPress, ako napríklad zreťazenie súborov pomocou programu Autoptimize alebo WP Rocket, domnievam sa, že prvok Element je o niečo vpredu, pretože v teste mal menšiu veľkosť stránky. Divi však stále ponúka solídny výkon pre doplnok na tvorbu stránok.

Divi vs Elementor Ceny

Pokiaľ ide o to, či je lacnejšie používať server Elementor vs Divi, záleží to na tom, koľko stránok potrebujete.

Po prvé, slon v miestnosti: Elementor ponúka veľkorysú bezplatnú verziu, zatiaľ čo Divi prichádza iba v prémiovej verzii.

S bezplatnou verziou produktu Elementor môžete urobiť veľa. Takže ak pre vás bezplatná verzia funguje, myslím si, že v tomto prípade je zrejmé, že si vyberiete Elementora pred Divim.

Ak potrebujete prístup k prémiovým funkciám, situácia nie je tak jasná.

Elementor bude lacnejší, ak ho budete potrebovať iba na jednej stránke, zatiaľ čo Divi bude lacnejší, ak ho budete potrebovať na viacerých webových stránkach.

Elementor používa licenčný prístup založený na stránkach s tromi možnosťami:

  • Osobné – 49 dolárov za web
  • Plus: 99 dolárov za tri stránky
  • Expert: 199 dolárov za 1, 000 stránok (v podstate neobmedzené, ale obmedzené na 1, 000, aby sa zabránilo zneužitiu)

Všetky tieto plány sa týkajú ročnej licencie. Aj keď svoju prvú verziu programu Elementor Pro budete môcť používať aj po prvom roku, budete ju musieť obnoviť, aby ste mohli naďalej dostávať podporu a aktualizácie.

Divi má iba dva cenové plány, ktoré vám umožňujú používať Divi na neobmedzených webových stránkach:

  • Ročný prístup: 89 dolárov s ročnou podporou a aktualizáciami.
  • Celoživotný prístup: 249 USD s celoživotnou podporou a aktualizáciami.

Okrem toho, že oba plány vám umožňujú používať Divi na neobmedzenom webe, je tu aj ďalšia veľká výhoda.

Táto cena vám umožní prístup ku všetkým produktom Elegant Themes. To zahŕňa zásuvný modul na odoberanie e-mailov spoločnosti Bloom (naše hodnotenie), zásuvný modul na výmenu sociálnych médií Monarch a ďalšie.

Všetky úvahy, Divi Builder je určite lacnejšie používať na viacerých webových stránkach, ktoré by vás mohli posunúť smerom k Divi, ak dokážete urobiť všetko, čo potrebujete.

Na druhú stranu, ak viete, že potrebujete iba nástroj na tvorbu stránok pre jednu webovú stránku, bude elementor Pro lacnejší iba za 49 dolárov.

Ak používate Elementor alebo Divi?

Divi a Elementor sú dva z hlavných doplnkov na tvorbu stránok, takže si nemyslím, že sa nevyhnutne mýlite.

Namiesto toho si myslím, že všetko príde na:

  • Funkcie, ktoré potrebujete. Napríklad si myslíte, že použijete generátor automaticky otváraných okien? Choďte s Elementor. Chcete zabudované testovanie A / B? Choďte s Divi.
  • Váš rozpočet. Elementor Pro bude lacnejší, ak ho budete potrebovať iba pre jeden web, zatiaľ čo Divi bude lacnejší, ak budete potrebovať tvorbu stránok pre viacero webových stránok.
  • Vaše osobné preferencie. Napríklad môžete uprednostniť jedného editora pred druhým, pretože oba používajú trochu odlišné prístupy.

Čo si osobne vyberiem a doporučím? Celý deň trávim písaním a prácou s WordPress, takže by som si chcel myslieť, že tu mám nejaký nápad.

Osobne sa mi páči (a používam) Elementora. Myslím si, že bezplatná verzia funguje iba pre veľa mojich stránok a uprednostňujem rozhranie Elementor pred Divi. Rozhranie Divi sa cíti trochu pomalšie v porovnaní s prvkom Elementor a ja osobne považujem za príjemnejšie vytvárať rozloženie na prvku Elementor kvôli jeho rýchlejšiemu rozhraniu backend a pevnému zaostreniu bočného panela.

To však neznamená, že so mnou budete súhlasiť, a preto vás vyzývam, aby ste:

  • Zamyslite sa nad tým, či rozdiely vo vyššie uvedených funkciách pre vás znamenajú výrazný rozdiel.
  • Zvážte, ako sa ceny hodia do vášho rozpočtu.
  • Hrajte s každým doplnkom. Môžete vyskúšať bezplatnú verziu produktu Elementor na stránke WordPress.org a Divi má verejnú demo webovú stránku, kde si môžete pohrať s editorom.

Ak chcete získať podrobnejší pohľad na ktorýkoľvek z doplnkov, môžete si pozrieť aj našu úplnú recenziu spoločnosti Elementor Pro a podrobnú recenziu spoločnosti Divi.

Po výbere si môžete kúpiť Elementor Pro alebo Divi Builder podľa svojich potrieb.

Máte otázku na výber medzi Elementor vs Divi Builder? Zanechajte komentár a my sa vám pokúsime pomôcť.