Aký je najlepší operačný systém?

Vyhodnocujeme hlavné charakteristiky každého programu, aby sme určili najlepšie: macO alebo Windows

Je večný boj o určenie toho, kto je najlepší: MacOS versus Windows, Hoci operačný systém spoločnosti (OS) Microsoft Najpoužívanejšie na svete, MacOS od Apple Má veľmi veľký počet používateľov, ktorí bránia nadradenosť operačného systému vo vzťahu k jeho hlavnému konkurentovi. V tomto článku dôkladne zanalyzujeme niekoľko aspektov a charakteristík rôznych operačných systémov, aby sme určili, kto vyhrá v tejto digitálnej bitke.

macOS Catalina vs Windows 10

Nepochybne Windows 10 je v súčasnosti najpopulárnejším operačným systémom na svete s viac ako 10 000 operačnými systémami 800 miliónov používateľov, Jej najväčší konkurent, MacOS Catalina, je pozadu. Dokonca aj bez oficiálnych údajov o vykazovaní od Apple, Odhaduje sa, že operačný systém spoločnosti má 100 miliónov používateľov Vo svete.

Avšak v technickom svete to nevyhnutne neznamená, že je najlepší, takže prvá časť tohto článku urobí všeobecné porovnanie medzi dvoma operačnými systémami a vysvetlí jedinečné vlastnosti, ktoré má každý systém.

Rodina MacOS X. Objavila sa v roku 2001. A Apple Často spúšťajú menšie aktualizácie, ale zásadné zmeny sa vyskytujú iba raz ročne. Postupne sa operačný systém vyvinul, aby získal viac spoločných funkcií iOS, Aktuálna verzia systému MacOS, Catalina, bola vydaná koncom minulého roka.

Ďalej preskúmame funkcie a funkcie najužitočnejších a jedinečných operačných systémov, ako aj tých, ktoré sú podobné v oboch programoch.

dizajn

Každý to vie Apple Je to spoločnosť, ktorá je známa svojim hardwarovým dizajnom, takže sa očakáva, že dizajn softvéru bude rovnako krásny. Microsoft, na druhej strane, má tendenciu byť jednoduchší a praktickejší, pokiaľ ide o vzhľad jeho produktov a pre mnohých dizajn Windows 10 odráža filozofiu tejto spoločnosti.

V poslednom čase sa výrazne zmenil dizajn makra Yosemite, Keď došlo k komplexnému prepracovaniu návrhu systému spoločnosťou Golden Hands Jonathan Eva, Prispôsobenie OS s iOS. Od tej doby sa MacOS trochu zmenil. Catalina je veľmi podobná Mojave, Ktorý sám o sebe je úplne totožný s Ahoj Sierra, Čo bolo podobné SierraA tak ďalej.

MacOS je určený pre HD obrazovky, Rozhranie Mac tak využíva výhody malých dotykov, ktoré na obrazovkách s nízkym rozlíšením nevyzerajú dobre, napríklad jemné čiary a efekty priehľadnosti.

Medzi ďalšie vlastnosti patrí a Tmavý režim To bolo predstavené v Mojave. V minulosti vám systém MacOS umožňoval iba zatemnenie panela s ponukami v hornej časti obrazovky, ako aj rozbaľovacích ponúk a ponúk. dok, V Mojave si však môžete zvoliť, aby celé rozhranie používalo tmavšiu farebnú schému. Vďaka tmavému režimu je rozhranie MacOS pohodlnejšie na použitie napríklad v noci alebo v tmavom editovacom štúdiu.

Rovnako ako mnoho iných systémov, aj systém MacOS sa držal „tmavého režimu“.

Existuje tiež veľa dizajnových dotykov, ktoré pre niektoré z malých obrazoviek vyťažia maximum MacBook, Môžete napríklad skryť dok, presunúť ho nabok alebo skryť ponuky v hornej časti obrazovky. Okrem toho bolo mnoho prvkov rozhrania „sploštených“. Napríklad, Dock bol predtým 3D vzhľad, ale je teraz priehľadný a plochý a v dôsledku toho vyzerá jednoduchšie a modernejšie.

Z hľadiska dizajnu Windows Verzia 10 pôvodne nemala čistý a moderný vzhľad makier, ale od svojho uvedenia na trh v roku 2015 získala aktualizáciu dizajnu – známu ako Plynulý dizajn systému – Prineste viac animácií, priehľadnosti a rozmazaných prvkov tak, aby vyzerali ako dizajnové prvky Windows V skutočnom svete sa správajú ako veci.

Zmeny priniesli nové 3D prvky, ako aj viac svetla, hĺbky a pohybu. Napríklad tlačidlá Zoom In, Zoom Out a Close sa zlúčia do toho istého okna, možno v snahe zmenšiť priestor, ktorý zaberajú tieto widgety, napríklad v prípade makier.

Windows 10 má čistší vzhľad ako jeho predchádzajúce verzie

Temný režim prišiel s aktualizáciou Windows 10 v roku 2016. Po aktivácii sa hlavné systémové aplikácie zmenia zo svetla na tmavé. Medzi podporované aplikácie patrí Prieskumník súborov z Windows 10, Microsoft Office, The Prehrávač okrajov A ďalšie.

Aktualizácia z mája 2019 bola tiež pridaná Nový svetelný motív To prinesie trochu slnečného svetla do oblastí, ako je napríklad ponuka Štart, panel úloh a upozornenia. To znamená, že používatelia môžu teraz ľahko zmeniť svoje predmety podľa svojej nálady.

Používateľské rozhranie

OS, ktorý si vyberiete, môže byť najznámejší. Ak používate počítač Mac roky, môžete sa cítiť stratení na počítači a naopak.

kedy Steve Jobs a Steve Wozniak Macintosh bol vynájdený, mali filozofiu, že rozhranie by malo byť skutočne intuitívne. Výsledkom je, že rozhranie Mac bolo vždy ľahko použiteľné a tiež má elegantný dizajn – ako Mac, ktorý ho prevádzkuje.

S vaším počítačom Mac pracujete hlavne prostredníctvom doku, ktorý umožňuje skratky k vašim obľúbeným aplikáciám a často prístupným zložkám; panel ponuky v hornej časti obrazovky; prehliadač súborov objaviteľ; Výskum zdôrazniť,

Nástroj Spotlight vyhľadá slovo Spotlight je praktický nástroj, ktorý užívateľovi umožňuje nájsť aplikácie a dokumenty v systéme MacOS

Existujú ďalšie prvky rozhrania, ktoré môžete použiť, napríklad Launchpad, Ktorá zobrazuje všetky vaše aplikácie. Hľadáte dokument, na ktorom budete pracovať? Môžete vyhľadávať pomocou zdôrazniť Alebo použite prehliadač súborov objaviteľ, Zaujíma vás, či hľadaný súbor? Nie je potrebné ho otvárať, pretože kliknutím naň a stlačením medzerníka získate rýchly pohľad.

Jednou z obľúbených funkcií mnohých používateľov, ktorí prišli do Sierry, bola schopnosť zdieľať svoje priečinky a dokumenty na pracovnej ploche na viacerých počítačoch Mac. Takže, ak by ste niečo pracovali a ukladali ho na plochu svojho počítača Mac, bolo by možné k nemu pristupovať z počítača na inom počítači Mac, ku ktorému ste boli pripojení. To je skutočne užitočné, ak pracujete na viacerých počítačoch Mac – napríklad v kancelárii a inom doma.

Nová funkcia, ktorá sa dodáva s Mojave, je Stohy pracovnej plochy, Ak sú tieto stohy pracovnej plochy povolené, súbory sú zoskupené podľa typu (alebo dátumu, ak uprednostňujete). Ak teda urobíte snímku obrazovky, automaticky sa zobrazí v balíku, ktorý obsahuje ďalšie snímky obrazovky. Ak máte sklon ukladať všetko na pracovnú plochu, mohlo by to výrazne zredukovať neporiadok a zároveň uchovávať potrebné súbory na správnom mieste.

Súbory usporiadané v hromadách na pracovnej ploche MacOSMacOS Desktop Stacks organizuje vaše súbory na pracovnej ploche podľa konkrétnych kritérií

Medzi ďalšie rozdiely v spôsobe interakcie s počítačom Mac v porovnaní s počítačom patrí klávesnica – Príkazový kľúč Na počítačoch Mac sa opakujú hlavne Ovládací kláves Na počítači. Ľudia hovoria, že počítače Mac obsahujú myši, ale to nie je pravda – môžete kliknúť pravým tlačidlom myši alebo sledovanie Panel Na počítačoch Mac sú však iné spôsoby interakcie.

Napríklad, trackpad Na počítačoch MacBook môžete na interakciu s počítačmi Mac používať viacero gest. Utrite si prsty alebo prst priblížte a nezabudnite na metódu, ktorú používate iPhone, Keď si zvyknete na všetko, čo vyzerá veľmi prirodzene, na začiatku vás to môže skutočne zmiasť. Windows Verzia 10 má veľa ovládacích prvkov gest trackpadu, ale v porovnaní s makrom je plytká.

Zaujímavý nový prírastok sa objavil s Catalinou He Čas obrazovky, A je to skutočne funkcia pre iOS. Sleduje sa tým čas, ktorý strávite v počítači Mac, a vytvára sa prehľady, ktoré poskytujú hlbší prehľad o vašom správaní. Poskytuje tiež možnosť nastaviť limity pre konkrétne aplikácie alebo webové stránky, ak si myslíte, že na ne strácate príliš veľa času.

Obrazovka časovej obrazovky so štatistikami používateľovVďaka času obrazovky môžu používatelia makra skontrolovať, koľko času strávia v každom programe

Podobne ako v prípade makra, ktorý máme, máme Prieskumník súborov žiadny Windows 10. Program vám umožňuje prehliadať a otvárať všetky súbory uložené v počítači. Rýchly prístup Je to užitočná funkcia, ktorá sa automaticky zaplní najčastejšie prístupnými súbormi a priečinkami. Môžete ho tiež opraviť automaticky pre ľahšie umiestnenie. Ak chcete dosiahnuť podobný efekt vo vyhľadávači v systéme Mac, môžete pridať súbor na panel obľúbených položiek.

Domovská obrazovka Prieskumníka súborov Windows 10Prehliadač súborov bol vylepšený Windows 10 s viacerými užívateľskými funkciami

taskbar Windows Je v dolnej časti obrazovky, ktorá obsahuje odkazy na vaše obľúbené aplikácie, ponuku Začnite A hľadať. Je to trochu podobné Dock na Mac a trochu podobné Mac menu. Zaberá oveľa menej miesta ako oboje a veľmi uľahčuje prístup k programom a aplikáciám.

K dispozícii je tiež režim celej obrazovky Windows 10, ako napríklad MacOS Windows "Set" pridá až štyri aplikácie na obrazovku, z ktorých každá zaberá štvrtinu celkového priestoru. Pri ukotvení aplikácie môžete zobraziť aj ukážku niektorých zostávajúcich otvorených aplikácií na karte, takže môžete vyplniť celú obrazovku.

macOS vs WindowsAký je najlepší operačný systém?žiadny windows 10 Pracovnú plochu môžete nastaviť tak, aby sa zobrazovala až 4 Windows súčasne

užívatelia Windows 10 môže tiež kliknúť Alt-Tab alebo Windows-Tab Ak chcete zobraziť miniatúry spustených aplikácií, alebo si môžu na paneli úloh vybrať zobrazenie úloh na celej obrazovke, ktoré poskytuje prehľad otvorených aplikácií.

V tomto okamihu môžu pomocou myši vybrať aplikáciu, ktorú chcú. prostriedky Zobraziť misiu Pridanie na plochu je možnosť, ktorá umožňuje používateľom oddeliť konkrétne aplikácie. Tieto funkcie vyzerajú veľmi podobne Spaces a vystaviť, Ktorá bola na vašom počítači Mac roky.

Prišla výhoda Windows Posledných 10 bolo Moji ľudia – Na panel úloh môžete pripnúť až tri kontakty, aby ste s nimi mohli viesť prebiehajúce rozhovory. Ak naň kliknete, uvidíte dva spôsoby, ako ich kontaktovať – Skype a E,

Používateľ používa funkciu ľudí v systéme Windows 10Ľudia pracujú Windows 10 Umožňuje umiestniť svoje obľúbené kontakty na pracovnú plochu

Pracovné stredisko Microsoft reaguje Centrum upozornení MacOS. Môžete si vybrať, ktoré aplikácie môžu odosielať upozornenia a odpovedať na upozornenia ako textové správy. Mac aj Mac Windows Máte situáciu Nerušiť – Známy ako Pomôžte zamerať Na počítači. Ak je táto funkcia povolená, môžete vypnúť všetky vizuálne a zvukové upozornenia, ktoré vás môžu rozptýliť.

Snip & Sketch Je to nový nástroj na vytváranie snímok obrazovky Windows 10, ktorá dorazila do svojej poslednej aktualizácie v roku 2018. Alternatívne s Mojave môžete napríklad fotografovať, upravovať, orezávať, otáčať alebo komentovať bez otvorenia akejkoľvek inej aplikácie.

Používateľ upraví snímku obrazovkySnip & Sketch je vylepšená verzia nástroja Capture Tool s viacerými funkciami

Naozaj funkcia, ktorú Snip & Sketch Windows 10 ponúka, MacOS ešte nemá, je možnosť nakresliť voľný tvar okolo požadovanej oblasti obrazovky. Aplikáciu Snip & Sketch otvoríte klepnutím na Windows + Shift + S, Väčšina používateľov Windows Možno používa kľúč PrtScn Na klávesnici môžete robiť snímky obrazovky. Je však ironické, že kláves PrtScn tento nástroj neotvorí.

Zmena, ktorá prišla s aktualizáciou v roku 2017, sa prejavila v reakcii spoločnosti Microsoft na spôsob, akým sú užívateľské súbory Mac uložené v iCloud a je možné ich získať a zmeniť na všetkých ostatných kompatibilných zariadeniach.

kde Apple vlastníctvo iCloud, Microsoft onedriveImplementácia však nie je taká jednoduchá. Napríklad pred aktualizáciou jesene 2017 nájdete tiež synchronizovanú kópiu všetkých súborov uložených na One Drive v počítači – čo by mohlo zaberať veľa miesta.

Užívateľ nakonfiguruje funkcie OneDriveOneDrive podporuje ukladanie súborov v cloude do cloudu Windows

s Súbory na požiadanie, Vidíte odkaz na súbory uložené na OneDrive so súbormi v počítači – tieto súbory už nie je potrebné ukladať do počítača. Pred úpravou musíte súbor ešte stiahnuť.

Aplikácie a programy

Existuje mnoho aplikácií ponúkaných ako súčasť systému MacOS, ale namiesto toho, aby sme ich všetky pokryli, sa zameriame na softvér na úpravu obrázkov a prezeranie webových stránok pre každý operačný systém podrobne (pretože to sú hlavné funkcie používané v oboch operačných systémoch) a potom sa pozrieme na niektoré ďalšie aplikácie.

obrázok Ide o aplikáciu na úpravu fotografií a knižnice pre zariadenia so systémom MacOS a iOS. Získajte nové nástroje na úpravu, pokročilejšie s High Sierra, vrátane profesionálne inšpirovaných filtrov, farebných kriviek a možnosti previesť obrázok nasnímaný pomocou iPhone na GIF,

Obrázky spracované v MacOS PhotosMacOS Photos sa ľahšie používa a obsahuje veľa funkcií

Vďaka integračnej funkcii iCloud máte prístup ku všetkým svojim fotografiám na všetkých svojich zariadeniach – a ak urobíte úpravy na jednom zariadení, táto úprava sa zaznamená na všetkých vašich zariadeniach.

Catalina ponúka aktualizovaný pohľad na dizajn, ktorý odstraňuje duplikáty a umožňuje vyhľadávanie dní, mesiacov a rokov, ako aj pripomenutie narodenín, výročia a sviatkov.

prihláška Windows obrázok Umožňuje ukladať, zdieľať a upravovať fotografie. To zahŕňa orezanie, pridanie filtrov a zoskupenie videoklipov pre pohyb alebo statické obrázky plné efektov. K dispozícii je tiež aplikácia Photos Companion, ktorá umožňuje používateľom iOS a robot Rýchly prenos fotografií do počítača.

S fotografiami sa manipuluje Windows 10Fotografický program Windows 10 Umožňuje užívateľovi spracovať jeho fotografie pomocou niektorých základných funkcií

Nový dodatok k fotografiám v aktualizácii 2017 bol Remix príbeh, Táto funkcia využíva strojové učenie a zmiešanú realitu na vytvorenie zostrihu filmu pomocou algoritmov využívajúcich obrázky a videá (napr pamäte MacOS). Windows Do týchto príbehov tiež pridáva možnosť pridávať 3D objekty a animácie.

Pokiaľ ide o webové prehliadače, napr safari a Microsoft Edge (Kto nahradil Internet Explorer) Porovnaj? Jednou z nových funkcií Safari, ktorá bola dodaná s High Sierra, bola schopnosť automaticky zastaviť video a zabrániť webovým reklamám obťažovať používateľa.

Po mnohých kritikách za zlý výkon programu Internet Explorer v porovnaní s inými prehľadávačmi dostupnými na trhu sa spoločnosť Microsoft rozhodla vytvoriť nový program webového prehľadávača, ktorý sprevádza Windows 10. Teraz používatelia Windows Máte nový prehliadač s názvom Edge, ktorý nahradil program Internet Explorer.

Rovnako ako v prehliadači Safari je tu zabudovaná adresa URL a panel vyhľadávania. Keď už hovoríme o vyhľadávaní, spoločnosť Microsoft robí svoj predvolený vyhľadávací nástroj Bing. Spoločnosť Microsoft bohužiaľ nezmení zmenu Bingu oveľa jednoduchšie a na základe skutočnosti, že Bing nie je celkom populárny vyhľadávací nástroj, by sa mnohí používatelia mali rozhodnúť použiť iný prehliadač.

Hlavná obrazovka MacOS SafariSafari ako vždy zostáva jednoduchý a intuitívny prehliadač

Edge napríklad ponúka displej na čítanie podobný displeju v Čitateľz Apple, Čím sa zo stránky odstránia všetky reklamy a rozptýlenia. Rovnako ako v prípade systému MacOS existuje Zoznam čitateľov Umožňuje ukladať veci na čítanie. Na rozdiel od toho však tieto stránky nemôžete prezerať v režime offline.

Edge môže byť tiež použitý ako PDF reader, s vyplniteľnými poľami, kódovaním a dokonca aj schopnosťou nakresliť digitálny podpis priamo na aplikácii – čo znamená, že by si ho nikto nemal stiahnuť. Adobe Reader, Edge a Safari majú navyše tmavý režim.

Domovská obrazovka Microsoft EdgeMicrosoft Edge bol reakciou spoločnosti Microsoft na kritiku programu Internet Explorer

Technológia hlasového ovládania od Apple, Predtým k dispozícii na iPhone, iPad a Apple Watch a Apple televíziaAko osobný asistent som prišiel do MacOS so Sierrou v roku 2016 Siri, Je užitočné mať možnosť vyhľadávať v prirodzenom jazyku a vo všeobecnosti to trvá menej času na vykonanie príkazu Siri prostredníctvom niekoľkých ponúk – napríklad opýtajte sa Siri: „Bluetooth vyp.“.

Ekvivalent spoločnosti Microsoft sa nazýva Siri Kortan, Je k dispozícii na osobných počítačoch od spoločnosti Windows 8,1 , Ale bolo aktualizované dňa Windows 10. V spoločnosti Cortana môžete položiť rovnaké otázky, aké môžete položiť v prípade Siri. Napríklad: „Aké bude počasie tento víkend?“ Získajte očakávania alebo „pripomeňte mi, aby som zajtra večer ukončil svoje daňové priznanie“ a dostali upozornenie v pravý čas.

Siri Poslať používateľovi ponuku MacOSSiri je osobný asistent, ktorý dokáže vykonávať rôzne úlohy v systéme MacOS iba pomocou hlasových príkazov používateľa

Jedným rozdielom je, že keď je Siri oddelený od funkcie Spotlight search na počítači Mac, na počítači, môžete vyhľadávať v ponuke Štart a začať písať – výsledkom je rovnaký výsledok, keď kliknete na vyhľadávacie pole Cortana. Siri môžete zadať aj na počítačoch Mac, musíte však zmeniť nastavenia.

Ďalším rozdielom je to, že Cortana prehľadáva web pomocou nástroja Bing (vyhľadávací nástroj Microsoftu), na počítači Mac Siri používanom na vyhľadávanie v systéme Bing, ale v roku 2017 Apple Prešla na Google kvôli jej popularite.

Cortana sa používa na nastavenie nastaveníCortana je plne integrovaná do Windows 10 a webové zdroje na pomoc používateľovi

Užitočnou vlastnosťou programu Cortana je, že môžete požiadať o informácie, napríklad číslo pasu. Až budete nabudúce potrebovať, spýtajte sa Cortany „Čo je moje číslo pasu“ a uvidíte.

Okrem toho je Cortanda stále schopná prehrávať a nastavovať hudbu, nastavovať budíky, robiť si poznámky, spúšťať aplikácie a poskytovať pokyny na mape. Siri to dokáže veľa, ale bohužiaľ je to obmedzené v porovnaní so zariadeniami iOS a existuje veľa užitočných vecí, ktoré Cortana dokáže, čo Siri nemôže urobiť. Môžete napríklad požiadať Cortanu, aby reštartovala, vypínala, blokovala alebo ukončovala počítač, čo Siri nedokáže urobiť.

bezpečnosť

Mac sa všeobecne považuje za bezpečnejší ako počítač. Apple Zahŕňalo mnoho bezpečnostných opatrení, vďaka ktorým je útok na Mac osobitnou výzvou. Medzi nimi máme:

  • Program ochrany brány, Ktorý zabraňuje programom, ktoré neboli predtým digitálne schválené Apple Beží na vašom Mac bez vášho súhlasu;
  • XProtectNástroj na skenovanie škodlivého softvéru
  • Ochranný režim, Ktorý izoluje aplikácie od kritických komponentov systému Mac, vašich údajov a iných aplikácií, takže nemá prístup k ničomu, čo by mohlo spôsobiť škodu.

K dispozícii je tiež technológia Anti-Phishing V prehliadači Safari zistí podvodné stránky. Táto stránka deaktivuje stránku a zobrazí varovné upozornenie, ak navštívite podozrivú webovú stránku. Okrem toho, napríklad doplnky Adobe Flash Player, Silverlight a QuickTime a Oracle Java Nebude spustený, ak nebude aktualizovaný na najnovšiu verziu – ďalší spôsob, ako zabezpečiť, aby bol váš počítač Mac bezpečný.

Obrazovka bezpečnostných nastavení MacOSMacOS má mnoho funkcií zabezpečenia používateľov, ktoré môžete konfigurovať

Catalina berie všetko ďalej a zároveň udržuje operačný systém oddelený od ostatných údajov a do priečinka len na čítanie, ktoré zabraňuje prepísaniu niečoho. Zvyšujú sa aj požiadavky na povolenie, aby sa zaistilo, že žiadna z vašich aplikácií nebude robiť nič bez vášho výslovného povolenia.

Naposledy aktualizované na Windows 10 Zabezpečte ochranu pred ransomware a pridajte riadený prístup k priečinkom, ktoré chránia vaše súbory a priečinky pred neoprávnenými zmenami nepriaznivými aplikáciami.

To znamená, že ak sa neautorizovaný program pokúsi získať prístup k chránenému priečinku Dokumenty, fotografie a filmy alebo Pracovná oblasť, Bude zablokovaný a budete upozornený. Môžete si vybrať, či chcete povoliť jednotlivé programy na prístup k kontrolovaným zložkám a v predvolenom nastavení manuálne chrániť nechránené priečinky.

Na obrazovke Windows Ochranný režims Windows V karanténe môžu vývojári spúšťať programy v bezpečnom prostredí

užívatelia Windows 10 Pro tiež dostal novú funkciu v máji 2019 vydanie, ako Windows Ochranný režim Je zahrnutá, aby umožnila vývojárom webových stránok a webových stránok hostiť aplikácie vo vlastných kontajneroch oddelených od hlavného operačného systému. Domáci používatelia túto funkciu bohužiaľ nedostávajú.

stanovenie ceny

MacOS Catalina je bezplatný upgrade pre kohokoľvek s kompatibilným Mac a zostane zadarmo po celú dobu životnosti produktu. Operačné systémy Apple Od uvedenia na trh zdarma OS X Mavericks V roku 2013.

Na druhej strane Windows 10 bola tiež bezplatná aktualizácia do 29. Júla 2016 (od Windows 7 alebo 8) – Ale teraz budete musieť zaplatiť 730,00 Brazílska real Podľa verzie Windows 10 domov v okolí 1099,00 brazílska real podľa Windows 10 Pro.

بالنظر إلى وجهة نظر القيم هذه ، يجعل هذا نظام macOS مواتياً ، حيث إنه ترقية مجانية ولا يكلف مالا لمعظم المستخدمين. ومع ذلك ، من الضروري أن تأخذ في الاعتبار التكلفة الحقيقية لجهاز Mac ، والتي تكون دائمًا أعلى من أي جهاز كمبيوتر متوسط ​​الحجم يأتي عادةً مع نسخة من Windows 10 مثبتة مسبقًا.

الحكم النهائي

على الرغم من كونه تطور جيد جدا لل Windows 8 ، غضب العديد من مستخدمي الكمبيوتر من قبل Windows 10 ، وذلك أساسا بسبب الضغط من مايكروسوفت لمستخدمي Windows 7 لتحديث نظامهم. وهو عار حقا لأن Windows 10 جيد. الميزات الجديدة جنبا إلى جنب مع ألفة Windows 7 جعلها جذابة للغاية (بالإضافة إلى الشعور وكأنها تطور طبيعي لنظام التشغيل).

ومع ذلك ، يظل macOS حلم العديد من المستخدمين الذين يبحثون عن نظام سهل الاستخدام وغني بالميزات. لا تزال ميزة Siri مميزة ، على الرغم من أن التحكم الصوتي على سطح المكتب هو مكان Apple لا يزال يحاول الوصول إلى مايكروسوفت ، على الرغم من التقدم في Windows 10 ، لا يزال أكثر بديهية.

Macbook مع macOS Catalinaمن حيث الموارد والعملية ، macOS هو الفائز في هذا النزاع

لذا ، إذا كنت تبحث عن نظام رشيق ، مع واجهة عملية وسهلة الاستخدام ، والأهم من ذلك كله ، لديك المال للقيام بهذا الاستثمار ، فابحث عن الفائز في نزاعنا التكنولوجي: macOS!