Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Aký je rozdiel medzi 120 Hz, 90 Hz a 60 Hz?

jednohodnotové hodnotenie 7t 9

Zatiaľ čo väčšina smartphones K dispozícii v roku 2020 je štandardný displej s frekvenciou 60 Hz, rastie trend výrobcov, ktorí vo svojej vlajkovej lodi používajú displeje s vysokou obnovovacou frekvenciou smartphones zlepšiť celkovú skúsenosť, čo to však znamená v praxi?

Vysvetlíme kľúčové rozdiely medzi 60 Hz, 90 Hz a 120 Hz a prečo sa už nikdy nebudete chcieť znova vrátiť k používaniu 60 Hz displeja vo vašom smartfóne.

Čo je miera obnovenia displeja?

V najjednoduchšej podobe sa miera obnovenia displeja vzťahuje na hodnotu, koľkokrát sa obnoví vaša obrazovka každú sekundu. 60Hz je v týchto dňoch štandardom na monitoroch PC aj na obrazovkách smartfónov, sú však k dispozícii vyššie možnosti.

Ak sa rozhodnete pre vysokú obnovovaciu frekvenciu, napríklad 90 – alebo 120 Hz, obrazovka obnovuje dynamickejší obsah, čím sa dosiahne lepšia a plynulejšia kvalita obrazu s nízkym rozmazaním pohybom. Interakcia so zariadením je citlivejšia pri vyššej obnovovacej frekvencii a robí rozdiel nielen pri hraní hier, ale aj pri používaní zariadenia všeobecne.

Táto technológia je dostupná pre hráčov stolných počítačov už niekoľko rokov. Niektoré monitory dosahujú až 144 Hz a dokonca 240 Hz, ak hľadáte naozaj strieknuť von. Smartfóny ešte nie sú celkom na tejto úrovni, pretože smartphone by musel mať na výstupe obsah 144 alebo 240 snímok / s, ale rýchlosť 90 a 120 snímok / s je trochu lepšie zvládnuteľná.

Vyššia obnovovacia frekvencia poskytuje transformačný zážitok

Vysoké obnovovacie frekvencie sú skutočne transformačné zážitky; môžete byť zvyknutí na štandardný displej s frekvenciou 60 Hz, ale po prechode na 60 alebo 120 Hz bude ťažké sa vrátiť späť. Pokiaľ ide o smartphones konkrétne, animácie sú rýchlejšie a pohotovejšie a rolovanie v aplikáciách sociálnych sietí je úplne bez chvenia.

Posledne menované je síce čiastočne až po špičkové mobilné procesory nachádzajúce sa vedľa displejov vyššej triedy, ale tieto dva spolupracujú, aby poskytli vynikajúci mobilný zážitok.

A samozrejme by malo byť samozrejmé, že hry, ktoré využívajú vylepšené limity snímkovej frekvencie, sa cítia dynamickejšie a pohotovejšie, čo vám pomáha pri hraní online hier pre viac hráčov, ako sú Call of Duty Mobile a Fortnite, V hrách sa to nezlepší, ale dá vám šancu na zlomok sekundy reagovať na nepriateľa, najmä ak je váš súper obmedzený na 60 Hz.

Štúdia spoločnosti Nvidia z roku 2019 v skutočnosti zistila, že vyššia miera obnovenia by mohla zlepšiť pomer zabíjania a úmrtia hráča až o 90 percent.

Okrem hry, ak používate aplikáciu na 60 Hz displeji vedľa displeja 90 alebo 120 Hz, všimnete si, aký skutočne je štandardný 60Hz displej pomalý a oneskorený. Náš editor spotrebiteľských technológií Alex Walker-Todd uverejnil nižšie uvedené video Twitter ukázať rozdiely pri spomalení:

To všetko znie skvele, ale je na vývojárov aplikácií, aby skutočne využili vysokú obnovovaciu frekvenciu, ktorú ponúkajú vlajkové telefóny v roku 2020 – najmä pokiaľ ide o mobilné hry, ktoré môžu na 90 Hz displeji dosahovať až 90 snímok za sekundu a 120 snímok za sekundu na 120 Hz displej. Pokiaľ ide o obsah, je to rovnaké; Obsah 60 Hz vyzerá skvele na displeji 120 Hz, ale videá 120 snímok / s – hoci sú momentálne zriedkavé – by vyzerali ešte lepšie.

Uvidíme otočenie smerom k schopnostiam záznamu videa s rýchlosťou 90 snímok / s a ​​120 snímok / s smartphones ako sa výrobcovia snažia dosiahnuť vyššiu obnovovaciu frekvenciu? Je príliš skoro na to povedať, ale ak sa stane novým štandardom pre frekvenciu 90 Hz smartphones, to je určite možné.

Ak sa chcete dozvedieť viac, prečítajte si náš výber toho najlepšieho smartphones k dispozícii práve teraz.