Aký je najlepší Mac na programovanie? – Setapp

Prejdite si každý startup dnes a prvá vec, ktorú si všimnete, je, že takmer všetci vývojári používajú počítač Mac. Existuje mnoho dôvodov, prečo sú počítače Mac považované za najlepší počítač na programovanie. Funguje na systéme založenom na systéme UNIX, čo uľahčuje vytvorenie vývojového prostredia. Je stabilný. Neposkytujú príliš veľa škodlivého softvéru. Okrem toho majú pôvodné aplikácie dobrú integráciu so samotným makrom.

Mac sú tiež rozdelené do niekoľkých samostatných produktových radov: MacBook Air, MacBook Pro, iMac, Mac mini a Mac Pro. Takže, ak ste vývojár a hľadáte nový Mac teraz, aký najlepší softvér Mac si môžete kúpiť?

Poďme sa venovať všetkým aspektom, vďaka ktorým sú iMac alebo MacBook ideálne pre vývojárov.

Čo robí najlepší počítač na programovanie?

Na rozdiel od mnohých počítačov je takmer nemožné inovovať súčasné počítače Mac vzhľadom na ich mono-dizajn tela, čo znamená, že ak potrebujete nový prenosný počítač Mac, mali by ste si ihneď kúpiť najlepší vývojársky prenosný počítač. Čo to však robí?

CPU: Programovanie aplikácií, ako sú Xcode pre Mac, Docker a dokonca aj prehliadač Chrome, vyžaduje na rýchle spustenie veľa kapacity na spracovanie. Preto by ste mali hľadať aspoň jedného alebo viacerých procesorov s dvojitým jadrom. I3 sa tiež neodporúča pre začiatočníkov – dobré i5, ale aj i7, aby ste mohli využívať všetky výhody hypertextových odkazov.

GPU: Ak nevyvíjate hry, nebojte sa o svoju grafickú kartu. všeobecný Apple Vývoj aplikácií by mal ideálne pracovať na akejkoľvek štandardnej možnosti GPU pre váš nový Mac.

BaggyPokiaľ ide o výber najlepšieho prenosného počítača pre vývojárov, mali by ste sa určite sústrediť na dostatok pamäte, ktorá by vyhovovala všetkým súbežným operáciám, ktoré sa stanú. Dokonca aj samotné spustenie Xcode pre Mac vyžaduje veľa pamäte RAM. Takže nemysli na nič menej ako to 8 GB, čím viac tým lepšie.

monitorVždy je dobré mať k dispozícii veľa priestoru na obrazovke. Pri vývoji aplikácií sa stáva veľa vecí súčasne a budete mať veľa aplikácií windows Otvorené kedykoľvek. Ak máte dostatočne veľkú obrazovku, môžete to urobiť pohodlne. Obrazovky na sietnici majú tiež funkciu rozlíšenia krok za krokom, takže na obrazovku môžete umiestniť viac kódu. Vo všeobecnosti by ste mali hľadať niečo väčšie ako 13 palcov.

batérie: Problém s batériou sa samozrejme objaví iba vtedy, keď vyberiete najlepší programovateľný prenosný počítač a netýka sa stolových počítačov. V skutočnosti, ak si vyberiete váš Mac z najnovšieho výberu, všetky majú batérie správnej veľkosti, takže vybitie v polovici dňa nebude žiadny problém.

porty: Aj keď je pekné mať viac portov pre všetky externé pevné disky, monitory, vstupné zariadenia atď. – Počítače Mac s iba dvoma portami USB-C tu fungujú dobre, vďaka rozšíreniu rozbočovačov USB-C, ktoré dokážu jeden konvertovať brána na osem v určitom čase.

skladovanie: Pre možnosti pevného disku musíte bezpodmienečne získať SSD. SSD sú rýchlejšie a spoľahlivejšie. Keďže úložné riešenia vyzerajú každý deň lacnejšie, nemali by ste spotrebovať maximálnu vnútornú veľkosť: 256 GB je viac ako dosť, aj keď by nemalo byť menšie ako 128 GB,

Všeobecne platí, že ak skutočne hľadáte najlepší notebook s kodekom, dôrazne sa odporúča zaobstarať si nový počítač Mac alebo možno jednotku z posledného jedného alebo dvoch rokov, nie skôr. Nové počítače Mac majú najdlhší systém MacOS a Xcode pre kompatibilitu so systémami Mac, takže vaša investícia sa vyplatí v nasledujúcich rokoch.

Najlepšie MacBook Air

Ak nie sú vaše peniaze neobmedzené, stále môžete vytvoriť masívny MacBook Air pre dostupné programovanie pomocou najnovšieho modelu zľavy.

Začnite s 256 GBmožnosť za 999 dolárov. Rozhodne upgradujte procesor na i7 (alebo aspoň i5). Zvýšte pamäť na 16 GB Tiež máte jeden z najlepších notebookov pre vývojárov 1 449 dolárov.

Najlepšie MacBook Pro

Pre tých, ktorí chcú MacBook Pro, nie je dobrý dôvod na získanie 13-palcového modelu (ktorému MacBook Air lepšie slúži), ​​pokiaľ to skutočne nechcete.

Odporúčame preto prejsť na 16-palcový model s 512 GB skladovanie. Bolo hlásené, že prenosný počítač sa prehrieva v procesore 8 Jadro, takže procesor musí byť jadro 6 Celkom dobre. Jedinou možnou aktualizáciou by tu mohlo byť 32 alebo 64 GB RAM, ak to váš rozpočet umožňuje. Nakoniec môžete získať skutočné monštrum pre MacBook za približne 2799 dolárov.

16-palcová aplikácia MacBook Pro pre vývoj prenosných počítačov

Najlepšie imac

Nie každý má rád, aby si laptop vzal kamkoľvek. Ak pracujete v presne definovanej oblasti, napríklad na stole, môžete sa často sústrediť a urobiť viac. Toto je veľmi logické, keď získate stolný počítač iMac.

zatiaľ čo Apple Stále vám umožňuje vybrať si medzi vašim iMac 21.5 27 palcov, choďte na väčšiu obrazovku a získajte maximum výhod s najlepším novým Macom na programovanie. Bonusom je, že všetky 27-palcové počítače Mac sú vybavené 5K displejom sietnice.

Spomedzi troch ponúkaných možností iMacu prejdite na procesor v strednej vrstve 3,1 GHz 6 Jadro a potom voliteľne upgradovať na 3,6 GHz i9. Určite získajte najmenej 16 rokov GB RAM alebo viac a upgrade na najmenej 256 GB SSD. Takto môžete zostaviť výkonný, futuristický a výkonný iMac za pouhých 2799 dolárov.

IMac Mac aplikácia pre vývoj desktopu Apple

A čo iMac Pro a Mac Pro? Aj keď sú obidva stroje výnimočné, je pravdepodobné, že budú nadhodnotené (keďže začínajú na $ 5 V prípade Apple Vývoj softvéru, pokiaľ nepracujete v oblasti daní z energie, ako sú hry alebo virtuálna realita.

Najlepšie Mac mini

Aj keď sú Mac mini často prehliadané, môžu byť kompaktné a rýchle a určite vyvíjajú aplikácie pre najlepší Mac. Je odolný proti rozliatej káve a rozbitým obrazovkám a môže byť tiež prenosný. Mac mini tiež podporuje 5K alebo dva 4K displeje.

Ak chcete vytvoriť najlepšiu verziu systému Mac mini, rýchlo vyberte možnosť procesora i5 3,0 GHz 6 Jadro a aktualizujte ho na 3,2 GHz 6 Core i7. Získajte najmenej 16 GB FRAME. Voliteľne si teraz môžete zvoliť 10 Gigabit Ethernet za 100 dolárov, čo je vynikajúca funkcia pre tých, ktorí dôverujú internetu za svoju prácu (tj pre všetkých). Celkovo by to malo stáť Mac mini pripravený na vývojárov 1599 dolárov.

Najlepšie Mac mini stolný počítač programovanie

Ako exportovať z aplikácie Sketch ako profesionál

Po dokončení inštalácie najlepšieho počítača na programovanie je čas získať najlepší kodek. Či už dnes pracujete s vývojom webu alebo aplikácií, určite sa stretnete s programom Sketch veľa, čo je veľmi populárny dizajnový nástroj. Problém je namáhavý proces prenosu všetkých konštrukčných detailov do Xcode pre Mac.

Sketch Export for Xcode urýchľuje vývoj ľubovoľnej aplikácie automatickým skenovaním všetkých farieb v dizajne a poskytuje jednoduché možnosti presunúť ju priamo do programovacieho prostredia Swift Clean, čím eliminuje akékoľvek dohady. Dokonca aj názvy farieb vás vyplnia.

Vývoz náčrtov na vývoj aplikácie Xcode Mac

Ako ľahko vytvárať progresívne aplikácie

Každý vie, že pôvodné aplikácie vo všeobecnosti prevyšujú svojich progresívnych kolegov. Vytvorenie webovej aplikácie nasledované samostatnými aplikáciami pre MacOS, WindowsSystémy iOS a Android však vyžadujú veľa zdrojov, ktoré si veľa spoločností nemôže dovoliť.

Unite je vynikajúci nástroj na vývoj aplikácií, pretože vám umožňuje priamo prevádzať webovú stránku na aplikáciu pre MacOS bez potreby kódovania. Okrem toho môžete aplikáciu prispôsobiť, napríklad zbaviť sa webových funkcií (ako sú reklamy), ktoré nemusíte mať čisté a ľahko použiteľné. Pretože aplikácie Unite stále používajú rozhranie prehliadača, vaša nová aplikácia je kompatibilná aj s väčšinou webových doplnkov.

Zariadenie Mac OS na vývoj aplikácií MacOS

Ako teraz symbolizovať rýchlejšie

Keď začnete vstúpiť Apple Pri vývoji aplikácií a používaní Xcode pre Mac rýchlo zistíte, ako sa väčšina kódu opakuje. Ak existuje iba automatické vyplnenie celej tejto štruktúry a funkčnosti!

TeaCode je kompletná knižnica šifrových šablón, ku ktorej máte jednoduchý prístup pomocou ľubovoľného textového editora, ktorý uprednostňujete. Táto aplikácia tiež pokrýva širokú škálu jazykov, od Swift po PHP až po Object C – a môžete si vytvoriť nové klávesové skratky, aby ste predišli zbytočnému duplikovaniu bežných útržkov kódu.

Šablóny vývojového kódu TeaCode Mac

Takže teraz nemusíte byť vybavení iba jedným z najlepších programovacích počítačov, ale tiež nainštalovať niektoré z najlepších kodekov: Sketch Export for Xcode, Unite a TeaCode.

Najlepšie zo všetkého je, že každá z vyššie uvedených aplikácií je vám k dispozícii zadarmo počas siedmich dní cez Setapp, platformu, ktorá má viac ako 170 aplikácií Mac s najvyšším hodnotením pre všetky úlohy, od mapovania mysle (XMind) po písanie poznámok (neuvedené v zozname). ). Zaregistrujte sa a vyskúšajte ich zadarmo ešte dnes!