Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Aký je najlepší doplnok pre fotogalériu WordPress? (Výkon + …

Hľadáte pre svoj web najlepší doplnok galérie WordPress?

K dispozícii je toľko doplnkov pre fotogalériu WordPress, problém je však v tom, že väčšina spomaľuje vaše webové stránky alebo ich používanie je mimoriadne ťažké.

Aby sme vám pomohli zvoliť správne riešenie, vytvorili sme podrobné porovnanie výkonu, funkcií a kvality najlepších doplnkov pre fotogalériu WordPress.

Naším cieľom je pomôcť vám nájsť zásuvný modul pre foto a video galériu WordPress, ktorý je rýchly, ľahko použiteľný a má všetky funkcie, ktoré potrebujete.

Naše kritériá pre najlepší doplnok do galérie WordPress

Podľa nášho názoru by mal byť dokonalý doplnok galérie WordPress rýchly, ľahko použiteľný a mal by mať všetky potrebné funkcie, ktoré potrebujete na vytvorenie nádherných galérií (napríklad svetelné boxy, navigácia obrázkov, albumy, stránkovanie atď.).

Doplnok galérie by mal ponúkať vynikajúce používateľské prostredie a mal by tiež pomôcť vylepšiť váš obraz SEO.

4 Najlepšie doplnky z galérie WordPress

Vybrali sme štyri najobľúbenejšie doplnky pre galériu fotografií WordPress na trhu.

V našom porovnaní sa pozrieme na rýchlosť, vlastnosti, jednoduchosť použitia a spoľahlivosť týchto doplnkov:

  • Galéria Envira
  • Modula
  • FooGallery
  • Galéria NextGEN

Začnime s naším porovnaním.

rýchlosť

Pri výbere doplnku fotogalérie WordPress je rozhodujúca rýchlosť. Nielen, že to ovplyvní vaše WordPress SEO, ale tiež ovplyvní dojem používateľa na vašich stránkach.

Ak používate doplnok galérie pre portfólio alebo fotografiu, jednoducho si nemôžete dovoliť robiť kompromisy v rýchlosti.

U každého z týchto doplnkov vykonávame rýchlostný test s použitím rovnakých obrázkov bez zmeny akýchkoľvek predvolených nastavení. Nižšie sú uvedené naše výsledky:

Čas načítania stránky doplnku galérie vyžaduje veľkosť stránky
Galéria Envira655 ms2. 3988 KB
Modula696 ms28948 KB
Ďalšia generácia867 ms351,0 MB
FooGallery917 ms27591 KB

Ako vidíte z vyššie uvedených výsledkov, Envira Gallery vyšla ako najrýchlejšie načítavajúci doplnok obrázkovej galérie WordPress. Modula prišla veľmi blízko sekundy s rozdielom v milisekundách a menšou veľkosťou stránky.

Dôvodom, prečo sú Envira Gallery a Modula také rýchle, je to, že sú dobre kódované a vysoko optimalizované pre rýchlosť. Ak je hlavným záujmom výkon a rýchlosť (čo by malo byť), potom sú Modula a Envira Gallery skvelými možnosťami.

víťaz: Je to väzba medzi galériou Envira a Modula

Jednoduché použitie

Vytváranie galérií obrázkov nie je také jednoduché, ako odovzdanie jedného obrázka na vaše príspevky. Musíte zvoliť rozloženie, vybrať stĺpce, pridať veľkosti miniatúr, zvoliť animácie lightboxov atď.

Väčšina začiatočníkov považuje tento proces za ohromujúci. Cieľom je nájsť doplnok pre fotogalériu WordPress, ktorý je výkonný a zároveň priateľský pre začiatočníkov.

Galéria Envira

Galéria Envira dodržiava a dodržiava štandardy a osvedčené postupy kódovania WordPress. Poskytuje používateľské rozhranie, ktoré sa hladko integruje do vašej administratívnej oblasti WordPress.

Vytvorenie novej galérie je pre začiatočníkov celkom jednoduché a ľahké.

Používateľské rozhranie galérie Envira

Galéria Envira obsahuje tiež blok Gutenberg, ktorý vám umožňuje ľahko pridávať fotogalérie na ľubovoľný príspevok a stránku WordPress. Nastavenia galérie môžete zmeniť aj priamo na obrazovke s úpravami príspevkov.

Gutenbergov blok pre galériu Envira

Používatelia klasického editora môžu pomocou krátkeho kódu alebo tlačidla nad editorom príspevkov rýchlo pridať akúkoľvek galériu alebo album na váš príspevok / stránku.

Galéria Envira okrem toho zobrazuje aj šablónu, ktorú môžete použiť v šablónach WordPress. Toto je užitočné najmä vtedy, keď vyvíjate webovú stránku pre klienta a chcete do tejto témy zahrnúť galérie.

Modula

Galéria Modula používa podobný prístup pri vytváraní nových fotogalérií. Môžete jednoducho nahrať súbory alebo ich vybrať z mediálnej knižnice a vytvoriť fotogalériu.

Používateľské rozhranie galérie Modula

Pod obrázkami nájdete všetky nastavenia galérie usporiadané na kartách. Odtiaľto môžete zmeniť štýl galérie, tému, svetelný box a ďalšie nastavenia.

Ak chcete vložiť galériu do príspevkov a stránok WordPress, budete musieť skopírovať krátky kód galérie a vložiť ho pomocou bloku Shortcode v editore Gutenberg.

V súčasnosti neexistujú žiadne miniaplikácie na bočnom paneli alebo bloky Gutenberg, ktoré používateľom uľahčujú vkladanie galérií.

FooGallery

FooGallery používa podobný prístup ako Envira Gallery a Modula. Používajú jednoduché používateľské rozhranie, ktoré vyzerá a vyzerá ako WordPress.

Užívateľské rozhranie FooGallery

Po nahraní fotografií môžete pod obrázkami upraviť nastavenia galérie.

FooGallery tiež uľahčuje vkladanie fotogalérií. Vstavaný blok, krátky kód alebo bočný panel Gutenberg môžete použiť na zobrazenie svojich fotogalérií kdekoľvek vo WordPress. Pridá tiež tlačidlo v hornej časti klasického editora na výber a vloženie galérií.

Na rozdiel od galérie Envira, FooGallery nezobrazí značku šablóny na vloženie vašich galérií do tematických súborov alebo šablón.

Galéria NextGEN

NextGEN je trochu odlišný od našich troch ďalších uchádzačov. Na ukladanie obrázkov si prineste vlastné používateľské rozhranie, tabuľky databázy a samostatné priečinky. To je dôvod, prečo sa užívateľské rozhranie NextGEN vo WordPress zdá trochu komplikované.

UI NextGen

Ponúka sprievodcu galériou, ktorý môže byť užitočný pre začiatočníkov. Používateľom však chvíľu potrvá, kým pochopia, ako odovzdávať obrázky a vytvárať galériu. Môže byť tiež trochu ťažké pridať galériu k svojmu príspevku alebo stránke.

NextGen pridá blok Gutenberg, ktorý vám umožní vytvárať a pridávať galérie z nasledujúcej obrazovky úprav. Pre používateľov klasického editora pridajte tlačidlo do editora príspevkov.

víťaz: Neexistuje jasný víťaz. Galérie Envira, Modula a Foo ponúkajú ľahko použiteľné rozhranie.

charakteristika

Ak chcete vytvoriť krásnu fotogalériu, potrebujete funkcie, ako sú svetelné boxy, režim na celej obrazovke, albumy, stránkovanie, navigácia, prezentácia, ochrana heslom, metadáta EXIF, zdieľanie sociálnych médií a ďalšie.

Je však dôležité pamätať na to, že vaše stránky môžu spomaľovať príliš veľa funkcií, preto sa pozrime, ako naši konkurenti riešia vyváženosť funkcií a funkcií.

Galéria Envira

Galéria Envira je postavená na prvom mobilnom prístupe. To znamená, že po vybalení úplne reaguje.

To vám umožní jednoducho si vybrať veľkosti miniatúr, animácie, rozloženie galérie, pridať meta tagy pre vaše obrázky, všetko z jedného používateľského rozhrania.

Okrem vstavaných funkcií existuje množstvo funkcií, ktoré môžete pridať nainštalovaním doplnkov, ako sú: Šablóny galérie, Zdieľanie v sociálnych sieťach, Videá, Ochrana heslom, Ochrana obrázkov, Albumy, Prezentácia, Pinterest, obrázkové testy, podpora WooCommerce a ďalšie.

Funkcie galérie Envira

Modula

Modula je najnovší zo všetkých doplnkov v našom zozname, takže nemajú rozšírené funkcie. Doplnok však pokrýva všetky základné funkcie, ktoré chcete z doplnku galérie WordPress, ako je vyskakovacie okno lightbox, sociálne zdieľanie, vlastné štýly, rozloženie mriežky a ďalšie.

Je dodávaný s vlastnou funkciou mriežky, ktorá vám umožňuje použiť na vytvorenie vašej vlastnej mriežky galérie drag and drop.

Má tiež doplnok pre video na vytváranie videozáznamov. Modula však nemá ďalšie funkcie, ako sú albumy, vodoznaky, korektúry a šablóny galérie.

Modulárne funkcie

FooGallery

FooGallery prichádza s mnohými výkonnými funkciami, od prvého okamihu však nie je mobilný. Môžete si vybrať responzívnu šablónu a pridať responzívnu fotogalériu.

Ďalšou funkciou, ktorú nám chýba, je svetelný box. Môžete nainštalovať bezplatný doplnok Foobox a pridať funkciu lightbox, ale myslíme si, že mal byť zabalený spolu s doplnkom z hlavnej galérie.

FooGallery tiež prichádza s rozšíreniami, ktoré môžete nainštalovať, aby ste pridali ďalšie funkcie, ako sú vlastné značky, efekt kocky, svetelný box a ďalšie.

FooGallery Funkcie

Galéria NextGEN

NextGEN Gallery je najstarší zo štyroch doplnkov a obsahuje rozsiahly zoznam funkcií.

Mnoho funkcií, ktoré sú k dispozícii ako doplnky v programoch Envira a Foo, je okamžite k dispozícii v galérii NextGEN. K dispozícii sú tiež prémiové doplnky s ďalšími funkciami, ktoré môžete nainštalovať.

Väčšina funkcií NextGen vyžaduje určitú úroveň oboznámenia sa s doplnkom. Používatelia budú musieť nejaký čas prísť na to, prečítať si dokumentáciu a uverejniť otázky na fórach podpory.

víťaz: Galéria Envira je tu jasným víťazom s rozsiahlym zoznamom funkcií pokrývajúcich všetky základné a pokročilé funkcie pre fotografov, webové stránky elektronického obchodu a peňaženky. NextGEN je druhý najbližší so zodpovedajúcim súborom funkcií.

kompatibilita

WordPress vám poskytuje slobodu presunúť vaše stránky z jedného webhostingu na druhého a dokonca aj na rôznych konkurentov.

Musíme zistiť, či môžete ľahko importovať / exportovať a zálohovať údaje z fotogalérie.

Galéria Envira

Spoločnosť Envira ukladá všetky vaše fotogalérie ako vlastné príspevky do databázy WordPress. Uložte svoje mediálne súbory pomocou predvoleného umiestnenia médií WordPress. To znamená, že ak zálohujete webovú stránku WordPress, budete mať zálohu všetkých vašich údajov v galérii Envira.

Envira vám tiež umožňuje importovať / exportovať jednotlivé galérie. To znamená, že môžete presunúť jednu galériu z jedného webu WordPress na iné.

Importujte / exportujte fotogalérie pomocou programu Envira Gallery

Keď premiestnite svoju stránku WordPress, Envira ju automaticky zistí a ukáže vám možnosť opraviť migráciu. Všetky tieto funkcie robia z Envira Gallery najspoľahlivejší doplnok pre fotogalériu WordPress.

Modula

Modula tiež používa vlastný typ obsahu WordPress na ukladanie svojich fotogalérií. To znamená, že si môžete svoje fotogalérie uložiť pomocou zálohy WordPress a obnoviť ich pri obnovení stránky WordPress zo zálohy.

Modula vám neumožňuje importovať / exportovať jednotlivé galérie.

FooGallery

Rovnako ako Envira, aj FooGallery ukladá svoje galérie ako vlastné typy príspevkov do databázy WordPress. Ak zálohujete svoje stránky WordPress, budete mať tiež zálohu dát FooGallery.

Ak však chcete exportovať iba jednotlivé galérie, potom na to neexistuje žiadna možnosť, pretože doplnok neprichádza s funkciou importu / exportu.

Galéria NextGEN

Galéria NextGEN neprichádza s funkciou importu / exportu. Keďže údaje ukladáte do samostatných databázových tabuliek, znamená to, že budete musieť nakonfigurovať záložný doplnok WordPress, aby tieto tabuľky obsahoval.

NextGEN tiež ukladá svoje obrázky do samostatného priečinka. Ak pre ne chcete vytvoriť zálohu, budete si musieť priečinok stiahnuť do počítača osobitne.

Envira aj FooGallery ponúkajú dovozcom NextGen zjednodušenie prechodu na svoju platformu.

víťaz: Galéria Enivra ponúka najkompletnejšiu sadu nástrojov na import / export vašich fotogalérií.

ceny

Všetky štyri doplnky majú bezplatnú verziu galérie WordPress k dispozícii v adresári doplnkov WordPress. Všetky štyri majú k dispozícii platené aktualizácie s viacerými funkciami. Cena doplnku vašej fotogalérie bude závisieť od plánu, ktorý chcete použiť pre ktorýkoľvek z týchto doplnkov. Po vyskúšaní bezplatných verzií si môžete vybrať plán na základe funkcií, ktoré potrebujete.

víťaz: Nie sú tu jasní víťazi: Ceny produktov sa budú líšiť v závislosti od funkcií, ktoré potrebujete, a podľa zvoleného plánu.

záver

Ak hľadáte jednoduché a rýchle riešenie, Envira Gallery a Modula Gallery sú skvelými možnosťami pre doplnok galérie WordPress.

Ak potrebujete pokročilé funkcie a nevadí vám učiť sa, NextGen Gallery je najlepšou voľbou.

Dúfame, že vám tento článok pomohol vybrať najlepší doplnok pre galériu WordPress pre vaše webové stránky. Môžete tiež navštíviť náš odborný výber nevyhnutných doplnkov WordPress pre všetky webové stránky.

Ak sa vám tento článok páčil, prihláste sa na odber nášho kanála YouTube pozerať videá s návody WordPress a pripojiť sa k nám na adrese Facebook,