Aký je najpresnejší snímač srdca?

úvod

Monitory srdcovej frekvencie sa stali detailom, ktorý oddeľuje serióznych fitness sledovateľov od tých, ktorí jednoducho spočítajú svoje kroky. Pulz je údaj, ktorý obsahuje veľa informácií a umožňuje vám pochopiť, ako tvrdo pracuje vaše srdce v pokoji aj počas fyzických cvičení. Preto presnosť týchto údajov predstavuje veľký rozdiel pre športovcov a pre tých, ktorí chcú trénovať pomocou referenčnej srdcovej frekvencie.

Zvyčajne sa tieto snímače dodávajú v dvoch variantoch: remienok na prenášanie hrudníka alebo snímač integrovaný do zápästia. O presnosti týchto senzorov, najmä v detektoroch sledovania zápästia, sa však nespočetne diskutuje.

„Presnosť závisí od niekoľkých faktorov: je čiastočne spojená s jednotlivcom, ale je tiež dôležité senzor správne nosiť,“ Dr. Suzanne Steinbaum, kardiológka a riaditeľka ženského srdcového zdravia v srdcovom a vaskulárnom ústave nemocnice Lenox Hill v New Yorku.

S pomocou Dr. Snažili sme sa pochopiť Steinbaum, ktoré sú najpresnejšie jednotky

Senzory prsníka verzus zápästové senzory

Senzory prenášané pásmom obklopujúcim hrudník zvyčajne zisťujú srdcový rytmus prostredníctvom elektrického signálu a odosielajú informácie do externého zariadenia, či už ide o smartfón alebo fitness sledovač.

MONITOROVANIE 01

Detektory zápästia môžu fungovať podobne, napríklad Jawbone Up3, ktorý prostredníctvom bioimpedancie detekuje srdcový rytmus vysielaním elektrických signálov cez kožu a meraním odporu tkaniva, aby sa vypočítal rytmus za minútu. Väčšina senzorov zápästia však používa optické meranie, ktoré osvetľuje pokožku blikajúcimi LED diódami a potom meria množstvo svetla, ktoré sa odrazí od zariadenia. Krv absorbuje svetlo, takže zmeny svetla zistené senzorom sa môžu použiť na určenie vášho srdcového rytmu.

Oba typy senzorov majú svoje výhody a nevýhody. Tí, ktorí nosia hrudník, môžu byť nepohodlní a ťažko sa nosia, ale majú tendenciu byť presnejší, pretože sú tvrdo pritlačení na pokožku a sú blízko srdca. Senzory zápästia sa pohodlnejšie nosia, ale musia byť starostlivo umiestnené, aby sa zabezpečilo správne načítanie údajov. „Ak fitness sledovač nie je v správnej polohe, pritlačte si okolo zápästia, aby senzory fungovali, čítanie údajov bude nesprávne,“ hovorí Dr. Steinbaum.

Produkty, ktoré sme testovali

Okrem elektród na tele som mal šesť monitorov srdcovej frekvencie. Na zápästie som použil Apple Watch, My Alpha 2, Microsoft Band a Basis Peak, všetky používajú optické senzory.

vs obrázok 01

Tiež som mal na sebe hrudný pás Polar H7 (elektronický senzor) a zátku do uší Jabra Sport Pulse (optický senzor). Bolo dôležité nielen otestovať presnosť týchto zariadení, ale aj ich výkonnosť v porovnaní s ostatnými senzormi zahrnutými v tomto porovnaní.

Ako sme vykonali testy

Ak chcete začať testovať detektory srdca, Dr. Steinbaum ma doslova priviedol na elektrokardiogram vďaka sérii elektród pripojených k hrudníku, pažiam, bruchu a späť. Potom som si nasadil bežecký pás a začal záťažový test, ktorý pozostáva z chôdze a behu, so zvýšením rýchlosti a sklonu každého 3 minút.

Test snímača srdcovej frekvencie W G09

Počas 12 minút tohto testu zmeral elektrokardiogram môj srdcový rytmus a srdcový rytmus. Tento rytmus je koncept, ktorý poznáme, to znamená rýchlosť za minútu, zatiaľ čo rytmus nám umožňuje pochopiť, či časti srdca správne fungujú.

výsledok

Celkovo najpresnejším detektorom srdca bol Polar H7. Tento pás, ktorý nosil okolo hrude, meral srdcový rytmus s rozdielom 1 poraziť po celú dobu testu. Nosil som čelenku so senzorom uprostred hrude, pevne pritlačený na moju pokožku.

Podľa Dr. Steinbaum je správne umiestnenie a napätie, ku ktorému je jednotka pripojená k najdôležitejším prvkom, ktoré rozlišujú presnosť. „Musíte to nosiť správne. Kontakt s hrudníkom sa musí uskutočniť presne, ale to isté sa dá povedať aj o senzoroch zápästia.

Pochopili sme, aký dôležitý je tento faktor pri analýze výsledkov Apple Watch. Počas prvej analýzy Apple Watch meral tepovú frekvenciu 125 úderov za minútu, zatiaľ čo elektrokardiogram meral 158 úderov za minútu. Moja Alpha bola tiež trochu chybná počas prvého čítania, pretože vykázala srdcový rytmus 143 úderov za minútu.

Test snímača srdcovej frekvencie W G25

Po asi minúte úprav a po dotiahnutí Apple Watch ako zárez na popruhu sa obaja ukázali byť oveľa presnejšie. L ‘Apple Watch merané 157 bpm, zatiaľ čo Alpha 2 dosiahla 159 bpm. Obe však boli zviazané omnoho pevnejšie, ako by som pripevnil tradičné náramkové hodinky – medzi týmito dvoma zariadeniami, medzi senzormi a pokožkou, nebol žiadny priestor. Nechajte Apple Watch je Alpha 2 boli tak pevne zviazaní, že na mojej koži zanechali stopy popruhov.

V ďalšej fáze testu som skontroloval Basis Peak a Microsoft Band, zatiaľ čo môj srdcový rytmus dosiahol na elektrokardiograme 168 bpm. Basisbeak sa ukázal byť veľmi presný, s rovnakými údajmi ako pri elektrokardiograme, zatiaľ čo pásmo Microsoft Band bolo úplne zničené s meraním srdcovej frekvencie 99 bpm. Rovnako nesprávne bolo meranie slúchadiel Jabra Sport Pulse, ktoré merali 85 bpm, keď som bol na elektrokardiograme, pohybujúc sa 180 bpm.

tip

Hoci mnohí kladú veľké úsilie na detekciu srdcovej činnosti, tvrdí Dr. Steinbaum, že detektory samy fungujú ako gadgety zvyšovaním motivácie a ako zariadenia na udržanie zdravia pod kontrolou. Ak už máte snímač srdca, ktorý vás dostane z pohovky, nemusíte prepínať na presnejší.

„Ak máte detektor, ktorý vás môže motivovať, aby ste zarobili veľa peňazí. Ale ak hľadáte presnú detekciu srdcového rytmu, nájdete maximálnu presnosť v senzoroch nosených okolo hrude.

Tí, ktorí chcú cvičiť v tzv. Zónach srdcovej frekvencie, napríklad na zlepšenie ich odporu alebo na chudnutie, ponúkajú hrudné popruhy najlepšie výsledky, pretože sa musia nosiť pevne okolo tela a umiestňovať blízko srdca. Navyše, na rozdiel od väčšiny fitness trackerov navrhnutých na nosenie okolo zápästia, je tu menší priestor na nosenie.

To neznamená, že snímače zápästia nemôžu byť presné. Traja zo štyroch testovaných sledovačov, vrátane Apple Watch, správne merala moju srdcovú frekvenciu. To všetko, pokiaľ pevne pritiahnete zariadenie okolo zápästia a ubezpečíte sa, že je snímač v priamom kontakte s pokožkou. Malý priestor medzi senzorom a zápästím je dostatočný na poskytnutie nesprávnych údajov.

Je tiež dôležité si uvedomiť, že srdcový rytmus sa nezaujímajú iba o športovcov. DR. Steinbaum tvrdí, že srdcová frekvencia je dobrým ukazovateľom celkového zdravia jednotlivca. „Udržiavanie srdcového rytmu pod kontrolou je z dlhodobého hľadiska pozitívnou vecou, ​​ktorá vám umožní zistiť, či máte tvar alebo nie.“ Takže bez ohľadu na typ snímača, ktorý si vyberiete, vaša srdcová frekvencia sa oplatí sledovať, kým sa potíte, aby ste dosiahli svoje kondičné ciele.