Aktualizujte svoj Samsung Smart TV pomocou tohto návodu

Ako aktualizovať Samsung Smart TV

Vedeli ste, že váš Smart TV dostáva aktualizácie operačného systému aspoň raz ročne? Ak chcete využiť všetky vylepšenia, ktoré sú súčasťou týchto aktualizácií, musíte vedieť, ako si ich stiahnuť.

Tu Ukážeme vám kroky, ktoré musíte dodržať takže váš Samsung Smart TV sa aktualizuje v priebehu niekoľkých sekúnd.

Ako aktualizovať operačný systém Samsung Smart TV

Predtým, ako vám ukážeme, čo musíte urobiť, aby ste mohli aktualizujte operačný systém svojho smart TV Samsung, je dôležité spomenúť, že to isté musí byť pripojený k internetu. Ak váš televízor nie je pripojený k internetu, nebudete môcť aktualizovať operačný systém.

Ak je váš televízor už pripojený k internetu, budete musieť vykonať nasledujúce kroky:

Aktualizujte príručku Samsung Smart TV

  • Prvá vec, ktorú by ste mali urobiť, je vziať si diaľkové ovládanie televízora a stlačte tlačidlo s názvom Domov. Ak sa tento kľúč na vašom ovládači nezobrazí, budete musieť hľadať ten, ktorý má “Tvar domu” a zatlačte naň.

Aktualizujte krok návodu Samsung Smart TV 2

  • Keď stlačíte toto tlačidlo na diaľkovom ovládači, televízor zobrazí ponuku v spodnej časti obrazovky. V rámci tohto menu musíte prejsť na možnosť, ktorá hovorí Nastavenia, nachádza sa v ľavom dolnom rohu obrazovky.

Aktualizujte krok návodu Samsung Smart TV 3

  • Otvorí sa nová ponuka, v ktorej budete musieť prejsť na možnosť, ktorá hovorí Technická podpora, ktorý sa nachádza na konci zoznamu, a potom naň kliknite.

Aktualizujte krok návodu Samsung Smart TV 4

  • Preto musíte zadať možnosť, ktorá hovorí Aktualizácia softvéru, je prvý, ktorý sa objaví v zozname.

Aktualizujte krok návodu Samsung Smart TV 5

  • V časti Aktualizácia softvéru budete musieť kliknite na možnosť Aktualizovať teraz.

Aktualizujte krok návodu Samsung Smart TV 6

  • v priebehu niekoľkých sekúnd, váš Samsung Smart TV skontroluje nové aktualizácie na vlastných serveroch spoločnosti. Ak sa nájde nová verzia, automaticky sa stiahne a nainštaluje.

Čo ak neexistuje žiadna nová verzia softvéru na stiahnutie?

Aktualizujte krok návodu Samsung Smart TV 7

Ak pri kontrole, či je alebo nie je k dispozícii nová verzia softvéru na stiahnutie do vášho Smart TV, Samsung vás upozorní na obrazovke vášho televízora. Ak sa zobrazí správa, ktorú vidíte na obrázku vyššie, všetko, čo musíte urobiť, je urobiť kliknite na OK a je to.